יום רביעי, 28 במאי 2014

סלט מטיאסים מטורף

כבכל חודשיים בקירוב, גם בשבוע שעבר קניתי חביונת של מטיאסים לכבישה.
כבכל חודשיים, גם הפעם עמדתי לפלט את הדגים אחד אחד וכך תוך שעה של עבודה כשבני ביתי מסתובבים להם בבית עם אטב כביסה על האף, עמדו להם 100 דגי מטיאס צעירים וחינניים כשהם מפולטים, ללא עצמות וחיכו מי ילך לשחות בשמן כדי לעלות על שולחננו בקידש-קלאב השבועי ומי לכבישה, לשימוש עצמי בשעות קשות של נחמה.
את מתכון הכבישה כבר שיתפתי פה פעמיים לפחות (פה וגם פה) ומה שיפה הוא שלא עובר שבוע מבלי שאני מקבל שאלות, הצעות והערות למתכון.
בשבוע שעבר עצרתי לקנות סביח באחת פינות החמד של תל אביב רבתי. תוך שאני נוגס בסביך, גיליתי שככל הנראה לקחתי מנה של מישהו אחר אבל היא היתה כל כך טעימה עד כי התברר לי לפתע שבכל שנותי שהן אכלתי סביח בצורה אחת, בעצם הפסדתי טעמים אחרים, טובים יותר.
כשהטעם עוד עושה בי שמות, חזרתי הביתה ואז הבריק לי רעיון. השף משה בסון, השף של אקליפטוס הירושלמית כתב לי בתגובה לתמונת האינסטגרם שלי שאת הדג מלוח כדאי לאכול עם לבן צונן. אופס, "יש פה משהו" וכן מיד ניגשתי למטבח.

סלט מטיאס
רשימת קניות:
250 גרם דג מטיאס כבוש עם בצל כבוש, גזר ונתחי מטיאס או הרינג (או תכינו לבד או שתקנו מוכן במעדניות)
2 תפוחי אדמה בינוניים מבושלים בקליפתם, חתוכים גס
2 צנון פרוס דק
חופן כוסברה קצוצה
גביע שמנת חמוצה
או לגרסת הפרווה: 2 כפות גדושות של מיונז
הצעת שדרוג: 3 טיפות של עמבה (אבל רק לאמיצים)

ההכנה:
מסננים את הנוזלים שבדגים ומעבירים לקערה גדולה. מוסיפים את התפוחי אדמה המבושלים, את הצנון ומערבבים יחד עם גביע השמנת. מוסיפים את הפטרוזילה הקצוצה ומעבירים לכלי להגשה.
בגרסת הפרווה, מחליפים את השמנת במיונז, מערבבים את הכל יחד ומגישים.
חשוב שלא לערבב יותר מידי!!
זוללים חצי עם לחם שחור טרי טרי מרוח בחמאה וכמו שהשף בסון כתב: עם כוסית גראפה טובה.

אין תגובות:

פרסום תגובה