יום שבת, 31 באוגוסט 2013

אמור לי איזה קפה אתה שותה ואומר לך מי אתה

מחפשים מתנה לחג? מצאתי עבורכם את המקום הנכון.
יש משהו בלנדוור שאני אוהב במיוחד. אני לא יודע אם זה הלוגו שמזכיר לי את הילדות, אם זה תחושת האוירה המיוחדת/מחשמלת של הקפה, או שאני סתם מכור לניחוחות הקפה שבחנות. אבל איך שלא נסובב את זה, מצאתי חנות שיכולה לתת המון סיבות להגיע אליה.

לנדוור, יצרן הקפה הותיק בארץ, משנת 1919, החלו את דרכם בברלין שבגרמניה ומאז ועד היום, לדוור הפכה להיות למפעל קפה משוכלל, יבואנית מותגי קפה יוקרתיים וביניהם את ILLY הידועה שמהיום שמה דגש יותר גדול על המגזר הביתי, ומזה כעשור מחזיקה החברה רשת של 25 סניפים ברחבי הארץ.
החנות הקפה של לנדדור שברמת החייל, משתווה לקונספט היחודי של כל בתי הקפה של הרשת. האוירה מאוד נעימה. קיימת שימת דגש על העיצוב והפרטים הקטנים ביותר, החל מעיצוב החנות ועד לכל המוצרים הנדרשים לחובב קפה עד כי קיימת התחושה שנכנסתי לחנות ותיקה הקיימת שם לפחות מספר עשורים.
שמעתי את יאיר שפירא, מנכל חטיבת הסחר של לנדוור מתגאה בכך שמדובר בחנות מקצועית הנותנת מענה לכל. בין אם מדובר בקפהאולוג מקצועי, בין אם מדובר במישהו החפץ להתחיל את דרכו כחובב קפה ובין אם מדובר ברכישת מתנה.

באופן אישי אני לא שתיין קפה גדול. לפעמים אני סתם מתענג על קפה שחור בוץ ללא סוכר ולפעמים אני מתפנק על מקיאטו ישן ישן שיש לי בבית שעושה לי אספרסו ריחני ומשובח. אני לא מאלו שמחזיקים כל מיני סוגים של קפסולות וכל מיני צעצועי קפה למינהם. אבל רק נכנסתי לחנות, התחלתי לדבר בשפה אחרת. ברור שלא אסרב אם תהיה לי מכונה כזו מעוצבת שחרחרה, אדומה או כסופה שמכינה קפה בדיוק מדעי ומפיצה ניחוחות נעימים.
לפני בואי לחנות הקפה של לנדוור, ערכתי משאל קטן בין כמה ידידים ומכרים. שאלתי האם הם בקטע של האספרסו או אחר, האם הם בעניין של מכונת קפה משוכללת או מסתפקים באמצעים אחרים. המשאל הלא מקצועי שלי גם התמקד במגזר הנשי. עניין אותי לדעת האם זהו עניין של צעצועי בנים מתבגרים או גם הנשים שבויות בעולם הזה.
אני חייב לציין שדי הופתעתי מהתוצאות. אכן כולם היו רוצים מכונה, עדיף שתהיה הממותגת כמקצועית ואם אפשר שגם תהיה במתנה.
אם הרמז לא היה די ברור, אז משפחות מנדלר, אלון ופלזנר, אתם אתם שמתארחים אצלינו בארוחות ראש השנה, ראו נא את הכתובת למטה. הצבע לא משנה. שיהיה לכם חג שמח.


חנות הקפה של לנדוור,  מגדלי זיו, ראול ולנברג 24 רמת החייל, תל אביב.

אין תגובות:

פרסום תגובה