יום שני, 3 ביוני 2013

יוחנן, תעשה לי אוטולונגי

כבר הרבה הרבה זמן אני מחפש חוויה מתקנת אמיתית לאותו לפלופ שהיה לי אצל אוטולונגי בלונדון.
מאז אותו ביקור הזוי, אני תר כל מקום אפשרי שדומה לאותו קונספט שמפיל לסתות בריטיות כשלנו ישראלים, הקונספט הזה מוכר היטב.
יתכן ובלונדון, הדבר הזה עובד עליהם היטב ויתכן אף שאצלינו אין על מה להתרגש מעוד בופה או מזנון פתוח טוב. אבל הנה סוף סוף אני יכול לומר בפה מלא שהתיקון נעשה והוא נמצא ברחוב החשמונאים 88 בתל אביב.
יוחנן, (אה, איזה קטע, יוחנן הוא גם בנו של שמעון החשמונאי ונכדו של מתיתיהו, האחראי על נס חנוכה) הוא אחד המקומות שהיה לי כל כך קל להתאהב בו.
מקום שהוא הכל. מסעדה, מעדניה, חנות בוטיק למוצרים קולינריים איכותיים, ארוחת צהריים בישיבה, ארוחת צהריים למשרד, ארוחות הביתה, סל ארוחות מוכנות לשבת, הכל. והכל נראה טוב, טעים כל כך וכל כך מפצה אותי עם עוגמת הנפש של אוטולונגי.

יוחנן ברנשטיין הוא דתל"ש (דתי לשעבר ולי אישית יש חיבה יתרה לאנשים מסוג זה) שגדל באחד ממושבי המרכז. טיול של אחרי צבא לאוסטליה, קירב אותו לעבר המטבח, החל משטיפת כלים ועד להכנת תפרטים ומשם הכל הסטוריה.
יוחנן התנסה במספר מטבחי עילית נחשבים. שם הוא למד את רזי החיך הישראלי, עד שפתח עם עוד שנים מחבריו את יוחנן.
המקום נראה כמו גלריה קולינרית כפרית שנותן כבוד לאוכל. שילוב של מועדון לילה לשעבר בעיצוב סיני-יפני עם נגיעות אוכל, מביא את המקום להראות בדיוק כמו המקום שאני חולם עליו שיכול לחולל מהפכה אמיתית לכל חיך. התפריט גמיש ומגוון מאין כמותו. את המוצרים מהם מכינים את המנות, ניתן לראות ברחבי החנות. יש לאוכלי מוצרי החלב, לצמחוניים ולאוכלי הבשר.
לאלו שומרי הכשרות, המקום כשר ללא השגחה ומוגדר כ"KOSHER STYLE". משמע, כל המוצרים כשרים, לא מבשלים בחלב אימו, לא מערבבים ולא מכשילים אף אחד ואודות למגוון הרחב, לכל אחד הבחירה לקחת את הארוחה האהובה עליו.
התפריט של יוחנן מזכיר לי בדיוק את אוטולונגי אבל הוא מגוון יותר, נגיש יותר ועשוי בטעמים הנכונים שאנו אוהבים באמת.
הגעתי לטעימה קלה של מבחר מהתבשילים המוצעים אצל יוחנן והנה קמצוץ של רשמים.
סלטים:
אחד הסלטים האהובים עלי,  סלק, אפונת וואסאבי, גזר, בצל, פטרוזליה. היה הכי טעים. 5 קילו בבקשה. (תראו את המחיר. 6 שח ל100 גרם, מול כ3 פאונד ל100 גרם אצל ההוא)
סלט כרוב חלומי, סלט עגבניות מיובשות, סלט שומר. כולם טריים, פריכים וכיפיים.
לעיקרית טעמנו פילה סלמון שהיה עשוי בדיוק כמו שצריך מבלי לסטות לכאן או לשם. סטייק פרגית מתקתק וטעים והשוס היה גליל סושי של עלי מנגולד עם חציל בממרח וואסי ואורז עגול כשתבוכו תבשיל בשר שהתבשל שעות רבות.
שעה ישבתי אצל יוחנן. שמעתי ממנו את סיפור חייו תוך שאני טועם את תבשיליו שרקח באותו יום.
שעה אחת שהספיקה לי לתקן את החוויה שהיתה לי זה מכבר לפני מספר חודשים אצל ישראלי אחר, מעבר לים. 

יוחנן, החשמונאים 88 תל אביב
עסקיות בימים א-ה 11-16
לקחת הביתה, כל יום לפי התפריטים שבאתראין תגובות:

פרסום תגובה