יום שבת, 16 בנובמבר 2013

רויאל שף - הגרסה הקולינרית של "חי בלה-לה-לנד"

"עיראקי, הודי, טריפולטיאי, תימני ורוסיה..." יכול להשמע כמו תחילתה של בדיחה אבל תאמינו לי שזה הולך להיות הדבר החם הבא של התוכניות הקולנריות המציפות את ישראל בחורף הקרוב.
אז דמיינו לכם שישה מסעדנים, של אוכל בייתי עממי, כזה שאנחנו מתגאים בהם כשיש לנו תיירים בארצנו, עולים למטוס שלוקח אותם ללונדון כדי להתחרות איזו מנה תכנס לאחת מסעדת מישלן של אלבר רו, האיש שיש לו אולי הכי הרבה משלינים באי הבריטי.
האמת, רק המחשבה על חריימה, קובה, פלאפל או ג'חנון שתוגש בצורה מפונפנת על צלחת בוהקת, עם מלצר בעל כפפות לבנות וכוס שמפניה ליד, גורמת לי לרשום לי ביומן תזכורות שלא לשכוח לצפות בסדרה.

אז כן, בקרוב מאוד הולך להיות לנו חורף חם וגדוש בתוכניות בסגנון ה-כוכב נולד הקולינרי.
בYES דוקו לקחו את זה למקום אחר ובקרוב על המסך שלכם (אם אתם בYES כמובן), החל מה-24 לנובמבר, תתחיל סדרת דוקו ריאליטי חדשה, פרי יצירתם ומוחם הקודח של שבי זרעיה (חי בלהלהלנד) ואילן עבודי, שבה מככבים שישה מסעדנים של עולם האוכל הבייתי.
בינו גבסו הלוא הוא ד"ר שקשוקה ביפו, שני ומירב, בנותיו של דוד חביב ובניו העיראקי משכונת התקווה, נתן כהן מהבית התימני האורגינלי מבאר שבע, (ממליץ לכם לעקוב אחריו, זה עוד יזכה בתואר חביב הקהל), חנוך סטמקר מהודו הקטנה, גם היא מבאר שבע, מריה פיסנץ ממסעדת באבא יאגה מתל אביב ולירן גבאי מפלאפל גבאי בתל אביב הם המתמודדים בעונה הראשונה של רויאל שף. 

הסדרה הופקה במשך חודש של צילומים באנגליה בטירה מפוארת בגילפורד, עיר הבירה של מחוז סארי (SURREY) איפשהו בדרום מזרח האי. הטירה, שהיתה מאובזרת בכל טוב, כולל מטבח וכל המרכיבים שהיו דרושים למסעדנים על מנת להתמודד בתחרות, לרבות אוכל כשר ופריטים שניתן להשיגם רק בישראל שימשה כור היתוך של טעמים מעדות שונות וכמובן מיזוג של תרבויות. תחשבו על זה לרגע, שבעצם נתן כהן, יתכן מאוד ומעולם לא אכל אצל מריה ממסעדת באבא יאגה או אצל לירן.

הוזמנתי לפרימיירה ולהקרנת הפרק הראשון בסדרה. לאחר שחמקתי לאזור ה-VIP שבאולם, התיישבה ליידי לא אחרת מאשר אחותו של בינו גבסו.
תוך כדי שמתחילה ההקרנה, הצלחתי לדלות סודות מבית משפחת גבסו, על בינו כילד וגם לקבל הזמנה לארוחת שישי אצל אמא של בינו. סלע קיומו של ד"ר שקשוקה. ככה זה שאתה יושב ליד החשובים.
עוד כוכב שישב לא רחוק ממני, היה עובד מהסביח של גבעתיים. עובד לא מתחרה בתכנית אבל הוא היה אורח כבוד למספר פרקים ולפי שמועות מההפקה, עובד הצליח לשגע את כולם ורבות הבריטים שלא הבינו את המונחים "לחצל", "לבצבץ", "לרוץ על המגרש" וכמובן כמה כפיות/שערים של הפועל (החריף) או כמה שערים לזכותה של מכבי (העמבה).

לאחר צפיה של הפרק הראשון, שברובה צחקתי עד לכאבי בטן בלתי נשלטים, לאחר שהמתמודדים נתנו לבני משפחת המלוכה (כפילים כמובן) לטעום ממנות הדגל שהוכנו תוך שעה בלבד, תהיתי כיצד עדיין הבריטים לא השהו את היחסים הדיפלומטים עם מדינת ישראל.
השפים, ששמו את האגו הפרטי שלהם בצד, חיים זה לצד זה, וביחד מרימים ארוחות מתחרות כשהזוכה כאמור יזכה לראות את מנת הדגל שלו מוגשת באחת ממסעדות בגורמה של אלבר רו.
אייל ברקוביץ, המנטור של התכנית לעניני המלוכה והאנגלים, שקיבל את תפקיד המנג'ר של התכנית, שלמרות עשר שנותיו סביב הTEA TIME האנגלי, לא חידד דיו את האנגלית שלו ועל כן, האקסנט העברי שלו משתלב יפה עם נוכחות המתמודדים האחרים.
השילוב של דוקו, ריאליטי, עם המון הומור עצמי, מתבל את הסדרה לא רק בתבליני הבסודות שמאחורי הקלעים אצל כל אחד ואחד מהשפים אלא גם מצליח להכניס את הריחות והטעמים דרך המסך, משהו שרק צופה ישראלי יבין זאת.
עוד שני שופטים בסדרה, אחד מהם כבר הזכרתי, אלבר רו, שף החביב על בית המלוכה הבריטי (אחחח איזו לשון חדה ומצוחצחת עם השפעות הומור בריטי איכותי) שיש לו שלוש מסעדות בעלות כוכבי משלין, המטיל מורא קולינרי רב סמכותי על המתמודדים וגם את המנהל התפעולי של הסדרה, השף גנאדי מנוסיס שיש לו אינסוף תארים קולינריים כשהוא עונד עניבת מסדר אבירי הגריל עם שלל של סמלים כמו הווטרנים ממלחמת העולם השניה ובין היתר הוא גם גזבר איגוד השפים הישראלי (!!!). 
לדברי שבי זרעיה, שעמד על במת האולם בסוף ההקרנה והקריא את נאום האוסקר שלו ("תודה לכל מי שהביאני עד הלום"), מדובר באלפי שעות צילום שעוברים בימים אלה עריכה סופית ועל פי הנשמע בין השורות, כל פרק ופרק הולך ומשתבח עם הזמן.

אחרי שצפיתי בפרק הראשון ובפרקים המקדימים ש-YES שחררה לרשת, עושה לי החשק להיות גם אני סוג של אלבר רו ולפקוד את כל המתמודדים ברויאל שף. אולי כך גם אני אוכל לטעום את המנה של השף החביב על המלכה אליזבת. יכול להיות פרוייקט מעניין. לא? (בינו, בשבוע הבא אני אצלך לבדוק שאתה עדיין עם סינר שף פסים וכובע רחב שוליים)

רויאל שף, YES דוקו. החל מה-24 לנובמבר בימים א-ה
מומלץ!!!

 (כל התמונות באדיבות YES דוקו. צילם: שי בוטבול)

אין תגובות:

פרסום תגובה