יום שלישי, 30 באפריל 2013

אז מה אתה הולך לעשות אחרי מאסטר-שף?

שאלת השאלות שישאל כל מתמודד לשעבר בתכנית הריאליטי מאסטרשף ובייחוד אם אתה זוכה בה במקום הראשון: אז מה אתה הולך לעשות אחרי מאסטרשף?

האמת, שאלת השאלות. מצד אחד הפכת להיות כוכב טלוויזיה ומצפים ממך שתספק את הסחורה גם אחרי שהעונה הסתיימה. מצד שני, לא בחרו בך כזוכה האח הגדול (כי משם לא יוצאים יותר אינטיליגנטים או עורכי דין מדופלמים) אלא כאחד שיש לו רקורד של מומחיות בבישול. לא כך?
אם נעשה סקירה לאחור בין זוכי העונות הקודמות עד היום, למעשה אפשר להגיד שרק אבי לוי הצליח להגשים את החלום כשפתח את מסעדת "המוציא" בירושלים (ובדיוק אני נזכר שעוד לא ביקרתי שם וזהו עבורי נ' גדול.)
שאר המתמודדים שהגיעו לגמר ניסו את מזלם בכל מיני מיזמים ותפקידי פרזנטורים מסחריים ואני באמת לא זוכר אם היו כאלה שהצליחו להתקדם למקום משמעותי. עד ש...הגיע תום פרנץ.

אשתי ואלוהים עדיי שעוד באודישן שלו, הייתי בטוח שהוא יקח. ליבי היה עם שי וסלמה. אותו בחור שמנמן חיפאי שכל תכנית עודדתי אותו שיזכה ויצליח ואת סלמה, שנתי מעבר לכביש, אהבתי כל מה שנגעה ולדעתי כאנדרדוג, הגיע לה יותר מכולם. אבל תום שהיה תמיד בשורה האחרונה, תמיד האפיל על כל השאר ביכולותיו הקולינריות (ואני עוד זוכר שלא היה לו מושג מה עושים עם פתיתים).
לאחר הזכיה, נחשף תום יפה לאור הזרקורים בטלוויזיה הישראלית ובטלוויזיה הגרמנית. כולם התפלאו מהגרמני הגיור שהצליח לנצח את כל הישראלים שינקו מטבח ישראלי מלידתם.
בתחילה קראתי שהוא אינו מעוניין להיות יותר עורך דין. אני יכול להבין אותו. אחר כך כשיצא לי לצלם באיזו מסעדה נחשבת, שמעתי את הבעלים מתרברב שתום הולך להיות שף הבית. 

הכי אני אוהב את אחורי הקלעים. שם תמיד מתבשלים הדברים הטובים. שם גם יש אוכל יותר טוב מזה שמוגש. וכך, מאחורי הקלעים של גמר המאסטרשף, התבשל לו חיבור קולינרי וידידות חזקה בין תום והשף חיים סבג, השף והבעלים של קייטרינג מעשייה שהיה אחראי על הכנת מנות הפיינליסטים.
לשמחתי, התברר שהחיבור הזה הוליד איתו משהו נוסף וכך נולד שיתוף פעולה בין חיים סבג לתום פרנץ לליין חדש של אירועים כשרים ואיכותיים. את מעשייה יצא לי לפגוש פעם אחת בעבר. יש להם אוכל טעים. המנות עשויות כמנות ישראליות טובות וטעימות מאוד וזה הזמן גם לאכול מידיו של תום.

האירוע לחשיפת המנות החדשות התקיים בריבר-סייד, מסעדה השוכנת במועדון החתירה של תל אביב. מקום שהזמן נעצר בו מלכת מרגע כניסתכם ועד עזיבתכם על גדות הירקון מצד אחד ומזח של סירות חתירה מהצד השני. (טיפ קטן: כבו את הסלולרי)
תוך כדי טעימות של המנות, טעמתי גם שמן זית איכותי של גשור, גבינות של יעקבס ושלל טעמים שיצאו מהמטבח.
כל המנות היו עשויות בדייקנות רבה ולכולם שילובי טעמים מיוחדים המשלבים טעמים ישראלים. מצד אחד ניתן לראות את המקצועיות של מעשייה כקייטרינג מוביל ומהצד השני של הצלחת ניתן להרגיש בחיבורי הטעמים שמביא תום.
אם אתם שואלים אותי, אני מניח שעוד תשמעו עליהם רבות.

שיהיה בהצלחה


אין תגובות:

פרסום תגובה