יום חמישי, 28 במרץ 2013

המטבח של סלייטר - רוצו לראות

נכון שעכשיו כבר חופשת הפסח ונכון שכל תשומת הלב היא לילדים שמסתובבים לנו בין הרגליים, אבל כשאתם חולמים על מה תעשו אחרי שהם יחזרו לעיסוקם, הנה לכם המלצה חמה לסרט שראיתי בהקרנת טרום טרום בכורה: "במטבח של סלייטר".

כמה אושיות אוכל בריטיים אתם מכירים? בוודאי תזכירו את ג'יימי אוליבר, את נייג'לה לאוסון, גורדון רמזי ועוד כמה כוכבי מרקע.

קבלו את הביוגרפיה של נייג'ל סלייטר.  
ילדותו של נייג'ל קשה ועוברת עליו במאמצים רבים. אימו אשה חולנית שיודעת שסופה קרב ואביו לא מפסיק לגעור בו גם על השטות הקטנה ביותר.
אהבתו לאוכל מגיעה בעקבות יכולותיה הקולינריים הדלים של אמו. בדמיונו רואה עצמו סלייטר כעומד מאחורי דלפק במעדניה וזמן שכולם ישנים, הוא מקיים יחסים אינטימיים עם ספרי בישול.
לאחר שאזר אומץ, הוא מציע להוריו להכין ספגטי בולונז אולם גם זה מוצא את דרכו אל הפח לאחר שהוריו אינם מצליחים להשלים שיש להם בבית גאון קולינרי.

לאחר מותה של אימו, נכנסת אישה חדשה לבית סלייטר. המנקה.
ג'ואנה, המנקה וגם בשלנית טובה, מנסה את דרכה ולאט לאט משתלטת על כל חלקה טובה בבית סלייטר, כולל את ליבו של האב. נייג'ל, שלא מוצא שפה אחת עם אביו וזוגתו החדשה, מחליט שזירת הקרב תהיה במטבח וכדי לנצח, עליו לדעת לבשל על הדרך הטובה ביותר.
הוא אינו מהסס ולמרות הגיחוחים סביבו, הוא נרשם ללימודי כלכלת בית ומאותו רגע כל דקה הופכת לתחרות מהנה.

הסרט מלא הומור ולא אחת מפתיע בדיוק במקומות הנכונים. לא תמצאו שם מתכונים וחבל אבל בוודאי שהוא מתאים לבשלנים וחובבי בישול (לא אחת מצאתי את עצמי במקומו של נייג'ל) וכאלה שרוצים להיזכר בימים הטובים של פעם, שנות ה70.

לצפיה בטריילר לחצו כאן.
לכו לראות. מומלץ בחום.