יום רביעי, 17 בספטמבר 2014

פילה עוף צרוב עם אננס בקרם טנדורי

נו טוב, אז מתחילה לה מתקפת המנות לארוחות החג של ראש השנה.
כמה ימים עוד נשארו? מממ פחות משבוע.
חודש תשרי הוא לא החודש שלי וזאת למרות שמדובר בחודש של חשבונות נפש וכל מיני סגירת עניינים בין אדם לחברו.
פעם, (אבל תשבעו לי שאתם לא מגלים לאף אחד מהמשפחה שלי) הייתי דואג לקבל מילואים בדיוק בחודש תשרי.
בעודי בדרכי לבסיס בו אני משרת, הייתי עוצר בצומת ספרים ורוכש חצי מדף של ספרים פגומים ב3-5 שח וכך בניתי לי כל שנה את "הספריה של מאיר" וכך היה לה המרפאה היחידה בצה"ל שבשעות הפנאי היתה גם ספרית השאלה של ספרי קריאה לחיילים. 
אבל כדי להיות קצת רציני, הייתי עושה פרצוף של מבואס רצח על זה שאני לא יכול להיות בחג בבית ותמיד היו כאלה שהייתי מוותר להם ונשאר את החג, רק בתנאי שבשאר הימים אוכל לחזור הביתה לימי החול. (מה קרה שם במילואים, אולי אספר בהזדמנות)
זה עבר כי למילואים קוראים לי פחות (נו, בכל זאת קשיש וסב לשני נכדים) אבל אני עדיין רשום אצלם עד גיל 50 פלוס כך שאני בהיכון כל שנה מחדש בתקווה שאולי יגיע משיח בן דוד ויגאל אותי לצה"ל לכמה ימים של נופש.

השנה אין לי דרך להתחמק מכלום. בחשבון פשוט, מצפות לנו שש (6!!!) ארוחות משפחתיות, מעייפות, מפוצצות, משעממות ו...גם מעצבנות כי אצלינו הדוסים, מי שבא לחג, בא לכל החג. פול בורד.

עד שיגיע החג, הכנתי לי את רשימת המנות שהולכות להיות בשולחן החג שלנו. נשאר רק לצוות כל מנה לארוחה שלה ועל זה תהיה אחראית זוגתי כי היא יודעת מה כל אחד אוהב יותר (ומה לא).

כשעשיתי את ההפקה של אלפרו לעיתונאוכל, היה לי ברור שאני הולך לחגוג בשבירת מוסכמות. חומר הגלם שעמד לרשותי היה שמנות המופקות מאורז ומסויה. תתפלאו, מדובר בתענוג של מרכיבים שכיף לעבוד איתם, כמעט בלי שום חשש שיהרסו.
השמנות מתאימות לבישולים עם בשר (ללא חשש בישול "בחלב אימו"), מתאים כמובן לרגישי לקטוז למיניהם ושלא לדבר על החסים על החי (אלא שבמתכון זה, יש פחות דגש על כך).
הלכתי לשף צ'רלי פדידה ואיתגרתי אותו במנה שתעיף את הסטיגמות של אי היכולת לבשל עם שמנת רגילה עם בשר ועוף.
המתכון לא קשה וההכנה ממש שווה לכל נפש. לא די בכך, הטעמים היו תענוג צרוף של תיחכום עם בישול אוריינטלי שלא נפל מהמקור.

אז הנה, קבלו:
פילה עוף צרוב עם אננס בקרם טנדורי
צילום שלי, תודו שהצליח לי :)

כדי לקבל את המתכון במלואו, עליכם רק לחוץ על הקישור או על התמונה.

טרום שנה טובה

אין תגובות:

פרסום תגובה