יום רביעי, 6 במרץ 2013

"הפסח שלנו" ספר מתכונים מומלץ במיוחד ומעשה אחד טוב

בואו נדבר על משהו חשוב שיכול לעשות טוב לכולם.
אתמול היה "יום המעשים הטובים". ציניקנים כמותי ועוד אחרים השמיעו את קולם בהברקות רבות בנוג ליום זה שגם אני לא מחסידיו. מעשים טובים יש לעשות כל השנה ואולי מותר לנוח רק יום אחד וגם זה לא בטוח.
אבל, כמאמר חז"לנו, מצווה הבאה לידך, אל תחמיצנה ועל כן אני מפרסם כאן עוד משהו אחד קטן טוב שכל אחד מאיתנו יכול לעשות. 
כבר בפתיחת ההגדה אנו קוראים ב"הא לחמא עניא" בה אנו קוראים לכל מי שרעב ולכל מי שאין לו, לבוא ולהצטרף אלינו לארוחת החג. קריאה זו מצטרפת למנהג "קמחא דפסחא", תרומה לנזקקים כדי שלא יהיה אחד שבאותו לילה, לא ירגיש כבן חורין. אז הנה ההזדמנות לשלב בין השניים:
מתנת חג יפה, קולינרית ושתעזור לעוד כמה אנשים שהגורל עד היום לא היה לטובתם.
ממש עכשיו בימים אלו יצא לאור הספר "הפסח שלנו", ספר מתכונים לפסח עם טובי השפים וצלמי האוכל בזירה הקולינרית הישראלית.
הספר משלב בתוכו שפים נחשבים כמו מאיר אדוני, ישראל אהרוני, צחי בוקששטר, ארז קומורובסקי, אבי ביטון, אביב משה, רושפלד, שגב, עומר מילר, שמו ועוד.
סה"כ שמונה עשר שפים ממובילי צמרת המטבח הישראלי שהתאגדו ונתנו כל אחד שלושה מתכונים ממתכוניהם לטובת ספר מתכונים שכל כולו נתינה לנזקקים.

ההכנסות מהספר יביאו לרכישת סלי מזון באמצעות העמותה לקידום החינוך תל אביב יפו.
את הספר "הפסח שלנו" ניתן להשיג בכל הרשתות ובמרבית הסופרמרקטים במחיר השווה לכל כיס של 39 שח.
כמו כן ניתן לרכוש את הספר באמצעות האינטרנט ברכישה בטוחה בקישור הבא 
מי שרוצה להגדיל, יוכל גם לרכוש במחיר מיוחד, כמות גדולה של ספרים הכוללים הטבעה של לוגו חברה או כשי מרוכז ויש לעשות זאת ישירות מול העמותה.
זכיתי להיות באירוע השקת הספר. מלבד "תענוג" ההתחככות עם ידוענים ושאר נוצצים, שמעתי מילים חמות אודות הפקת הספר שנשתה על ידי שרון איילון ואפרת אנזל שהרימו את הפרוייקט בזמן קצר של שלושה חודשים.
את כל 60 המתכונים שבספר, מעטרים תמונות שצילמו תשעה צלמי אוכל מובילים שאת תמונותיהם המוגדלות ניתן לראות בגלריה אימג'באנק שבדן דיזיין ברחוב הלחי בבני ברק.
מעיון בספר, כל המתכונים כולם מתאימים להכנה בכל מטבח בייתי והם משלבים טכניקות בישול ידועות כך שלא צריך מטבח של מסעדת גורמה כדי להכינם.
התמונות (כפי שאתם רואים בדוגמיות) הן מרהיבות ומעוררות השראה והספר מלבד היותו פרוייקט חשוב, הוא עוד אחד מספרי הבישול שהייתי ממליץ עליו כיוון שהוא משלב בתוכו מגוון רחב של שפים.

קצת על העמותה:
העמותה לקידום החינוך בת"א יפו
העמותה לקידום החינוך בתל אביב מסייעת לאוכלוסיות משכבות סוציואקונומיות נמוכות ולהקנות להן כלים על מנת שיוכלו להצליח בחיים.
העמותה מפעילה מועדוניות, הוסטלים, משפחתונים ופנימיות למאות ילדים. בנוסף הקימה העמותה מרכז לחלוקת מזון ששם לו למטרה למנוע מצבים של חוסר בטחון תזונתי. המרכז מחלק כ-700 סלי מזון מדי חודש למשפחות המוכרות על ידי מחלקת הרווחה, ובהן משפחות חד הוריות, ניצולי שואה וקשישים. בראש השנה ובפסח מגיע מספר סלי המזון שהעמותה מחלקת לאלפים .