יום חמישי, 30 במאי 2013

זמן ללמוד שוקולד

השוקולדים האלה מוציאים ממני את כל המתוק ולמה?
אם שמתם לב, כבר כמה ימים מסתובבים פה כל מיני קונדיטורים עם מבט שוקולדי מזוגג בעיניים. אם נדייק, חכו כמה ימים ותראו איך תפריטי הקינוחים במספר מקומות מכובדים, משנים את צבעם וצורתם לתפריטים חדשים, מקוריים וטעימים להפליא.
אם שאלתם עצמכם איך זה קורה ומה אירע, אז הנה התשובה.
ולרונה, VALRHONA, יצרן שוקולד צרפתי, הנחשב לטוב בעולם, ממוקם בחבל ארץ ליד העיר ליון שבצרפת וובבעלותם הם מחזיקים בית ספר נודד בכל רחבי העולם שמעביר סדנאות לימודיות בלמעלה משישים מפיצים ברחבי העולם.
השוקולד של ולרונה, מגיע בעיקר כחומר גלם לקונדיטורים מקצועיים בצורת טבליות עגולות והוא מגיע בטעמים שונים.משתמשים פרטיים, החפצים בשוקולד ולרונה, יוכלו גם להשיג את היהלומים השחומים האלה. פרטים עוד מעט.
המפיץ של ולרונה בישראל הוא יקב תשבי, הידוע ביינותיו הטובים ובמרכז המבקרים הנעים הנמצא בין זכרון יעקב לבנימינה.
תשבי חביב עלי במיוחד וזאת לאור "תחנות התדלוק" המקוריות שלהם כשאנשים רבים מגיעים עם בקבוקים ריקים וממלאים להם יין אדום או לבן וכן שמן זית איכותי והכל במחירים שפויים ביותר.

נפלה לידי הזדמנות חד פעמים גם להגיע לתשבי, גם לחזות בסדנה ייחודית של בית הספר הנודד של ולרונה וגם לטעום שוקולד איכותי. מי אני שאסרב.

בסבב בו הייתי, היו שמונה קונדיטורים, ממבחר מסעדות ארצנו. (יום קודם, פספסנו את מיקי שמו, רביבה מרביבה וסיליה, מאיה רביבו מדן גורמה ועוד) ובראשם השף קונדיטור אסף בן משה (לשעבר רפאל, המלך דוד, תכנית הריאליטי המטבח, כתב בTIMEOUT וכיום השף קונדיטור של תשבי).
השפים היו קשובים לכל מילה שיצאה מפיו של ג'רמי, השף הצרפתי החינני שהוא במיוחד כדי לשמש כמורה לענייני שוקולד וקינוחים.
שולחן עבודה ענק, עשרות כלי מטבח, מודדי חום, קערות ושלל ציוד לקונדיטורים היו מפוזרים בצורה מסודרת כמו חיילים ממושמעים, כשכולם מכינים סוגים שונים של קינוחי שוקולד ולרונה משובח.
במשך יום שלם עמלו התלמידים ולמדו הכנת קינוחים טעימים ומרהיבים כשתוך כדי הכנתם הם למדים על טכניקות שונות.
כסקרן, לא פעם הטתי אוזן כדי לקלוט טריק כזה או אחר (בקרוב אנסה ביצי קויאר זהובים מסורבה מנגו) ולבסוף, איך לא, הסתערנו כולנו על שלל הקינוחים שהוכנו על ידי השפים, בוגרי הקורס הכי מתוק בעולם.
יקב תשבי, חנות המפעל, טעימות של שוקולד ולרונה ויין טוב,

אין תגובות:

פרסום תגובה