יום שני, 4 במרץ 2013

בורגר בסלון

כשאנו מקבלים אוכל מבושל, לא תמיד עוברת המחשבה על חומרי הגלם. אלו שיש להם בטן רגישה, בוודאי יעצרו את הביס הבא כשיביאו להם את הפרה בטרם הובאה למשחטה ולהתחפש להמבורגר הבא.
עוד בהיותי ילד, הייתי הולך בבוקר עם סבי ללול. הייתי אחראי לדחוף עגלה שהיתה מחולקת לשתים. בצד אחד היתי אוסף את הביצים ובצידה השני של העגלה, אם התרנגולת לא היתה נותנת ביצים בבוקר, סבי היה שולף סכין שחיטה, היה שוסף את גרונה על פי ההלכה ומשליכה לעגלה כדי שתדמם.
אז או שהיינו אוכלים ביצים לארוחת בוקר או שאותה תרנגולת סוררת היתה עולה על השולחן בצורת שניצל או צלי.
אחר כך כבר נחשפתי לשחיטות יותר רציניות. ככל הנראה, מי שיש לו דם של משפחת שוחטים, לא ממש מתרגש מעוד כמה טיפול של דם.

באחד מימי פברואר שטופי השמש, הצטרפתי לסיור של מגדלי בקר שמביאים ישירות את הפרה, הישר מהדיר אל לחמניית ההמבורגר.
כן, עכשיו זו עונת ההמבורגרים. בכל פינה צצה המבורגריה ממותגת או לא אלא שהפעם הבעלים של בורגר סאלון הם גם בעלים של מספר עסקים בתחום הבשר. הם הבוקרים מהזן החדש. יש להם חווה משלהם ויש להם גם אייפון. יש להם מסעדה נחשבת ברמת ישי (לימוזין) ועכשיו הם התחדשו ברשת חדשה ורעננה של המבורגרים שנעשים על המקום.
רק כדי להרגיע את הציבור, רוב רובם של השחיטות הרשמיות בישראל, הינן שחיטות כשרות על פי ההלכה ועל כן, לא היתה לי כל בעיה לבקר בהמבורגריה שכזאת ובפרט לאחר שראיתי מהיכן מגיע הבשר וכיצד מטפלים בו, עד אשר הוא נוחת בצלחת. (מנגד, אין בכך כל המלצה לאכול במקום כמקום כשר מזאת מכיוון שאין השגחה על המקום)
במו עיני ראיתי את תנאי המחיה של הפרות בטרם יגיעו לבית המטבחיים. עושה רושם כי מדובר באנשים מביני עניין שהבשר זורם בעורקיהם.

מאזור הדיר שבמושב תמרת שבעמק יזרעאל, נסענו לאחד מסניפי הרשת הנמצא בחיפה.
תפיסת העולם היא הכל מאובזר וטרי, מיידי והכל מוכן על המקום. כולל הלחמניות הנאפות בתנור.
מטבח ההמבורגריה נקי ומתוקתק. במקרר ישנם מארזי בשר מוכנים לפי סוגים שונים של הבשר לטחינה ולהכנת ההמבורגר.
את הנתחים טוחנים על המקום בצורה קפדנית ומיד לאחר ההזמנה, הם עולים על הפלנצ'ה לסגירה ואחריה על רשת הגריל.
בורגר סאלון מציע מבחר רחב של של סוגי המבורגרים.
החל ממנות לילדים, למבוגרים וגם לפיינשמקרים שרוצים סלטים עם בשר. כך למעשה יכולה לשבת משפחה שלמה בחווית המבורגרים כשלכל אחד יש את ההמבורגר שלו. 
אהבתי לראות את הצוות בפעולה. רובם סטודנטים שסיימו זה עתה ללמוד. כולם חייכנים ומלאי נכונות לתת מענה. כמו שאני אוהב.
שמעתי שבבורגר סאלון אין טיפים. למה? אההההה תחשבו על זה ותראו כמה חוכמה יש בזה.

לבורגר סאלון יש כרגע סניפים בהיכל הספורט רוממה בחיפה, בטבעון בתחנת הדלק פז ובקרוב בזכרון יעקב בתחנת הדלק דור בעל כביש זכרון - בנימינה.
בבורגר סאלון מבטיחים בקרוב סניפים נוספים ברחבי הארץ שיפעלו על פי המודל הקיים כשלנגד עיניהם להיות נגישים לכולם וזמינים לכל מי שנפשו חפצה באותה הקציצה והלחמניה.
אז בפעם הבאה שאתם נוגסים את הביס שלכם בלחמניה, עצרו שניה וחשבו על הסרט הנע והתהליך שעבר ההמבורגר. מהשדה והמרעה ועד אליכם לצלחת. נכון שהבטחתי שהפוסט אינו לבעלי בטן רגישה? צודקים. לא הבטחתי :-)