יום שני, 9 בדצמבר 2013

מלכות התקווה - האחיות לבית חביב ובניו

את סדרת הביקורים שלי אצל מתמודדי רויאל שף של YES קומדי, אני פותח אצל האחיות חביב ובניו. עוד שניה נגיע לשם המוזר של המסעדה אבל ראשית הקדמה קצרה.
מסיבה לא ברורה, התמכרתי לסדרה המצחיקה והגאונית הזאת שבעקבותיה באה סדרת הביקורים אצל המתמודדים בעצמם, על מנת לראות אותם במלוא הדרם במגרש המשחקים הפרטי שלהם.
נתחיל ונאמר שלא רק שהסדרה קורעת אותי מצחוק אלא היא גם מביאה אותנו אל המטבחים העממיים שאנו מורגלים אליהם ומאירה אותם באור אחר. 
ראשית, לראות אותם בביתם, בבגדיהם הרגילים, במטבח הפרטי שלהם ועם המתכונים שהם אלופים בהם, שאף אחד לא יכול לתת עליהם ביקורת או להפיל אותם במבחן.
שנית, זה גם הזמן לשמוע רכילויות ושמועות שנשארו על רצפת חדר העריכה, שלא נזכה לראותם בסדרה.
ושלישית, עוד הזדמנות לטעום אוכל טוב.

אז הנה אני מתחיל, אצל האחיות חביב ובניו.
האחיות לבית חביב ובניו
האחיות התאומות לבית חביב הן השולטות בסניף הוותיק של המשפחה הנמצא בתוך שוק התקווה. למשפחה סניף נוסף במסעדת דאלאס לשעבר ועוד כמה דוכני קובה הפזורים ברחבי השכונה. אמרתי כבר מרכז הקובה העולמי?
אז למה "ובניו"?
התשובה פשוטה. משפחת חביב החלה את דרכה באור יהודה ובעקבות שינויים משפחתיים, עברה המסעדה לשכונת התקווה. לדוד חביב יש עוד כמה בנים אשר הם נציגיו בכל אחד מהסניפים של המשפחה במסעדות השונות. אח אחד נמצא במסעדת דאלאס, אח אחד מפקח מקרוב על אחיות, באותה ההזדמנות גם מנהל דוכן של קובות ממש מול למסעדה שבשוק ושמעתי על אח נוסף שמנהל את כולם. אכן "ובניו".
הגעתי למסעדת הדגל הראשונה של המשפחה. נכנסתי לתוך קודש הקודשים של המסעדה. הרמתי מכסים, נגעתי בכל הסירים, טעמתי מכל סוגי הקובות שיש ועכשיו אתם בטח מתים לדעת מה היה שם.
חביב ובניו בשוק התקווה. אין סיכוי שתפספסו
נתחיל בזה שכשהתקשרתי לשני לתאם איתה שאני מגיע, שאלתי איפה אני מחנה את האוטו. על פי נימת קולה כבר הבנתי עם מי יש לי עסק. אם בתכנית ראיתם בחורה עדינה ושברירית שמתמודדת בהצלחה רבה מול גברים כרישים וממולחים, זה כך באמת אבל היא כלל וכלל לא שברירית. מדובר בג'אדה אסלית שמחזיקה על כתפיה מסעדה שעובדת מהשעות המוקדמות של היום ועד לאורח האחרון.
המטבח ככל שהוא קטנטן, תתפלאו כמה מנות יוצאות ממנו. צוות המסעדה עובדים בה כמו נמלים עמלות קטנות וחרוצות כשלכל אחד יש את המקום שלו ואת התפקיד שלו עד כי כל סועד שרק נכנס וכבר מקבל שירות מיידי וכיד המלך.
תוך שאני טועם משלל סוגי הקובות שבנות חביב ובניו מציעות ללקוחות, ישבתי עם האחיות מירב ושני לשמוע קצת רכילויות וגם סיפורים מאחורי הקלעים.
נתחיל בזה שכולם כולם כולם רוחשים כבוד של מלכים לבינו, ד"ר שקשוקה. בינו היה להם כאב מחד וגם פרטנר בתחרות. ואם כבוד לבינו, הרי שאת כל הכעס מוציאות הבנות על נתן התימני מבאר שבע (חכה נתן, בשבוע הבא אני אצלך) שכפי שכבר העיד על עצמו, שאין לו מחסומים על פיו, היה אחראי על המתחים בין שאר החברים. השיחה עם האחיות חביב נעשתה על שולחן פינתי מחוץ למסעדה. כסלבריטיות השוק, כל אחד ואחת שעוברים בשוק עם סלים עמוסי ירקות, עוצרים להגיד שלום, להצטלם, לזרוק מילה טובה וגם ביקרות על התכנית האחרונה. ("היית צריכה להעיף לו סיר על הראש" אמרה יועצת הסתרים על מילה לא נכונה שאמר נתן לשני)
מצלמים פפרצי את הסלביות של השוק

לא סתם בחרו בYES באחיות חביב להשתתף בתכנית זו. סיור קליל בשטח המסעדה מגלה שלל של תמונות ידוענים של פעם (נשבע לכם שראיתי תמונה של ירון לונדון כשהוא בולס קובות עסיסיות לדוד חביב מגונן עליו) לצד תעודות הוקרה וזכיה בתחרויות שונות וביניהן אחת מחמשת המסעדות הביתיות הטובות ביותר בארץ.
הנה הוא ירון לונדון (החבר של ניסים סרוסי "אשליות) אצל חביב

אז הנה טעימה קלה:
קובה, מתברר שזה משהו מאוד כללי, אבל יש קובה בטעמים שונים ומגוונים. כשנשאלתי מה תטעם, עניתי "מהכל, הסדר לא משנה" ואכן כך היה. האחיות לבית חביב החלו לשלוף קובות חמימות הישר מהסירים הענקיים והחלו למלא לי צלחות.
האפריטיף של הטעימות היה יפרא עלי סלק ובצלים ממולאים. אחחח ככה אני רוצה לפתוח כל ארוחה. בגזרת הקובות, הפרק העיקרי של הטעימות שלי התחלתי בקובה סלק הסגלגל. צבעיו מבלבלים אותי להחריד וזאת הקובה המועדפת עלי.
אני מת על במיה ועל כן אין כמו קובה במיה אמיתית ושווה. שני סיפרה לי שמכיוון שאין במיה כל השנה, בזכות היותם יושבים בלב השוק, הם מתארגנים מראש לכמות של במיה שתספיק להם לכל השנה.
קובה במיה. אני מוכן לקלב מנה כזו כל יום
יש גם קובה דלעת וברקע קובה סלק
על קובה דלעת אני לא מוותר. מצטער, זה טעים לי ויש גם קובה טומיה, קובה חלבית (סורית) קובה חילו, קובה בורגול, קובה ברווז ואם חס וחלילה פסחתי על אחד מהם, אז הם יחכו לי ביציאה מהמסעדה, באחד מדוכני האחים.
עוד קובה. מי מזהה?
מי שלא מוצא את עצמו בממלכת הקובות, מוזמן לטעום ממבחר נוסף במסעדה. החל משיפודי בשרים על מנגל פחמים אמיתי, ירקות ממולאים, מרקים שונים ומבחר תבשילים עירקיים שהלוואי והיה לי עוד מקום גם בשבילם.
מרק שעועית, למי שלא מתאים לו הקובה
אם הסדרה של רויאל שף היא דוקו ריאליטי של המסעדות הביתיות, שוק התקווה הוא הריאליטי של הקולינריה. יש בו פינות מסתור סודיות של ירקנים, קצבים ושלל הפתעות למטבח. כל מה שצריך זה קצת מזומנים וסל קניות ואתם בחוויה קולינרית אמיתית. וגם אם אין לכם דרכון לעירק, הקובות של האחיות לבית חביב, יתנו לכם טעימה של קפיצה קטנה לבגדד כדי שתוכלו להרגיש איך זה באמת קובה עירקית אמיתית. 
אגב, לשאלה "מה החלום שלכן?" עונות הבנות: "אנו רוצות מקום חדש בשם "מסעדת דוד חביב ובנותיו"
אחת מהאחיות. מה זה משנה, הן גם ככה דומות

הקובות של דוד חביב ובניו. שוק התקווה.
רויאל שף, ימים א-ה 20:30 בYES COMEDY ובVOD  של YES

אין תגובות:

פרסום תגובה