יום שלישי, 17 ביוני 2014

מה שותים במונדיאל? בירת לימונדה MICHELADA

אלו הימים שכולם נצמדים למסכים עם מבט מזוגג בעיניים, יד אחת על השלט, יד שניה מושטת קדימה ומובילה לפה פיצוחים וכוסות של בירה.

מכיוון שהמונדיאל השנה מתרחש בדרום אמריקה, הנה מתכון לבירה דרום אמריקאית מקסיקנית טיפוסית "הום מייד" המתובלת בכל מיני תיבולים חריפים מקפיצי טעמים, עם טבסקו, לימון ופלפל צ'ילי חריף.

המקור של המיכאלדה, הוא שילוב המילים "הלימונדה של מישל" שהוא שם קוד לשתיינים שהיו מגיעים לבר וכדי לא להציג עצמם כשיכורים, הם היו משתמשים בשם קוד הלימונדה של מישל המוזגת.
גם צורת ההגשה של הלימונדה הזו היתה מקורית ומתאימה ללימונדה רעננה: היא הוגשה בכוס גבוהה, מלאה בקרח, עם קשית ופלח לימון לקישוט.

אמנם אני לא חובב מונדיאלים ויתכן ותמצאו אותי צופה רק כי נכנעתי לחרם החברתי או שהלכתי לראות עם חברים רק לשם האוירה, אבל בירה מתובלת, יכולה להיות תמיד הזדמנות ללגום משהו מעניין.
לא הייתי רץ להכין את הבירה, אם לא הייתי מקבל לבדיקה את ערכת הפיצוחים החדשה "מיקס-מאנצ'יס" שהם מארז חביב של שלושה טעמים (ניו יורק, לאטין ואוריאנט) שנמצאו שממכרים ודורשים ללגום בירה צוננת לידם. 

בירת מיש-לדה - "הלימונדה של מישל" 
רשימת קניות:
בקבוק בירה (330 מ"ל)
שוט אחד של מיץ ליים
1 כפית של רוטב טבסקו
זרזיף רוטב סויה (הכוונה לשפריץ קטנטן, בערך 3-4 טיפות)
זרזיף קל של רוטב ווסטרשייר
קמצוץ פלפל צ'ילי
קורט פלפ לשחור גרוס
1 פרוסת לימון 

ההכנה:
לוקחים את כל המרכיבים, מלבד הבירה, ומערבבים יחד. מוזגים את הבירה לכוס גדולה ומעל יוצקים את התערובת המתובלת.
מגישים מייד עם המיקס מאנצ'יס החדשים MISTER-CORN בהפצה של שסטוביץ' שהתגלו כחטיף ממכר שקשה להפסיק לזלול אותו. (ומזל שהאריזה לא אכילה)


אין תגובות:

פרסום תגובה