יום ראשון, 6 באפריל 2014

מאסטרשף 4 – הגמר


כצופה של תכניות האוכל ובמיוחד תכניות הריאליטי, אין יותר כיף מלקבל למייל את ההודעה SAVE THE DATE וזה אומר בצורה הכי ברורה שעלי לפנות לי את ערב שידור הגמר.
עוד רגע יש לנו זוכה
מי הראשון שידחף לפריים

רק יצאה לה השבת (בחיי שהיו בשמיים שלושה כוכבים) שמתי פעמי לכיוון נווה אילן לשידור תכנית הגמר.
הפוסט הקודם שלי על מאסטרשף, חשף אתהנבחרת שהוצגה בפנינו ולאחר שזכינו לטעום ממנות הדגל שלהם, דירגתי לי את אלו הראויים לדעתי להיות הפינליסטים. מתברר שיש קשר בין בלוטות הטעם שלי לבין רוח הנבואה ואכן חמישיית הגמר היתה בדיוק כפי שצפיתי.
גם הפינליסטים הסופיים של שלישיית הגמר היו בדומה לצפוי אלא עם שינוי קל. מלכתחילה היה על נוף לזכות בגמר, אחריה מסרט ועידו היה אמור לסגור את הרשימה אבל מציאות לחוד וטעמים לחוד.
ראש בראש. המאצ'ו-מאן מול הערביה
השנה, בשונה מהעונות הקודמות, שלב הגמר התחלק לשני חלקים. החלק הראשון צולם בחלקים שונים במועד מוקדם יותר והניקוד התחלק בין טעימות שהיו לקהל בסניפי מגה, ניקוד השופטים שלא טעמו את המנות קודם והטעימה שלהם היתה "טעימה עיוורת" (מוכר לי מתכנית אחרת של זכיין אחר. לא????) וכן ניקוד של 100 טועמים אותם ראיתם באולפן שהניקוד שלהם היה אמור להיות על הכף במקרה שהתוצאה תהיה תיקו.
כל זה היה טוב עד לרגע ההכרזה של שני העולים הסופיים לגמר. מפלס המתח עלה לכמה שניות כשהשופטים הכריזו בשידור חי כי מסרט הפסידה בנקודות והיא המודחת האחרונה. מיד לאחר ההודעה הדרמטית פרשו כולם לחדר ההלבשה למנוחה קלה ולראיונות לתקשורת, עד לשידור החי האמיתי והקובע.
מוכנה לקרב
המודחת עוד לא מעכלת
תגידי את האמת, איך השמלה שלי?

בזמן שכל עם ישראל צפה בחלק הראשון של הגמר, הסתובבתי לי בין שאר מתמודדי העונה הרביעית של מאסטרשף.
עידו הרשה לעצמו לעשן סיגר כסוג של ניצחון וכשרמנטולוג מומחה פלירטט עם כל המראיינות של ערוצי הבידור. 
סוג של "הלו מותק"

צילה עודנה בטוחה כי היא לא הודחה והיא מספרת לכל מי שנושא על עצמו תג "עיתונות" כי היא בשלנית בחסד עליון ולא הגיע לה להיות מודחת. לריקי ("קציצות") גם עוד לא גילו שהודחה. כנראה שהיא עוד מחכה לנס כי לפי קריאות הקרב שלה, בקרוב היא תכין לנו מנת קציצות טרם ראינו כמותה.
בגזרת הבנים, המצב הרבה יותר טוב. ג'וש מספר לכולם שהוא מתחתן בקרוב עם יהודיה כשרה מניו יורק (קולולולו), איתן מנהל שיח קולינרי עם שאר הבנות ושלמה גילה לי את סוד מתכון זנבות הטלאים הקסום שהגיש באירוע חשיפת הנבחרת. (בישול ממושך של כמה שעות בציר ואחר כך בתנור למשך חמש שעות נוספות. אני מבטיח כי זה יעלה בקרוב בבלוג)

אז באמת למי הגיע לזכות?
נוף והילד
אכן, נוף ועידו כשלעצמם היו ראויים להיות בגמר אבל לא יכולתי להתאפק ועל כן בשלב זה הרמתי לעצמי גבה גדולה. היתכן כי חברו של רושפלד יהיה הזוכה בגמר?
להזכיר לכל הצופים כי כבר באודישן הראשון, מיד עם כניסתו של עידו לשלב טעימת המנה שלו, זיהו אותו רושפלד וחיים כהן כשקראו לו "בו תחנה את המרצדס שלך בצד" (דקה 5:00 בקירוב) ואז החלו לצאת המילים "למען הגילוי הנאות" כשרושפלד מודה כי עידו הוא חברו הטוב של עדי שטראוס, הבעלים ושותפו של רושפלד במסעדותיו השונות. אלא שעידו ורושפלד שכחו לספר כי עידו מככב בצורה מאוד בולטת באחד מספריו של רושפלד (A WEEK IN LESBOS) שיצא לאור ע"י שטראוס (תאמינו לי כי יש לי סימוכין לכך).
גם חיים כהן הודה כי הוא מכיר את עידו אבל הוא לא גילה בריש גלי כי בוודאי הם מכירים לא רק דרך המסעדות של חיים כהן אלא הם גם גרים בשכנות מסויימת במועצה המקומית השקטה והנעימה סביון, מקום שבו כולם מכירים את חיים כהן, וגם מכירים את עידו קרוננברג. אם אתם שואלים את דעתי, לאחר הגילוי נאות השלישי, לא היה מן הנמנע כי עידו יתקבל לנבחרת כחבר שלא מן המניין אבל אחרים חשבו אחרת כשהם גילו אייקון קולינרי סוחף שמנהל רומנים עם נתחי בשר עצומים ודיאלוגים עם דגים נאים מהקישון, שיודע למשוך יפה את הקהל ועל ביצת זהב זו לא מוותרים כל כך מהר.

עם רגע החזרה לשידור החי, שוב מפלס הלחץ החל לעלות והמקום דמה לכוורת של דבורים שהחלו לספור את הדקות לתחילת השידור החי. זהו השלב שבו עידו ונוף עלו לאולפן לצורך המשך הצילומים של החלק האחרון והקובע בגמר ושאר הקהל תפס את מקומו (מתמודדי העונה, בני משפחה ומוזמנים). הזמן שהוקצב להכנת המנה היה חצי שעה. עידו הימר על מנה בשרית של סטייק פורטהואס עם פטריות יער (בחיית עידו, חצי שעה לכזה נתח של חצי פרה???) ונוף שכבר הוכיחה כי היא ראויה יותר מכולם, נתנה את הפייט האחרון שלה והלכה על מנת ברבוניות עם קרם שקדים וסלט אביבי (הימור נכון על מנה ראויה שהכי מתאימה לנוף). 
תאמינו או לא, זה היה אמור להיות סלט הברבוניות של נוף
רותי (זאת מכוכב נולד האח הגדול ושאר תכניות הריאליטי) תיזמנה בקול את הדקות והשניות וניכר היה לראות את טיפות הזיעה והלחץ בין שני המתמודדים כשהם נותנים את הנגיעה האחרונה שתקבע את מיקומם הסופי בתחרות ואז הגיע השלב של הטעימות והניקוד.
עוד כמה שניות ויש לנו זוכה
כל שופט נתן את הניקוד שלו כשחיים כהן תיקן את הניקוד שלו לעידו, חברו מהכפר והעלה את הלחץ הברומטרי באולפן בגלל פער של שתי נקודות ואז הגיע תורו של השופט האחרון, יונתן רושפלד, חברו של עדי שהוא החבר של עידו שהוא גם חבר של חיים. 
אם חברים, לא שוכחים
מתחבקים, מה זה משנה עם מי
לרגע חיכיתי לראות אם הולך להיות פה "הולילינד-2" של קשת אבל רושפלד לא נפל בפח שטמן לעצמו בשלב באודישנים והמליך את נוף כשמטר עצום של קונפטי התעופף לעבר השופטים ולעבר זוכה המאושרת מבלי שזכתה לקבל את שיחת הטלפון המיוחלת מראש הממשלה אבל לפחות זכתה להיות הכי מצולמת בתנוחות סלפי שונות ומשונות וראיונות לערוצי הטלוויזיה.
סלפי נוף 
מתראיינים כי אין ברירה (יש חוזה)
שוב מתראיינים (כי יש חוזה) ותודה לאמא ואבא שהביאוני עד הלום
חד גדיא...חד גדיא.
להתראות במאסטרשף עונת ה-VIP

אין תגובות:

פרסום תגובה