יום חמישי, 13 במרץ 2014

קיגל

כבר סיפרתי על הקידש-קלאב שלנו שבו אנו מתכנסים מועדון הגברים בבית הכנסת לאחר קריאת התורה למפגש טעימות של שבת. (נשים, פמיניסטים ופמיניסטיות, לא לקפוץ. בשעה זו בנות הזוג שלנו נמות את שנת היופי שלהן)
אחד משלל המטעמים שעולים על השולחן הוא הקיגעל איטריות ירושלמי שאיציק מביא ואם היה לנו יום טוב, אז עדי יביא בנוסף לקיגעל תפוחי האדמה, גם קוגעל איטריות בייתי ומתוק.
בשבת האחרונה, שיחק מזלי וקיבלתי מנה יפיפיה של קוגעל איטריות מתוק. כזה שמפזרים מעליו קינמון עם סוכר ויש בתוכו הפתעות כמו צימוקים קטנים ועוד כל מיני פירות לא צפויים וממזריים.
השבת הקרובה נקראת שבת זכור. זוהי השבת שלפני פורים וקוראים בתורה מלבד פרשת השבוע גם את את פרשיית "זכור את אשר עשה לך עמלק". בישיבות התיכוניות ובאולפנות, ידועה שבת זו כשבת "ונהפוכו" שבה נוהגים השמיניסטים להשתטות כהכנה לחג הפורים (אצלי לדוגמא בבית הספר, העלו את מכוניתו של אחד המחנכים לגג הבנין אבל אל תנסו את זה בבית)
אם הכל ילך כמתוכנן, בשבת גם נחגוג את הכינוס השבועי של הקידש קלאב אלא כבשבת "ונהפוכו", נצרף באופן חד פעמי ושלא יחזור בשנית גם את שאר בני המשפחה לארוחת שבת דשנה מיד לאחר התפילה וזאת מכיוון שקיימת חובת שמיעת פרשת זכור ולא נוכל לצאת החוצה כבכל שבוע.

גוקעל איטריות מתוק
רשימת קניות:
1 חבילת איטריות רחבות
1 כף מלח
4 ביצים
1 כפית גדושה קינמון
1/2 כוס סוכר
1 שקית סוכר וניל
1 כפית לימון
חופן צימוקים
1/2 כוס חתיכות אננס משומר
1/2 תפוח עץ מגורד
1/2 כפית פלפל שחור (עניין של טעם)

שלבי ההכנה:
מבשלים את האיטריות במים מומלחים עם כף שמן וכף מלח לדרגת אלדנטה.
מסננים את האיטריות לקערה ושוטפים במים על מנת שיתקררו. מוסיפים לקערה את הביצים כפית גדושה של קינמון טחון, 3 כפות סוכר, כפית מיץ לימון ואת התפוח המגורד ומערבבים בעדינות עם מזלג עד לפיזור מלא של כל המרכיבים. אפשר לטעום על מנת לתקן תיבול מתוק.
משמנים תבנית אינגליש קייק בשכבת שמן דקה ומרפדים אותה בנייר אפיה. יוצקים את התערובת לתוך התבנית ומכניסים לתנור לשעה בחום 170 מעלות בקירוב.
מגישים חם או קר.

אין תגובות:

פרסום תגובה