יום רביעי, 7 באוגוסט 2013

קפיצה לעכו

עוד לא עשינו את החופשה השנתית שלנו השנה, זה יקרה בקרוב בעיקר כיוון שאנו עמלים על אירוע משפחתי גדול.
בנתיים, להפיג את ימי החום, אנו מגיחים לכל מיני מקומות שמזדמנים לנו לגיחות קצרות של יום אחד או יומיים.
לפני כמה ימים שהתה ביתנו במחנה קיץ וכיוון שהיה לה כל כך קשה בלי השניצלים של אבא וסלט דודו, החלטנו שהגיע הזמן לבקר גם אותה.
כדי לא לשרוף את הדרך רק על המחנה, החלטנו לנו על טיול קצר של יום אחד והעיר שעלתה בגורל היא עכו.
את העיר העתיקה אני מכיר כמו את כף ידי. את כל פינות החמד ואת הסיפורים שסופרו על העיר. את הארמונות והמבצרים ועוד שלל של אתרים שיכולים לספק לפחות 3 ימים של חופשה. הפעם היתה זו קפיצה קצרה להתרעננות וארוחת צהריים בטרם אנו עושים את דרכינו למחנה הקיץ.

אני שמח להציג את מסעדת מור וקינמון, מסעדה כשרה בהכשר מהודר שמתאימה לכל נופש בעיר עכו.
כמי שמסתובב לא מעט במסעדות, מספיקות לי שניות מעטות על מנת שאוכל לדעת אם מדובר בנפילה או בהצלחה. הפעם הם עברו את המבחן מייד וללא דופי.
רק התיישבנו, ומייד החלו הסלטים לזרום. מבחר כה גדול, בכמויות יפות, ללא קמצנות וביד רחבה. מהטעימה הראשונה, הבחנתי שיש יד טובה שעומדת מאחורי הקיר המפריד בין המסעדה למטבח. זה ניכר בסלטים וגם בהמשך המנות שהוגשו.
אני רוצה לציין את הסלטים לטובה מהרבה בחינות. הטריות מורגשת ללא ספק. התיבול עדין ולא משתלט. המרקמים נעימים, לא שוחים בשמן והשילובים של הטעמים הופכים כמעט כל סלט רגיל, לחגיגת טעמים. 
לאחר התענגנו על הסלטים, עברנו למנות עיקריות. כיוון שהיינו מספר לא מועט של סועדים, חילקנו את המנות העיקריות בין כולם. חלק הזמינו דגים וחלק מנות בשריות.
מנת הדג לבחירה כללה פילה דג אמנון משופד עם מטבל סלסה טעימה כל כך. הדג היה אחד הטריים והטעימים שאכלתי לאחרונה והירקות שנילוו למנה היו פריכים כי זה עתה הם יצאו מהגריל.
מנה נוספת של מנה קלילה היתה מנת הכבד עוף.
לאחר שנצלה הכבד, הוא בושל ברוטב מתקתק עם פטריות ולבסוף הוגש עם מקרונים שטוגנו בשמן עמוק. טעים אששש.
מנהלי המסעדה שהבחינו כי מדובר בחברה של רעבים המסוגלים לפרק את השולחנות, לא חסכו מאיתנו פירור. כדי שלא לתפוס הרבה מקום על השולחן, קיבלנו את כל הבשרים ביחד על מגש ענקי שעליו הונחו על הבשרים.  מצד אחד, ההגשת הבשר לא היתה מכובדת במיוחד אולם כיוון שהיינו כמה זוגות עם כמה ילדים ביחד באותו שולחן, ההגשה היתה בסדר גמור למרות "המראות הקשים" של כל ערימת הבשרים יחד.
לצד הבשרים באותו המגש, קיבלנו ארבעה מטבלים תוצרת בית, שווים במיוחד שרק הפכו את הבשרים לחגיגה של טעמים.
השרות במסעדה מהטובים שאני מכיר. הם נגישים, זמינים, מטפלים בכל בקשה ונכונים לכל הפתעה ולדוגמא אני רוצה לציין את המנות ללא גלוטן שקיבלנו לשולחן ברגע שאחד הסועדים שאר אם ישנם כאלה.
לא פגשתי את שף המסעדה אבל ידיו ומעשיו מורגשים היטב במנות. רואים שיש פה מישהו בעל נסיון שיודע היטב את מלאכתו. 
לצערי, מפאת חוסר הזמן ולאחר ששמענו את כולם נאנחים מנחת ומבטן מלאה בכל טוב, נאלצנו לוותר על הקינוחים שלפי מה ששמעתי גם הם מפתיעים אלא שאולי בזכות חסרון זה, נאלץ לשוב ולבקר בשנית במור וקינמון

אין תגובות:

פרסום תגובה