יום חמישי, 25 ביולי 2013

תגידו, מה יש לכם במטבח על השיש?הפעם אין זה מתכון אלא המלצה חמה ביותר שיכולה רק לעשות נוח במטבח ובבית.
עוד מעט מגיעים החגים ואיתם שלל המתנות. אני שומע מכל פינה על תוכניות לקניות חדשות של מוצרי חשמל חדשים והאמת שליבי נחמץ.
אם פעם הארונות היו מתמלאים בכל מיני מכונות ומכשירים למטבח, הרי שהיום זה הולך ומקבל תאוצה. כיוון שכל הארונות כבר התמלאו מכל הבא ליד, משטח העבודה, השיש, של הבית הולך ונהיה למחסן רב תכליתי לכל מה שלא צריך או אם כבר עושים בו שימוש, זה לא לאורך זמן ואינו נחוץ שיהיה בהישג יד.
בואו נתחיל למנות:
מיקסר, מתקן מים, מעבד מזון, קומקום, בלנדר, מכשיר להכנת סודה. יש בתים שיש על השיש מצנם, טוסטר, מעמד סכינים, הצנצנות של הקפה ומה עוד.
אני לא יכול להגיד שזה מעודד אותי לראות מטבח עמוס מכל הבא ליד ואני בטוח שלא הכל שימושי או ממש ממש נחוץ.
לשם כך יש לי המלצה. מעבר לנושא הסדר במטבח ישנו גם עניין של פרקטיות ונוחיות. זהו המעבד מוט. אני לא יודע אם הייתי מכתיר אותו לאחד מהמצאות הכי טובות שיש במטבח אבל אין ספק שמבחינתי הוא עולה באלפי מונים על כל אותם מוצרים "תופסי מקום" שאינם שימושיים כל יום. אם תעבדו נכון וביעילות, תראו שאת רוב השימושים שלכם בבית, תוכלו לעשות עם מוט בלנדר בלבד.
לפני מספר שבועות הוזמנתי לסדנה קטנה ומצומצמת של חברת כרמל דיירקט.
כרמל דיירקט הינה יבואנית של מספר מוצרים למטבח ומבחינתי שימוש נכון במוצרים שלהם, יכולים לצמצם את הכלים השימושיים בכל יום למגירה אחת בלבד.
בתור התחלה אני רוצה לציין לטובה את הBAMIX, איך הם קוראים לו? "המולטי מיקסר ידני הטוב בעולם".
לאחר שגיליתי מקרוב את יתרונותיו של המיקסר הידני הראשון שהגיע לידי וזה היה לפני יותר מעשור שנים, גמלתי בליבי שזהו המוצר שאקפיד שיהיה לי ראשון במטבח, לפני המיקסר (קיצ'נייד או קמיקס), לפני מעבד המזון ולפני כל אחד אחר.
היו לי כבר כמה וכמה. אני יכול לכתוב ספר על כל סוגי המיקסרים הידניים, על יתרונותיהם וחסרונותיהם.
אם כדי לבדוק סכין שף טובה יש את "מבחן העגבניה" (זורקים עגבניה שלמה מעל ללהב סכין. אם העגבניה נחתכה, הסכין חדה ומצויינת ואין הרבה סכינים שעומדים במבחן זה) הרי שהמבחן הראשון שאעמיד כל מיקסר ידני הוא כתישת קרח.
מדובר במבחן אומץ אמיתי. שרפתי כבר כמה וכמה מנועים ומיקסרים שלא עמדו במבחן הקרח ומיד הבנתי כמה הם (לא) שווים.
עד שהגיע תורו של הBAMIX.
כמבחן ראשון, לקחתי פירות קיץ מאלו שנמצאים קרובים מאוד לדרכם לפח. הם הכי שופעים במיץ והכי מתוקים. ואותם ריסקתי עם מנה גדושה של קרח ומעט מעט ברנדי טוב, לשם הטעם והאוירה.
בימים הקרובים אסקור את תכונותיו הנוספת של הBAMIX  אבל בנתיים אני יכול להביא תמונות להתרשמות על יכולתיו לרסק קרח עד שהפך לפתיתים קטנים ורכים.
הBAMIX  מגיע עם שלושה סכינים. הסכין הראשונה היא סכין רב תכליתית ותרסק כל דבר העומד בפניה. הסכין השניה מיועדת לקצפות ולמרקמים רכים. הסכין השלישית מיועדת ליצירת אמולסיות (תחליבים) המורכבים ממספר חומרים של מרכיבים שומניים ונוזליים שאינם מתחברים יחד כגון מיונז ויש לעבדם בצורה יחודית על מנת לקבל את המרקם הדרוש.
בתור מבחן ראשון כאמור, בחרתי את מבחן הקרח והעיניים ישפטו. 

תגובה 1: