יום רביעי, 1 במאי 2013

הגיע הזמן קינוחים

הימים האלה שאחרי פסח גורמים לי לחרדות. לא די שעברתי בשלום את הפסח (יודעים שאני לא פריק של חגים?) וכבר נגזר על אבותינו לספור 7 שבועות לחג שבועות. 
היום הייתי אצל ג'לל, ההוא שיש לו משתלה לא רחוק מביתי, כדי לרענן את השתילים בגינה ולרכוש קצת תבלינים חדשים. אז ג'לל אומר לי כך: "מתי זה החג שאתם אוכלים רק גבינות? איזה אהבלים אתם היהודים איך אתם ממציאים חגים מוזרים" וכבר נדרכתי בחרדות כי הנה בא לו עוד עונש. מאכלי חלב. ככה זה שכל בני הבית חובבי בשרים. 

לשמחתי, מידי פעם אני מצליח לעבור את המשברון הזה עם עודף מוטיבציה. הפעם היו אלה פרימור, יצרני המיצים הטבעיים ("זה לא אנחנו, זה התפוזים") שביקשו ממני מתכון קינוח לשבועות ובזכותם הצלחתי להדחיק את פעימות הלב. 
כיאה לקינוח, שום דבר לא קל והכל מדוד על הקצה של הגרם. הפעם התחכמתי עם פרימור והלכתי על מתכון שעושים אותו על היד, עם הרגש ולא עם המספרים של מדע מדוייק. 

מה שכן, לשם שינוי, הצליח המתכון הזה להעביר בי את החרדות. צפו לעוד מתכוני שבועות בקרוב. שייק תפוזים ופירות-יער עם קרם עוגיות אוראו ושוקולד גרוס
המצרכים (ל- 6 מנות קינוח):
2 כוסות מיץ תפוזים סחוטי טבעי "פרימור"
250 גרם תערובת פירות יער עם חמוציות (1 כוס מלאה)
250 מ"ל שמנת מתוקה להקצפה (1 מיכל)
2 חבילות סוכר וניל (50 גרם כל אחת)
6 עוגיות אוראו
20 גרם שוקולד מריר

אופן ההכנה:
מכניסים את פירות היער והחמוציות יחד עם כוסות מיץ התפוזים לבלנדר ומפעילים 3-4 פולסים בודדים בלבד. אנו מעונינים לקבל מרקם גס ולא חלק.
יוצקים את שייק לכוסות הגשה ומכניסים למקפיא עד בסמוך להגשה (שעתיים לפחות).
מקציפים את השמנת יחד עם הסוכר וניל לקבלת קצפת אחידה. לאחר שהקצפת יציבה, שוברים את עוגיות האוראו (אפשר עם פטיש שניצלים) ללא הקרם -  עד לקבלת פירורים אחידים ככל האפשר. בקערה אחרת מגרדים שוקולד מריר בעזרת פומפיה לקבלת פירורים.
מעבירים את הפירורים של השוקולד והעוגיות לקערת הקצפת ובתנועות קיפול מאחדים את הפירורים עם הקצפת.
לפני ההגשה, מעבירים את הקצפת לשק זילוף עם צנטר מתאים. מוציאים את כוסות ההגשה, יוצקים את הקצפת מעל ומגישים. 
אין תגובות:

פרסום תגובה