יום ראשון, 11 באוגוסט 2013

כבר עשיתם משהו טוב לקראת השנה החדשה?

מי שלא שם לב, ראש השנה מתרחש ובא הרבה יותר מהר מבכל שנה. זה קורה או טו טו בעוד פחות מחודש והגיע הזמן לשתי משימות ששניהם חשובים מאין כמותם. אחד יותר קל והשני עוד יותר קל אבל שניהם יעשו לעוד כמה אנשים שלא שפר מזלם, חג נעים וטוב יותר.

הנה הראשון: 
הספר התחלות מתוקות של שרון איילון ודודו אוטמזגין.
ספר מתכוני קינוחים שהרימו שרון איילון (קחי אותי שרון) שהיתה מוכרת לנו מאותו מיזם דומה בפסח האחרון והקונדיטור דודו אוטמזגין ולשניהם חברו שפים מצמרת השפים של ישראל ובהם מאיר אדוני, שגב משה, אביב משה (ויחד איתו חברי מאיר אללוף המוכשר,) מיקה שרון ועוד.
הכנסות הספר קודש למען נוער בסיכון בטיפול העמותה לקידום החינוך בתל אביב המפעילה מועדוניות, הוסטלים, משפחתונים ופנימיות למאות ילדים הנמצאים בסיכון.

לא נרבה במילים מיותרות מלבד להודיע כי מחיר הספר הוא 39 שח ברכישה אינטרנטית בקישור כאן או אם תתעקשו לשלם יותר, תפרדו מ-78 שח בחנויות הספרים.
הספר מציג קינוחים ומתוקים משלל טעמים והצעות הגשה בשילוב מנות קלאסיות מוכרות וגם חדשות. מעבר להיות הספר מתנה יפה לכל אחד לקראת ראש השנה, יש פה חשיבות ממדרגה ראשונה למי שמעוניין לתרום ובכבוד.

ועכשיו ל"מעשים טובים" 2: 
לפני כשנה הכתרתי את רווית כרובית כאשת השנה שלי לשנת תשע"ב.
החיידק המדבק שלה הצליח להדביק אותי פעם נוספת כשבפסח הכנתי עבור המיזם שלה כמה אלפי קציצות בשר כשאני מגייס את כל בני בייתי לטובת העניין.
מיטב עם ישראל לטובת מטרה אחת חשובה
רווית גדלה. לא סתם גדלה, היא עוד מעט כובשת את כולם, לא רק בקסמה האישי אלא גם מגייסת כל מי שזז לאותה עבודה מסורה של הכנת מזון ואיסוף מצרכים למשפחות, קשישים עריריים, ניצולי שואה בודדים, נכים ושאר חולים שמפאת גילם או מחלתם, לא יצליחו להעביר את החג בשמחה. ועל כן המיזם, אותו החלה בהיותה סטודנטית בירושלים, ההולך ומתרחב ולאו דוקא כי גדלו הנזקקים אלא כי גדלה ההיענות מצד כולם.
אני מביא דברים בשם אומרם ומצטט בדיוק מה שרווית שלחה לי אתמול בלילה.
היא מחפשת תרומות, תבשילים מוכנים, אנשי מטבח, נהגים (רכב חברה, זה הזמן!!) מוצרים, מתנות ועוד ועוד ועוד.
פנו לעצמכם מספר שעות לטובת מטרה חשובה זו. (אני כבר יודע איפה אהיה - מי מצטרף אלי למטבח???)
כך זה היה פעם. מאז גדלה הילדה.
לטובת החדשים:
כמו בשבע (!!!) השנים האחרונות - נבשל יחד ארוחת חג למשפחות, ולקשישים בודדים. מדובר בניצולי שואה, נכים וחולים שאין ביכולתם לבשל, מפאת גילם או מחלתם, ולכן אנחנו מבשלים עבורם, ומביאים להם את הארוחה המוכנה עד פתח הבית, בערב החג.
כרגיל, אני מזמינה אתכם לבשל, כל אחד בביתו, את המנה המועדפת עליו, ולהביא אליי לחולון. (כתובת: רחוב הלוחמים 12 חולון, ממש בכניסה לעיר, צמוד לכיכר קוגל, ויש חניון גדול וחינמי בכניסה, לרווחת הצדיקים) את האוכל המבושל יש להביא ביום שני 2.9 בערב, ובמהלך הלילה, ועד יום שלישי 3.9 בשעות אחר הצהריים.
למתקדמים: נא לא לספר לי שערב החג הוא ברביעי, הדבר ידוע, אך ברביעי אני בתורנות בבית חולים, ולכן השנה נחלק את האוכל יום לפני, כלומר ביום שלישי בערב.
בתפריט: עוף בתנור (גמזו?), קציצות בשר, דגים, אורז, ירקות בתנור, עוגות.
מה צריך?
1. תבשילים מוכנים - כאמור אתם מכינים בבית ומביאים אליי. מבקשת לדעת מראש מה בדיוק תכינו ובאיזו כמות. (ובחייאת, לא משנה לי אם זה עוף בצ'ילי אלא כמה ק"ג עוף אתם מכינים. כן, אני סופרת בק"ג או במגשי תנור גדולים). למשל, אמרו, "אכין 3 ק"ג עוף ו 3 ק"ג אורז"ולא "אכין הרבה אורז והרבה עוף".
2. תרומות - על מנת לקנות את הבשרים שבתוכנית שלי, שלא לדבר על קניית יינות, קופסאות, ארגזי קרטון וכו', יש צורך בכ 50,000 שקלים. אני ממש לא רוצה להתעסק עם כסף, אבל יוני מובטל וצדיק ומוכן, ודרכו תוכלו לשלם ישירות לסופר, והדברים ישלחו אליי.
3. אנשי מטבח ואריזה - מתנדבים שיגיעו אלינו לחולון לעזור בבישולים, בהכנות, באריזות ובשינוע. הבישול יחל ביום שני 2.9.13 זמן הדלקת תנורים 11:00. אתם מוזמנים להגיע בהמוניכם (הפעם זה איצטדיון, ולא הבית שלי), ולבלות עימנו בחגיגת כרוביות ואמנונים עד יום שלישי בלילה. מבטיחה קריעת תחת, לצד סיפוק שלא ניתן לתארו במילים.
4. נהגים - חייכנים וסבלנים, שביום שלישי 3.9.13 - מהבוקר ועד הערב - יחלקו את האוכל לקשישים ולמשפחות, וגם כמה נהגים ליום שלישי בבוקר. הנסיעות מתוכננות לירושלים ולוד. 
5. מוצרים  - יינות, שקיות תה (צריך אלף חבילות), חטיפים לילדים, קופסאות מרק עוף, שמן זית, שקיות אורז, ועוד מוצרים יבשים. כל מה שאינו מחייב קירור אתם יכולים להעביר אליי כבר בשבועות הקרובים, לפני שנתחיל בבישולים.
5. מתנות לקשישים - זה יכול להיות עציץ, זר פרחים, מגבות או כל מתנה לקשיש. מי שיש לו רעיונות טובים ויכולת ארגון (כמו למשל טלי) שידבר איתי.  
6. מתנות לילדים - יש לנו כ 50 ילדים, ונשמח לצרף להם מתנות כגון: ספרים וצעצועים. מבקשת שהמתנות תהיינה חדשות ומכבדות, כדי שכמו שאני תמיד אומרת - המקבלים לא ירגישו נזקקים, אלא אהובים.

מחכה לשמוע מכם, רווית.

הדף של הפרוייקט של רווית כרובית כאן. 
ראו זו כהזמנה אישית. הנוכחות חובה!!!
כתובת: רחוב הלוחמים 12 חולון, ממש בכניסה לעיר, צמוד לכיכר קוגל, ויש חניון גדול וחינמי בכניסה, לרווחת הצדיקים


אין תגובות:

פרסום תגובה