יום שני, 22 ביולי 2013

קרואסון+דונאט=קרונאט

טירוף חדש בא לעיר והוא משגע את כולם.
הקיץ והחגים שבפתח מאפשרים לשגע את עם ישראל בטרנדים חדשים או בהמצאות חדשות.
ממעמקי משרדי היחסי ציבור אני מכיר מקרוב חלק מההמצאות הקרובות הבאים עלינו לטובה. לשם שינוי הם לא טרחנים או מעיקים אלא באמת הפעם מדובר בתופעות חדשות ומעניינות.
הנה משהו חדש שבמו עיני ראיתי איך הוא משגע את תושבי תל אביב ובמיוחד אלו השינקינאים. קוראים לזה "קרונאט" והוא שילוב של המילים קרואסון ודונאט.
הכל התחיל במסע שעשה חבר של בעלי קונדיטורית לנצ'נר השינקינאית הותיקה.
אותו חבר סיפר שישנה קונדיטוריה קטנה וידועה בניו יורק (Dominique Ansel Bakery) שכל יום מכינה את אותה הכמות של הקרונאט ומידי יום החל מהשעה 8 בבוקר בו הם פותחים את משתרך תור ארוך ארוך של חמדני המאפה הקסום הזה עד שברגע שנמכר האחרון, 300 במספר, סוגרים בית המאפה את שעריהם עד ליום הבא אחריו. שמועות אומרות שאם בית המאפה נפתח ב8 בבוקר, ב8 חצי הוא כבר סגור עד ליום שלמחרת. (אגב, פעם פלאפל דבורה בכרכור היה ידוע שהיה נסגר ברגע שנגמרות הפיתות, אלא שלאחר שהם הביאו טאבון פיתות למקום, הפיתות אינן נגמרות לעולם ולכן תמיד ובכל שעה אפשר לאכול אתל פלאפל דבורה)

גם בלנצ'נר אהבו את הרעיון והרכיבו מתכון העשוי כולו מבצק שמרים על בסיס חמאה שצורתו דומה כשתי טיפות קרם פטיסייר לאותו קרונאט ניו יורקי.
הזדמן לי לבקר אצל לנצ'נר ובתחילה די הופתעתי מהרעיון אלא שככל שעבר הזמן בו בהיתי בקרונאטים החביבים והמעוטרים כל אחד בשונה מאחר, די התרגלתי לתופעה.
במו עיני ראיתי איך קפה לנצ'נר מספק לעוברי האורך ברחוב שנקין את מבוקשם. בתחילה שאלתי האם הבנות הצעירות והבנים הצעירים הגיעו לטעום בגלל הצוות האטרקטיבי או כי אכן הקרונאט אכן טעים כל כך.  אבל לאחר הביס הראשון שלי במאפהעתיר טעמים, התשובה לא איחרה להגיע. זה טעים ועושה כיף אמיתי בפה.

8 שקלים יעלה לכם קרונאט אחד אבל שמועות אומרות שלאור הביקוש הגדל, יוצאים לנצ'נר בקרוב במבצע קופונים ואני מציע לכולם לעקוב מקרוב אחר קופון אטרקטיבי שיתאים לכל ביס ולכל פה.

קונדיטוריה לנצ'נר, שינקין 26 תל אביב, מול הגינה. הרצל 8 פינת רוטשילד 8 תל אביב.לאתר הבית של לנצ'נר

אין תגובות:

פרסום תגובה