יום חמישי, 23 במאי 2013

(B)אתי, יש(B)תי, אכלתי המ(B)ורגר, נהנתי

אז מה?
הפכנו להיות מעצמת המבורגרים? ומה עם כל דוכני הפלאפל הקטנים שהיו בכל פינת רחוב?
ישראל משנה את פניה הקולינריים. אם פעם הסתפקנו בג'אנקפוד מהסוג הישן, זה כבר לא זה. מעכשיו המבורגרים.
אני לא יודע איך יצא, אבל עם כל מהפכת ההמבורגרים שאנו עוברים בארץ, עד היום יצא לי רק פעמיים או שלוש להגיע להמבורגריה שכזאת. זה קרה כי הייתי רעב מת ופעם אחת נוספת כי נתבקשתי לצלם עבור הזכיין המקומי. האם זה נ' שלי או לא? איני יודע.
הדרמתי עד לאשדוד כדי לראות את הפלא בפעולה. לראות איך המילים פאסטפוד וג'אנקפוד מקבלים מימד חדש.
רשת בורגסבר שיותר קל לזהות אותה עם ה(B) שלה, מונה 32 סניפים. רובם כשרים. גם הסיפור שלהם מתחיל בסניף אחד שהלך וצמח והגיע לאן שהגיע.
הקונספט כבר ידוע, המבורגריה מעוצבת ובנויה כדיינר מקומי. מגישה מבחר גדול של אפשרויות להמבורגרים החל מ150 גרם ועד 300 גרם. הבשרים גם הם ניתנים לבחירה. יש בקר, אנטריקוט, טלה (האהוב עלי יותר) ותוספות כמו פטריית פורטובלו, ביצה עין, חציל או פלפל קלוי. לצד המנות המסורתיות, הרשת מציעה גימיקים קולינריים חביבים כמו סיגרים מטוגנים שמוגשים בקופסת סיגריות בעלת תו אזהרה "חיובי" לשם שינוי.
בנוסף, לאלו שיש להם בעיה עם הקציצה, ניתן להזמין סלטים המורכבים על בסיס עוף או נתחי בשר צלויים, ראפים מגולגלים ומבחר שניצלים.
אם להתייחס בכמה מילים לסניף אותו ביקרתי, הסניף ממוקם באזור חדש, מתפתח ורחב ידיים. המסעדה מחולקת לשני מתחמים שונים. אזור ההמבורגריה ואזור הבר, מעין מתחם סגור בעל תפריט יחודי משלו הכולל שילובי מנות עם תפריט אלכוהול.
דגמנו מעט מכל דבר. אני הלכתי על הטלה. זה המבחן האמיתי כי את הבקר והאנטריקוט אנחנו כבר מכירים לפני ולפנים. הטלה הוא המבחן האמיתי. האם זה בקר עם שומן כבש או טלה אמיתי?
לא התאכזבתי. אחד ההמבורגרים הטעימים שיצא לי מאודי. עסיסי וצלוי כראוי ובשר הטלה הורגש היטב.
המנות מוגשות עם כל התוספות הידועות, צ'יפס, טבעות בצל או סלט. כולם מוגשים חמים וטריים והשרות ברמה גבוהה.
הערה לציון: כדאי לשאול את הסועדים את מידת העשיה של ההמבורגרים. שכנתי לטעימות טענה שההמבורגר שלה היה עשוי יתר על המידה כשהיא כלל לא נשאלה על כך.
אז הנה הגענו ליום המיוחל. כמעט בכל תפריט מסעדת שף מציעים היום המבורגר ואת לצד דיינרים מקומיים איכותיים מגישים המבורגרים עסיסיים וטעימים. זה הסימן שהקציצה הפכה להיות משהו קצת יותר טוב מאותם המבורגריות שהורגלנו להם. 

פרטים נוספים:
בורגס בר
דף הפייסבוק של הבורגסבר (כנסו, לעיתים יש שם מבצעים)אין תגובות:

פרסום תגובה