יום חמישי, 23 בינואר 2014

אחד מהם הוא המאסטרשף הבא

שלוש תוכניות בישול רצות עכשיו בערוצי הטלוויזיה כששתים נושאות את השם "שף", מה שאומר שלא משנה אם ירד גשם או לא, חם הולך להיות פה, במטבח ובטלוויזיה.
תוסיפו לזה את רויאל שף שתמה אתמול בנצחונו של בינו במנה העיקרית ומריה במנה האחרונה (הסברים תקראו בקרוב) ואני עדיין מתלבט קשות אם אפשר לקרוא לתכנית הנוספת וההזויה "בו לאכול איתי" כתכנית בישול כיוון שהיא תכנית שהצליחה לאסוף את מרבית הזויי מדינת ישראל הטוענים ליכולות הבישול שלהם בקופסא אחת ועוד משלמים על זה אגרה ולכן היא אינה ברשימת תוכניות הבישול שלי. (אגב, גם אסף גיל, העורך הראשי של שתי התכניות מאסטר שף ובוא לאכול איתי הצדיק זאת לפני שבועיים במאמר בידיעות אחרונות)
הבכורה של תכניות ה"שף", כידוע שמורה למאסטר-שף שהיא כיום התכנית המובילה בארץ וכנראה בעולם כולו כשהיא בארץ בעונתה הרביעית.
אחרי שצפינו כולנו יחד באודישנים שחלקם היו מצויינים וחלקם באו עם נגיעות של ספק הזויים ספק משעשעים והורדנו דמעות תודות לליהוק נכון כיאה לריאליטי, הנה היא הנבחרת הסופית של המאסטרשף. אחד מהם, יהיה המאסטרשף הבא של העונה הרביעית.
לשם שינוי, הפעם לא רק שלא הסתפקתי בהתרשמות טלוויזיונית אלא זכיתי לטעום את המנות המובילות של כל אחד מארבעה עשר המתמודדים שהיו המאסטר-שף הבא. אכן משימה לא קלה אבל מה לא עושים למען הקוראים :-)
קבלו את ההימור שלי לחמישיית הטובים של העונה הרביעית:

1. ג'וש סטיל.
בריטי, רווק, RAV (לא טעות אלא המבטא האנגלי שלו הזועק מהמסך) הלומד במאה שעRים. הוא למד בישול מסבתו ולמד כמעט כל דבר אפשרי שאין מה לעשות איתו בארץ. אל תפלו שלל בפני הבייבי פיס שלו, יש לו כשרון קולינרי משובח.
באודישן האחרון הוא היה בנפילה אבל לבחור יש המצאות והפתעות בכיסי הסינר שלו ויש לו את היכולת להגיע רחוק. 

2. שלמה עזרן

אמן שמפסל, מצייר, מבשל ועוד המון דברים. באודישן הראשון שלו, היתה לו התקלות עם רושפלד, לאחר שטען ליכולותיו. הוא מספר שהבישול מהווה עבורו דרך לביטוי אומנותית אבל אני יכול לספר לכם שהבחור ממזר בן ממזר. טעמתי את הזנבות טלה שלו, ואני אומר לכם שיש לו יד מנצחת. אשמח מאוד לראות את רושפלד אוכל את אחד מכובעיו

 
3. מסרט וולדמיכאל
נציגת המגזר האתיופי, מעצבת פנים ומהנדסת בניין. סיפור החיים שלה הוא סיבוב חוצה עולם עד שמצאה את מקומה בישראל. הבחורה אלופה באוכל אתיופי, אפריקני וכמובן מבינה דבר או שניים בטעמים. לכאורה, היה מאוד קל לחשוב שהאוכל האתיופי הוא אוכל פשוט. טעימה של שלל המנות שלה, מקפיצות את החיך ועושות נעים לכל טועם. היא מסוגלת להפתיע בגדול.


4.איתן סולומון. 


קיבוצניק מפיק אירועים שראה את כל העולם ולדבריו כמעט ונגע בשמים. הוא מספר שמה שהחזיר אותו לארץ זה הטעמים והחברים. החיוך שלו משדר בטחון עצמי מופרז אבל לפי מה שטעמתי, יש לו את זה והוא ללא ספק מועמד ראוי לכך.


5. נוף עתאמנה-אסמעיל.

מומחית למיקרוביולוגיה ימית ומומחית לאוכל ערבי. כנציגת המגזר, היא גם רוצה יום אחד לפתוח בית ספר לבישול שבו ילמדו ערבים ויהודים יחד.
מבחינת טעמים, לנוף יש יתרון על לא מעט מהמתמודדים. היא מכירה את שני המטבחים ויודעת לנצח עליהם יחד.

עוד מתמודד אחד "על הספסל" בתור המספר הנוסף:

עידו קרוננברג, איש עסקים מסביון. 
לבחור יש פוזה או יותר נכון, יש לו קבלות על הפוזה שלו. הוא צייד, דייג, צולל וגולש ומרבה לבקר במסעדות גורמה עיליות ברחבי העולם. עם כל הפוזה שלו, הוא יודע לבשל ויש לו את היכולת להגיע גבוה בעונה. 

עוד בין המתמודדים
צילומי סטודיו: יחצ קשת
ליאור סלומון, אחותו של איתן.
אשר לוי, מהנדס תוכנה מחיפה, יש לו סיכוי לא רע גם להיות בפיינליסטים. הוא צריך להוכיח זאת.
לארי סוסמן בן 53 מפרדסיה. הוא בשלן מעולה, יש לו נגיעות אסיאתיות נעימות אבל אינו חזק בתחום המנות האחרונות, מה שיכול להיות לו לרועץ.
מורן שאשא בעלת מכון יופי מחולון. היתה לה חריימה מעולה בטעימות אבל היא משדרת חוסר נסיון
סנדרה דיבלסקי שמבשלת אוכל ישראלי בטעמים הודיים.
צילה עופר, הרומניה עם ה"אנוקלך" על תקן הסבתא
ריקי סוויסה הנמצאת על תקן "סמדי בומבה"
שי טובול, מפיק אירועים ומעצב אופנה שגם לו עם אישיותו הצבעונית, מחזיק בסיכוי להתברג גם גבוה. (בדירוג שלי הוא היה עם עידו)
נבחרת העונה הרביעית של מאסטרשף.
צילום יחצ רועי ברקוביץ

הבטיחו לנו עונה שלא היתה כמותה. אז כולנו בציפיה לראות את ההפתעות שמכינה לנו קשת. מי יודע..

בהצלחה לכולם

אין תגובות:

פרסום תגובה