יום חמישי, 22 באוגוסט 2013

לחם ציידים גרסת הילדים

בשבוע הבא מתחיל החופש הגדול. זאת אומרת שהילדים מתעופפים לנו מהבית ואנחנו נושמים לרווחה (לא להרבה זמן כי תוך 10 ימים מגיע ראש השנה.
בנתיים התחלתי להשתעשע עם רעיונות לארוחות של בית הספר, במקומות בהם צריך לקחת ארוחה ליום לימודים ארוך.
לשם כך, הלכתי לפוסט ישן שלי עוד מתקופת האתר הראשון שהיה לי ששמו איך לא מאירקוקבוק (.נט אולם תיעוד של המתכון קיים עדיין ברשת באתר של ערוץ האוכל) שכבר לא קיים, ושלפתי משם את הלחם ציידים שהכי אהבתי להכין אם מגיעים אורחים.
הקונספט פשוט מאין כמותו, לוקחים סוגים שונים של בשרים, עם כמה סוגים של ירקות ודוחסים את הכל לככר לחם שלמה שנכנסת לתנור למספר שעות בחום נמוך ואם לא די בכך, לאחר האפיה מניחים את הככר תחת משקולת כבדה כדי להפוך אותה למשהו שטוח שיוכל להכנס לתיק.
את ההשראה למתכון  קיבלתי מאהובותי הקולינריות "שתי גברות שמנות" אשר שם ראיתי את המתכון לראשונה ונשבתי בקסמיו אלא שהפעם מדובר בגרסת הילדים, עם אותם הדברים שהם אוהבים.
מצרכים ל4 לחמניות
לחמניות שלמות (לא לחמניות קלועות) רצוי ארוכות.
כל סוגי הנקניק שאוהבים. השתמשתי בפרושוטו ובקורנדביף של יחיעם שמתאימים למתכון כבשרים כבושים ומשומרים.
שתי עגבניות חתוכות לפרוסות
2 בצלים  חתוכים לרצועות דקות
פלפל אדום חתוך לקוביות קטנות
טפנד ממרח זיתים שחורים
 
הכנה:
חותכים בצד אחד את הנשיקה של הלחמניה ומניחים בצד.
חופרים בתוך הלחמניה ומרוקנים את התוכן.
מטגנים בצל עד לשקיפות. מוסיפים את הפלפלים לדקה ואחריהם את העגבניות מטגנים בדומה להכנת בסיס לשקשוקה אבל לא לבישול מלא. מכבים את האש ומניחים בצד.
מוציאים את הנקניקים מהאריזה, וממלאים שכבה של כחצי גובה בתוך הלחמניה. מסדרים הכל בשכבות יפות ואפשר להשתמש בכמה סוגים שרוצים.
לאחר המילוי הנקניקים, מכניסים פנימה את הירקות שטוגנו, לאט לאט ובזהירות.
לאחר המילוי, מחברים מחדש את הקצה של הלחמניה ועוטפים הכל בנייר אפיה. מהדקים וקושרים עם חוט חזק. מניחים בתבנית ועליה מניחים משקולת כבדה כמו כלי חרס (חשוב שיהיה עמיד לחום).
מכניסים לתנור למשך כשעה וחצי בחום 120 מעלות. מוציאים, מקררים טיפה וזוללים
כדי לקחת את הסנדביץ המופלא הזה לבית הספר, מומלץ להכינו מבעוד מועד ולקחת אותו קר.

אין תגובות:

פרסום תגובה