יום ראשון, 21 בספטמבר 2014

סיפור א' לראש השנה: BBC והצוללת הירדנית

שני סיפורים יש לי לראש השנה.
הראשון קשור לעיר הולדתי והשני קשור לאותה תקופה בה עשיתי מילואים כל שנה, בדיוק בחודש תשרי.

בני ברק של פעם היא לא בני ברק שם היום. לא צריך הרבה כדי לדעת שפעם היה שם אחרת לגמרי ממה שהיא היום אבל יש סיפור אחד שאני לא יכול לשכוח שאבי סיפר לי.

הימים הם ימי המתיחות עם הירדנים. הגבול היה מאוד לחוץ. המון חיילים גוייסו למשימות שמירה על אחד הגבולות הכי מעניינים שיש לנו בארץ.
ומה לעשות, גם ראש השנה הגיע והיה זה בדיוק כמו השנה: שני ימי חג ושבת.
מי שמכיר את בני ברק של פעם, בשעות אחר הצהריים, נוהגים היו כל בני העיר לצאת לטיילת של שבת ברחוב רבי עקיבא, הרחוב הראשי של העיר והיו מציפים אותה בבני נוער וזוגות צעירים.
זה היה גם הזמן של אלו שלא בדיוק הקפידו לכבות את הרדיו בשבת והיו מספרים לכולם את תוצאות הכדורגל של הליגה הלאומית (עוד לא המציאו את השם הזה "ליגת על"). בתקופתי אני זוכר היטב את אמיר השמנמן שהיה מגיע ופולט את התוצאות כמו מכונת יריה משומנת "ביתר ירושלים-הכוח ר"ג 2:0 בדקה 14 ועוד".

ועכשיו לסיפור עצמו. כידוע, ראש השנה היה מחובר עם שבת. זה אומר לכל אלו המחוברים היטב למקלטי הרדיו והטלוויזיה, שהם לא הולכים להיות מעודכנים שלושה ימים תמימים ולהזכירכם, מדובר בתקופה טרם YNET, רוטר ומי שמע על ה-CNN.
וכך היה:
חמדו להם כמה בעלי לצון וסיפרו ביום הראשון בשעה שכולם מהלכים להם בקצה אחד של רחוב רבי עקיבא, כשהם שבים מטקס תשליך המסורתי כי נמצאה צוללת ירדנית בים המלח.
ובשבת, הלכו להם חבורת מפיצי השמוע לבדוק את הנעשה בעיר וכמו שרפה בשדה קוצים, פשטה לה השמועה וכידוע באזורים מעין אלה, לא רק שהשמועה פשטה אלא נוספו לה פרטים נוספים.
כל העיר רחשה על צוללת רוסית גרעינית שנמשתה במימי ים המלח. היו בה 20 אנשי צוות שחלקם הם עולים חדשים שהושתלו בישראל כמרגלים והם חטפו שר בכיר שעדיין לא פורסם שמו.
מאז, לבני ברק גם קוראים BBC. ראשי תיבות Bני Bרק Cיפורים.
כזו היא בני ברק של פעם.

לרגל החג, אני מביא 3 ארוחות חג מוכנות. לא באמת מוכנות אלא המלצה שלי לאיך לעבור את החג בקלות, בהכנות לא קשות אבל אני מבטיח שהמנות יהיו שוות ביותר.

כל שעליכם לעשות, הוא ללחוץ על התמונות ויש לכם את המתכון לכל מנה.

הצעה ליום הראשון:

מנת דגים
מרק דגים חריף של מסעדת דוד ויוסף
http://itonochel.com/mag/mag3/#p=21

מנת עוף
עוף מזוגג עם דבש ושומשום של ג'יימי גלר

 מנת בשר
פילה בקר עם ערמונים, רימונים ושום שלם של דוד ויוסף
http://itonochel.com/mag/mag3/#p=23

 תוספות על השולחן
"מג'דרה" של עדשים שחורות
http://itonochel.com/mag/mag3/#p=14

קינוח
אספרסו טירמיסו
http://itonochel.com/mag/mag3/#p=19


 להתראות בקרובאין תגובות:

פרסום תגובה