יום חמישי, 20 בפברואר 2014

פוסט "צרחנות" (לא שגיאת כתיב): למה בסופו של דבר נכשלה מחאת האוהלים ולמה שופרסל ואני כבר לא...

בדיוק אתמול סיימתי שבוע של מחלה חורפית מעצבנת ריתקה אותי שעות מול הטלוויזיה. לא הצלחתי לישון הרבה ולא הצלחתי גם לעבוד.
אתמול צפיתי בתכנית "הכל כלול" של ערוץ 10 עם סיוון כהן ונגה ניר נאמן. רק התחילה התכנית והאייטם הראשון שהיה שם הצליח להרתיח את דמי.
מתברר שהשופרסל עושה זאת בשקט ובגדול. רשת הסופרמרקטים הגדולה בישראל, לאט אט ובשקט מעלה מחירים, היכן שהיא יכולה ובכך היא מגיעה לשיאי רווחים של מעל ל-200 מיליון רווח נקי בשנת 2013.

כדי לדעת על מה אני מדבר, אני ממליץ לכם לצפות בקטע מהתכנית הכל כלול ששודר אתמול.

יש הרבה דברים טובים בשופרסל. זוהי רשת שמספקת תעסוקה לאלפי עובדים, ספקים, יצרנים ועוד. אין ספק שככל שהרשת תהיה מבוססת יותר, היא גם תוכל לספק יותר תעסוקה לכל מי שקשור למעגלים הפנימיים והחיצוניים הקשורים לרשת.

אבל לא הכל מושלם ואמנה את הבולטים שבהם:
1. המותג הפרטי: 
אחד הדברים שאהבתי ברשת השופרסל זה המותג הפרטי. לכאורה מדובר ברעיון גאוני בו אותו יצרן או יצרן חלופי מתחרה, מייצר את אותו המוצר אבל תחת מותג הרשת. מותג הרשת מאפשר להוזיל מחירים, להתמקח עם הספק, לאתר ספק זול יותר וכן ליצור זהות עם המותג.
הכל טוב ויפה כשזה עובד בדואליות מלאה הן לצד הרשת והן לצד הלקוח. אז כן, ברשתות מרקס אנס ספנסר, טסקו וסיינבורי הבריטיות, זה אכן עובד ואף עובד מצויין. אבל זה שם כי בארץ, הכל הפוך.
לאט לאט אני מגלה שחלק מכובד מהמוצרים אינם מיוצרים בארץ אלא מיובאים מחו"ל. אם הייתי בעד "השיטה" כי מצאתי אותה מעודדת תעשיה של עסקים קטנים המקבלים צ'אנס להיות על מדפי הרשת הגדולה ביותר, כעת זה לא כך ומי שמקבל את ההזדמנות הזו הם מפעלים מעבר לים שגם ככה הם זולים ב25% מהמחירים שבארץ. אכן תחרות אבל לא הוגנת.
באחד האירועים בו השתתפתי, נכחו מנהלי המוצרים האחראים על המותג הפרטי של השופרסל. חפרתי להם ללא תקנה שיש להקפיד לתת את ההזדמנות הזאת של העסקים המקומיים אבל את מי לכל הרוחות זה מעניין כשהם חולמים על הבונוס השנתי ומה בכלל אכפת להם אם איזה בלוגר מטרטר להם בשכל. 

2. השופרסטארים:
בואו אגלה לכם סוד: לשופרסל יש מערכת משומנת של יחסי ציבור. "משומנת" זו הגדרה בעלת משמעות כפולה (DOUBLE MEANING). המערכת משומנת מכיוון שהיא ערה לכל תלונה או בעיה ויודעת לטפל בצורה הטובה ביותר ובדרך כלל לשביעות רצונו של הלקוח. אבל היא גם משומנת כי היא משמנת את משפיעי דעת הקהל.
מידי כשבועיים, מאות אחדות של לקוחות השופרסל, שנבחרו בצורה סודית ומדוקדקת, מקבלים מייל חביב שבו יש קופונים לקבלת מספר מוצרים נבחרים ממותג הרשת. המוצרים ניתנים בחינם, ללא כל תמורה וכל מה שהם ה"שופרסטארים" מתבקשים, זה לכתוב משהו יפה וחביב, להכין מתכון או סתם להעלות פוסט חביב וחיובי ברשת הפייסבוק.
ישנם כאלה שרק קוטפים את הקופון וממשיכים הלאה בנון שלנטיות לקופת הסניף הקרוב כדי ללקט את האתנן השבועי לביתם וישנם כאלה שלא מסתפקים רק בתמונות המוצרים אלא מפרסמים פוסטים בבלוג שלהם עם עשרות רבות של שיתופים על כל שעל ולמעשה משמשים לוח מודעות כשהם מפרסמים חינם בדיוק של שעון שוויצרי את אותה רשת בתמורה עלובה של שווי מוצרים בכמה עשרות שקלים.
הגילוי הזה מחייב ממני גילוי נאות: גם אני משתייך לרשימת ברי מזל אלה וגם אני מקבל את הקופונים. אשקר אם זה לא כיף לקבל כמה פריטים חינם אין כסף וגם אני נפלתי במלכודת הדבש הזו כי אין ספק שזה נעים וממכר אלא שמזה זמן רב איני פעיל בתכסיס השיווקי הזה וקרוב לוודאי שלאחר כתיבת שורות אלה, שמי ימחק לעד אבל אני מוכן בלב  שלם לשלם את המחיר.
יתכן ואם הרשת המהוללת לא היתה מפגינה בנו הצרכנים חזירות וזלזול, הסוד הזה לא היה מתגלה אבל לא די בכך אלא כמו שכתבתי קודם, בכל פעם התאכזבתי שוב לגלות כי חלק מכובד מבין המוצרים שאנו מקבלים, מיוצרים בחו"ל ולא בארץ.
אגב, אם כבר אנו פותחים את הנושא הזה של הפוסטים, ברור לי מאוד שאני הולך לכאורה "לכרות" את הענף עליו אני יושב אבל הגיע הזמן להתחיל להציף את הנושא הזה של כתיבת פוסטים "מטעם" רק כי שוב התקבלה חבילונת קטנה בחינם. הגיע הזמן שכותבי תוכן ברשת שהם בלוגרים שחלקם מוכשרים ומצויינים (וחלקם עלובי נפש עד תחושת גועל מעצם היותם מוצצי דם ויונקי פרות חולבות כשהם מעתיקים מילה במילה כל מה שמאכילים אותם) יתחילו להצמד ליושרה שלהם (אם יש להם כזו) ולכתוב את האמת ולא לחשוש שמא לא יזמינו אותם לאירועי השקה נוצצים או לא ישלחו להם יותר מוצרים להתנסות (ואחר כך ירוצו למכור אותם באיביי או יבקשו עוד אחד לבן משפחה). זהו נושא חשוב וכאוב שככל הנראה אקדיש לו בהמשך יותר תשומת לב. 

3. שכר המנהלים: 
אחד הדברים הטובים והבודדים שקרו כתוצאה ממחאת האוהלים, היא ועדת נאמן לריסון שכר הבכירים במשק. 
היוזמה נועדה לרסן את חזירות המנהלים הבכירים שסידרו לעצמם בונוסים ומשכורות עתק, בשעה שהזוטרים באותו ארגון מרווחים בקושי שכר מינימום. החוק קובע כי מנכל לא ירוויח יותר מ-50 פעמים משכרו של העובד הזוטר. כיום החוק תקוע ולכן אין זה מונע מהמנהלים להתנהג בחזירות יתרה, בדיוק כמו ששמענו השבוע על שכר מנהלי בית החולים הדסה ויש להם עוד איזה טריק עלוב שהשכר הוא לכאורה רק חצי והחצי השני מוגדר כבונוס שמעולם לא שמעתי על בונוס שלא שולם, בדיוק כמו שקרה לאותו מור יוסף, חמדן הבונוסים.
בשלהי מחאת רוטשילד ומחאת מחירי הקוטג', הבינה הנהלת השופרסל כי העם רוצה לראות דם וכתוצאה מכך, הוחלט על עריפת ראשם של הבוסים הגדולים. 
אפי רוזנהויז, מנכלה הותיק של רשת השופרסל בשנים 2003-2011, עשה קופה מרשימה והצליח לשלשל לכיסו במהלך שמונת השנים הללו כ-50 מיליון ש"ח. 
אותו אפי רוזנהויז, לא עשה את הקופה היפה הזו בחינם או לשם שמים. רק לפני כחודשיים הורשה האיש הכל יכול בעבירות מסחריות קשות ועונשו אמור להנתן בשבוע הבא. תהיו בטוחים שלא משנה מה, אני לא פוסל שאת הקומבינות שעשה המנכל המהולל, שילמנו אנו הצרכנים מכיסנו כשליהטט במחירי המוצרים כדי להשיג יותר רווחים לרשת.
יחד עם אותו מנכ"ל עבריין מורשע, נבעט גם כוכב עולה בשם ריצ'י הנטר. ריצ'י היה בתפקידו מנהל העסקים הראשי של הרשת (באנגלית זה נשמע יותר יפה) ואם הבוס שלו הרוויח חצי מיליון שח בחודש, אז ריצ'י הסתפק במעט פחות, כ-450 אלף שח בחודש. כיוון שמר הנטר שהה ברשת זמן קצר יחסית, מצנח הזהב שלו היה קצת יותר מ-5 מיליון שח. הכי כיף שעורפים לך את הראש.
אגב, אל תרחמו על ריצ'י הנטר. כיאה לציייד מיומן (כפל לשון), מר הנטר מכהן בימים אלה במנהל הכללי של מקאן אריקסון ישראל, אחת מקבוצות הפרסום הגדולות בישראל.
גם המנהל הנוכחי לא חף מפשע. אם עובד זוטר מרוויח כ-4500 שח לחודש, הוא מרוויח בשנה 54,000 ש"ח.
הבוס שלו, מביא הביתה קצת פחות מ-4 מיליון שח בשנה שזה בערך פי 70 משכרו של הזוטר (ושלא יספרו לי שהשכר מחולק למשכורת ובונוסים כיוון שמדובר בסעיפי מש שפתיים)

אז תשאלו קרוב לוודאי מה אכפת לי מכל זה. אכן שאלה טובה.
מכיוון שהשופרסל היא חברה הנסחרת בבורסה (אגב, בבעלות IDB הידועה של נוחי דנקנר לשעבר), היא ציבורית ושייכת גם לי כאזרח המדינה. קרוב לוודאי גם שחלק מכספי הפנסיה שלי מושקעים במניות שלהם ומכאן שגם אני שותף ועל כן זה אכפת לי וכואב לי. לא זו בלבד אלא שחלק מאותם רווחים נעשו מכיסי שלי ושל שאר תושבי הארץ.
אז זהו. השופרסל ואני, כבר לא.

ועוד הארה (לא שגיאה) לסיום: בקרוב מוצר השנה. צפו להפתעות!!!


תגובה 1:

  1. הבעיה שלנו שאנחנו צרכנים טיפשים, אין לנו ערכים ואין לנו כוח לעשות סקר שוק.

    השבמחק