יום ראשון, 15 בדצמבר 2013

רויאל שף פרק 2 - פלאפל גבאי מחבק אתכם


כפי שהבטחתי, הנה המתמודד השני של רויאל שף מבית YES קומדי. 
לירן גבאי הגיע לרויאל שף כמנצח מובטח מראש, אך מתברר שתוכניות לחוד ומציאות לחוד.
מריה, שגם אליה עוד נגיע לטעימה, לאחר שדבקו בה סטריאוטיפים לא נכונים, הצליחה כיאה למרגלת רוסיה (שוב סטריאוטיפ), לבלבל אותו ולגרום לו לכהות חושים ולאחר המפגש הראשון שלהם בשדה התעופה, מרבית חושיו של גבאי, הופנו למריה, במקום לסירים שבמטבח.
 
הגעתי לפלאפל גבאי ביום סגרירי, באותם הרגעים בטרם הם פותחים את הסרוויס וכך יצא שבמהלך ההכנות ישבנו יחד לצפות באחד הפרקים של רויאל שף.
הנבחרת של גבאי מורכבת מחיילים לובשי מדי היחידה, הסרים למשמעת המפקד ורוחו. תוך כדי שכולם שקועים בשרות הלקוחות ובבליסת המנות, מסיבה לא ברורה, הסמל תורן משמיע קריאת קרב ומיד פוצחת כל הנבחרת בשאגות של שירה כיאה לחיילי מרינס דקה לפני שהם יוצאים לקרב אלא שבמקום סיסמאות באנגלית, צפו לשמוע את המשפט הקבוע: "פלאפל גבאי מחבק אתכם". כמו שאומרים "זר לא יבין זאת", אלה המגיעים לגבאי הפעם הראשונה מרימים את עיניהם מהצלחת או מהפיתה במבטי פליאה אבל מיד עולה חיוך של גאות היחידה על פניהם של כולם.
 
אם חשבתם שאתם מגיעים לפלאפל גבאי ומה שתקבלו זה פלאפל, הרי שאתם טועים בגדול. למעשה פלאפל גבאי הוא סוג של מסעדת פועלים או מסעדת מאכלי עדות, בדומה לשאר המתמודדים ברויאל שף.
אצל גבאי מגישים מרקים מהבילים, תבשילי בשר וקדירה, מבחר ענק של סלטים, פלאפל כמובן וכדורי פלא מופלאים.
המרקים של גבאי מגוונים. שמם יצא למרחקים בזכות רשימה ארוכה של סוגי מרקים שונים וגם חיבור אישי לכל מרק ולידוען. בתחילת ההגשה של הצהריים, עומדים לרשות הסועדים כ-8 סוגי מרקים שונים. אחר כך במהלך היום גבאי מכין 8 מרקים נוספים אותם הוא ממציא ורוקח במטבח האחורי, רק בחרו לכם את המרק שלכם, לפי השלט שעל הקיר


בין המנות העיקריות היה ניתן לקבל באותו יום מצאתי קציצות בשר ברוטב, צלי בקר, בשר עם שעועית, טבחה ועוד.

ועכשיו נדבר על כדורי הפלא. כדורי הפלא המפורסמים של גבאי הם סוג של הפתעה. מדובר במחית תפוחי אדמה מתובלים שנזרקים לשמן עמוק ורותח כשהם בצורת קציצות פלאפל עגלגלות. תוך מספר שניות דגים אותם החוצה והם מוכנים לאכילה. טעמם קסום, הן בגלל המרקם הקראנצ'י החיצוני והן בגלל הרכות הפנימית הנעימה. אפשר לזלול אותם כמנת פתיחה או כתוספת, רק תבקשו. מזלי שנתנו לי לצלם מבפנים וכך מבלי ששמו לב, הגנבתי לפי מידי פעם כדורי פלא חמימים.
 
אכן, לאחר שטעמתי ממבחר המציע פלאפל גבאי, אני יכול להבין כיצד לירן הגיע עם הביטחון שהזכיה מונחת בכיסו. אלא שכפי שכבר ציינתי, לא צריך שיקרה הרבה כדי שהמחשבות ינדדו לכיוון אחת מהמתחרות. אני יכול לספר לכם שבשעת כתיבת שורות אלו, לפחות הוא הרוויח כבר פעם אחת. בעצם, כנראה ששניהם וכמאמר המשפט הידוע, if you can't beat them join them, הרכילות העירונית מספרת שלירן ומריה מנהלים קרבה יתרה בעקבות הרויאל שף ומבחינתו אין זה משנה מי יקח את גמר האלופות של הסדרה.

פלאפל גבאי, דיזינגוף 269 תל אביב
רויאל שף, YES קומדי, ימים א-ה 20:30 או בקישור
ויש גם פייסבוק

אין תגובות:

פרסום תגובה