יום רביעי, 27 בנובמבר 2013

בואו לאכול איתי - עונה שניה.


מה המשותף למשורר והוגה דעות צנוע שהתחפש לספר צמרת חיפאי, קצינה בצה"ל, "עובדת מדינה" בעלת מבטא הונגרי כבד, ורקדן קניונים שבטוח שהוא הגרסא החדשה של יובל המבולבל?
לא, אין זה הפנל השבועי מהמעגל של דן שילון. 
ביום ראשון הקרוב, ייכנס למסכינו השחקן השני של תכניות הריאליטי העוסקות בבישול בשם "בואו לאכול איתי". תהיה זו הגרסה הישראלית של "COME DINE WITH ME" וזה קורה אחרי ש"שף רויאל, כבר רצה קצת פחות משבוע (הנאה היסטרית!!! מומלץ בחום.) ובקרוב גם מאסטר שף העונה המי יודע כמה וריאליטי חדש מבית רשת בשם "משחקי השף" בהשתתפות מאיר אדוני, אסף גרניט ומושיק רוט.
אז כמו שזה נראה כרגע, ערוץ 1 העשיר במשאבים, הלך לכיוון ה"עמך" וגיבורי הסדרה הם לא שפים מדופלמים אלא ספרים (מעצבי שיער, שזה משהו שרץ חזק בתוכניות אוכל) ושאר חריגים שהקשר בינם לבין המטבח הוא בצד של לאכול מהצלחת.
כדי להוציא ריאליטי טוב, מחפשים המלהקים במשתתפים בעלי אישיות קיצונית. אני לא בטוח שכשבנו את הפורמט של הסדרה הזו, לכך התכוון המשורר. מדובר בתכנית בישול, שאמורה להיות משעשעת, מצחיקה ועם קולינריה ברמה שהייתי מצפה כי תהיה קרובה לאודישנים של מאסטרשף לפחות.
לפני 48 שעות בדיוק, צפיתי בכל פרקי השבוע הראשון של העונה החדשה. המסקנות שלי נחלקות להרבה אבל נתחיל בריאלי ונעבור לאופטימי.
מנגד ולשם ההשוואה, אני מכיר היטב את הסדרה המקורית ששודרה בצ'אנל 4 הבריטי. ראיתי את מירב העונות והפרקים שהוקרנו בארץ ובחו"ל. כך שיש לי למה להשוות.

שלא כצפוי בשאר תכניות הריאליטי, תודות לליהוק הזוי למדי, אנחנו מקבלים משתתפים עמוסי אגו, שחיים בעיקר בתוך הבועה של עצמם, הבטוחים כי הם השף הבא של ישראל. אלא שגם מרמת הכנת המנות שהיו עד כה, לא רק שמדובר בנפילה קולינרית אלא מדובר במשתתפים שלא יודעים את מקומם בגזרת המטבח ויש לשקול להחליפם לפחות במקום המדיח.  
במקום לקחת תוכנית בישול יפה ולהפוך אותה לפנינה קולינרית, שתיתן פייט ראוי בדיוק בזמן כל יום אנו הולכים לראות תכנית בישול אחרת, שוב חוטאים גיל הפקות, שאחת מההתמחויות שלהם היא בריאליטי(אגב, הם גם המפיקים של מאסטרשף), והם מביאים אנשים עם פה גדול שיותר מוציא אגו נפוח מאשר להכניס אוכל או לפחות לבשל אותו. (טיפ קטן אם אתם מחפשים לצחוק: חפשו מי צימחונית אבל אוכלת דגים)
ערוץ 1, הבית של הסדרה "בוא לאכול איתי", לא בטוח מהווה האכסניה הנכונה לסדרה זו. גם ככה מדובר באחד הערוצים ההזויים הקיימים במדינתנו, שלא בטוח כי יש הצדקה לפרה החולבת (אנחנו, הציבור) המממנים משהו שדומה באיכותו וברמתו לתחנת רדיו פיראטית שכונתית בפאתי עזה ועוד מכניסים לנו תכנית שמזכירה לי ברמתה תחרות קריוקי בערב מהביל, בשכונה נידחת.
קברניטי הערוץ ומנהלי גיל הפקות צריכים להגיד כל יום תודה לקריינות השנונה של שי אביבי, שאילולי הוא, הייתם צופים בסדרה פתטית, משעממת, ברמה נמוכה, עם אגוצנטריות מטורפת, כיאה לערוץ 1, שאינו מודע לסביבה בה אנו נמצאים.

אז בכל זאת מה אופטימי?
נתחיל בזה שאני מקווה כל כולי שהקבוצה של השבוע הראשון אינה דומה כלל וכלל לשאר השבועות הקרובים הבאים עלינו לטובה. (אני יכול לגלות לכם שלפחות את שלושה מהמשתתפים אני מכיר והציפיות שלי מהם קצת יותר גבוהות מהסדרה עצמה). 
זה ששי אביבי שם, כבר אמרתי וזו אחת מנקודות האור של הסדרה.
אגב, דוקא עם כל הביקורת שלי על הסדרה, אין זה אומר שלא אצפה בה. ראו בזה שילוב של סבל פולני וסקרנות קולינרית שקשה לעמוד בעדה.

אלו שבכוונתם בכל זאת לסבול, כמוני, מוזמנים לצפות בסדרה שתופיע על המסך החל מיום ראשון, 1.12.2013 בימים א.ג.ד.ה. (מה קרה ליום שני? שביתת הנתבים? איפה ג'ו בראל שצריך אותו? )
ימים א', ג', ד', ה', החל מיום ראשון 1.12 בשעה 19:20
יום ב' בשעה 18:00
שידור חוזר: ימים א'-ה' בשעה 23:30
בערוץ הראשון וב-HD (ערוץ 511)
קישורים חשובים:
קרדיט צילומים: יחצ 


אין תגובות:

פרסום תגובה