יום חמישי, 10 באפריל 2014

קונפי שום ירוק

עכשיו חנויות הירקות מפוצצות בשום טרי וירוק ומה שמצחיק הוא שיש כל כך הרבה אנשים שקונים אותו רק כי היה כתוב בעיתון או כי ראו את האחרים קונים והם לא רוצים להראות שהם לא בעניין עם השום הטרי.
לפני שנה, כהשירקן שלנו הביא משטח שלם של שום ירוק, הוא לא ידע אין שוזרים את השומים כמו שפעם היו עושים בשוק. אז ישבתי במשך שעה שלמה לשזרתי לו קילומטר (נו טוב אני קצת מגזים, אבל היו שם הרבה מטרים מכובדים, לפחות 30) של שרשרת שום ענקית וכל אחד לקח כמה שהוא רצה.
השנה הוא כבר למד ועושה לבד את השרשראות כשיש לו זמן וזוגתי לא התלוננה שאני מריח כמו מגדל שדות שם שום.
גם אני קניתי שום ירוק אבל לא התחשק לי להתחיל לשזור שרשראות שאחר כך יתייבשו בחצר ומהשמש ובסוף הם גם יתכווצו אז הלכתי על התוספת שמשדרגת כל מנה: קונפי.
קונפי זה אחד הטריקים הקולינריים הכי שווים שאני יכול לתת לחברים. קצת השקעה ויש לכם דבר כל כך פשוט וטעים שיכול להקפיץ כל צלחת לגבהים לא צפויים ותתפלאו כמה קל להכין קונפי שמחזיר לכם באהבה לאוכל שתבשלו.

כולם עכשיו בקדחת המתכונים לפסח. כיוון שזהו חג בעייתי מכל הבחינות, אין לי הרבה מה לחדש (וגם עוד לא התחלתי את בישולי החג) ועל כן מתנת החג שלי בבלוג או אם תרצו לקרוא לזה, הטיפ לחג, יהיה קונפי שום ירוק.
לבישול הקונפי כדאי לחפש אם יש בבית סיר נון בטיק שימנע הדבקויות במהלך הבישול. השתמשתי באחד מהסירים החדשים של פוד-אפל FOOD APPEAL.  אציין כי היצרן מעיד כי לסיר 7 שכבות של ציפוי שיש. מה שגורם לפיזור אחיד והוא ללא חומרים שלא נשמח לקבל באוכל שלנו.
אגב, לגמרי במקרה יצא לי שכל הפוסט הזה ירוק. קצת עניינים של אביב, פריחה והתחדשות. לא כך?

קונפי שום ירוק
רשימת קניות:
4-5 ראשי שום ירוק מפורקים לשיניים ומקולפים 
חופן נכבד של טימין
חופן נכבד של אורגנו
כף שטוחה מלח
שמן זית
סיר קטנטן

ההכנה:
מכניסים את השומים לסיר קטנטן שיכול להכיל את כל השיניים. אני ממליץ להשתמש בסיר נון סטיק עם תחתיות לפיזור חום בצורה אחידה וזה מכיוון שאנו מבשלים את השום על הלהבה הכי נמוכה.
מכסים את השומים בשמן זית (ועוד איזה חצי ס"מ גובה)
מפזרים בסיר מלח ואת הטימין והאורגנו ומתחילים לבשל את הסיר על הלהבה הכי קטנה בגז ובגובה הכי נמוך שיש.
כאן מגיעה האימרה "כל המרבה הכי זה משובח". ככל שתרבו לבשל את הקונפי, כן ייטב טעמו. השומים יתקרמלו להם בתוך השמן זית וטעמם יהיה משובח יותר.
לאחר שעתיים לפחות, (או יותר), מקררים את הסיר ומעבירים את השומים לצנצנות עם מכסה.
עכשיו תשמרו לכם אחד כזה במקרר או כשאתם מבשלים ובכל הזדמנות, קחו לכם שן אחת עם טיפונת של שמן והוסיפו לאוכל שלכם או סתם על לחם שחור.

לבריאותאין תגובות:

פרסום תגובה