יום ראשון, 26 בינואר 2014

והזוכה הוא....כל הישועות!!!

ביננו, כמה שפים ישראלים אתם מכירים שהמנה שלהם נכנסה לתפריט במסעדה בעלת כוכבי משלין?
עם כל הכבוד לשפים שלנו הישראלים ועם מנות עשירות בטעמים, לפי מה שידוע לי, התואר הזה שמור רק לשני מנצחים שבאו דוקא מהמטבחים העממיים. 
כשעלתה הסדרה הרויאל שף, שהיא מבית היוצר של "חי בלה לה לנד", אף אחד לא תיאר לעצמו לאן תפליג הסדרה.
לקחו פורמט לכאורה קצת על בסיס "עממיקו וחבריו", תוסיפו לו חוסר ידיעת השפה הזרה, תתבלו אותו בהומור, אגו, קצת אינטריגות בין אנשים ומה קיבלתם? ריאליטי.
אלא שהפעם התהפכו היוצרות. הרויאל שף, לא רק שהיה עשוי כהלכה לפי כללי הפורמט לריאליטי כמו שצריך אלא הפעם השחקנים הם בעלי המסעדות הביתיות הטובות בישראל.
חברו למרקם אחד את בינו ה"ד"ר שקשוקה, את נתן כהן התימני האורגנלי מבאר שבע, את גבאי מפלאפל גבאי התל אביבי, את חנוך סטמקר ההודי מבאר שבע, את מריה פיסנץ הרוסיה מתל אביב, את האחיות חביב אלופות הקובות מהתקווה ותבלו יחד עם עובד מהסביח הכי טעים בארץ ומה קיבלתם?
רויאל שף, מלא באירועים קסומים שהדביקו אותי למסך. לשם שינוי, הדוקו-ריאליטי המשעשע הזה, עבר לי אף יותר נעים מכל תכנית בישול אחרת. יהיה לי למה להתגעגע.
ועכשיו לסיפור הגמר:
בינו ואמא גבסו המאושרת
לפני מספר חודשים, בערב הקרנת הבכורה של הסדרה, ישבתי לצד אחותו של בינו ובשורה לפני ישבה אימו. תוך שאנו מחלפים דברים ומילות נימוסין, סיפרה לי אחותו של בינו כי האוכל האמיתי והטעים יותר נמצא אצל אמא. 
אז ברוב חוצפתי, זה מה שביקשתי כשהגיע הזמן לסקר את בינו והסוד שמאחורי השקשוקה.
בטרם הוכרז הזוכה, היה לי ברור שבינו הוא סוס מנצח ועל כן דחיתי את הביקור אצלו להיות האחרון ברשימה עם כל המחשבה שהסיכוי כי שקשוקה תהיה זו שתכנס לתפריט של אלבר רו.
לפני כן בקרתי את פלאפל גבאי, את האחיות לבית חביב בשוק התקווה, את באבא-יאגה, את חנוך סטמקר בהודו הקטנה ואת נתן התימני האורגינלי מבאר שבע.
והנה הגיע תורו של בינו.
כמה שיחות עם ההפקה ועוד קצת סידורים מאחורי הקלעים, והנה הביקור אצל אמא גבסו.
לפני הגעתנו, שוחחתי עם בינו בטלפון, בעיקר על מנת לגלות מה הוא מכין לנו. היתה לי רק בקשה אחת: קוקלות. "יהיו קוקלות" הבטיח בינו וגם הוסיף "ויהיו עוד דברים טובים. תבואו רעבים" פסק האיש.
ואכן כך, אירוח כיד המלך, בשיא הקלסיקה הטריפוליטאית ישבנו לנו ל"ארוחת שישי בשעה ארבע" בדיוק כמו שעושים כל בני משפחת גבסו מידי שבוע בשבוע.

קצת קשה לי לתאר את המנות שהוגשו בנדיבות שמיימית שכן קולות ההנאה ואנחות הנחת שהשמענו כל אחד מיושבי השולחן, יכלו לגרום לחשוב כי אי שם בקומה השישית ביפו, יש את המפתח לגן עדן.
לשולחן הוגשו קוקלות חלומיות, מפרום הכי טעים שאכלתי, בשר ראש, חריימה לוקוס, ממולאים מידיה של המארחת, חמוצים וסלטים הכי טריים והכי טעימים שאכלתי מימי ועם כל השפע הזה, לא היתה מנה אחת שלא חוסלה ולא היתה צלחת אחת ריקה.

לבינו יש מנהג במנות שהוא מגיש בעצמו. הוא בהתחלה מגיש לך את הצלחת כמו שהיא עם המנה שהוא החליט שאתה תאכל.
 ואחר כך הוא מתבל אותה בעצמו עם פלפל שחור ומיץ לימון. הוא מספר שלפי המבט שבעיניים, הוא יודע מה כל אחד ירגיש ומה כל אחד יקבל.

באירוע הגמר שנערך ביום רביעי האחרון, הגיעו כמובן כל המתמודדים כשכולם קורנים ושמחים למרות המלחמות הקטנות שראינו על המסך. לאט לאט טעמנו ממגוון המנות של מסעדת ד"ר שקשוקה וברגע השמע האות, הוקרן בלייב פרק הסיום של העונה שבו התמודדו ראש בראש מרינה ובינו.
מרינה, בינו ויונה ויזנטל, סמנכל התוכן של YES 
עם הכרזת הזוכים, עם סימן מוסכם ומחיאות הכפיים של הזוכים, הוכתרו הזוכים במנות שנבחרו על ידי השופט הראשי של התחרות אלבר רו, שהוסיף למסעדת המשלין שלו את המנות המנצחות: שקשוקה מרגז של ד"ר שקשוקה במנה העיקרית ועוגת מדיוויק של מריה פיסנץ בתפריט הקינוח.

בינו שוב מתרגש 

הזוכים המאושרים

אז הנה לכם, שני אנשים, שפים, ממטבחים בייתיים שזכו למרות הכל להכנס בתפריט מסעדת מעוטרת בכוכבי מישלן. תזכירו לי מי עשה זאת קודם?
שפו.

תודה אישית לסמדר חדש, אחת היחצניות היותר מוצלחות והמקצועיות שיצא לי להכיר לאורך כל סדרת הפוסטים על הרויאל שף.
רויאל שף, YES קומדי
קרדיט צילומי יחצ אירוע YES: רפי דלויה

אין תגובות:

פרסום תגובה