יום שני, 7 בינואר 2013

ראס ראסקה

ישנה תופעה מעניינת בפתח תקווה. העיר המנומנמת והמשעממת הזאת הנמצאת בדיוק באמצע כל דבר, מתחילה למצב עצמה כאלטרנטיבה קולינרית מעניינת.
זה מתחיל במרכזי בידור כמו יכין סנטר, הקניון הגדול ומתחם חברת ECI לשעבר שכמעט כל כולו של המתחם הפך להיות מתחם קולינרי מגוון.
מותגי אוכל שונים כמו ספגטים ובלאק ועוד כמה מעניינים ולצידם ראסקה המחודשת לאחר שנכנסה תחת מטריית המסעדות הכשרות בפתח תקווה.
יתכן וזה נוח למסעדה להיות כשרה, כיוון שהציבור הדתי מצביע ברגליים ומחזק בעלי עסקים כשרים מתוך אינטרס מובהק לתת יד למי שמסכים להיות כשר וכך הם הדברים בראסקה, אם כי מרבית המבקרים שראיתי בראסקה לא היו בעלי חזות דתית.
בטרם הגעתי לראסקה, הקטנתי ציפיות וזאת לאחר שקראתי בעיון רב מספר ביקורות ותגובות של לקוחות. עכשיו חובת ההוכחה עליהם.
לטובת ראסקה ייאמר כי לפני ימים מספר, זכה שף המסעדה, עדי אזר, בתחרות מאסטר-סושי בתואר המנה היפה ביותר (הפרס השני בחשיבותו בתחרות) ועכשיו בואו נראה שאכן כך הדבר.

בראסקה ניתן להבחין בשילוב מנות של עסקיות בשעות הלחץ של המשרדים שבסביבה וכן תפריט סושי שהוא גולת הכותרת של המקום.
פתחנו בשתי מנות שאפשר להגדירן כמנות בתפריט העסקי:
פרגיות בטריאקי
פרגיות בגריל מוקפצות עם פטריות שיטאקי, שמפניון אורז מאודה ומתובלות בטריאקי וכוסברה. מנה עסקית לכל דבר המכילה פחמימה, ירק וחלבון. לצערי לפרגיות היה טעם עז של חריכה. זה קצת מזכיר מסעדה מזרחית אבל יתכן שהשילוב בין המזרחי לאסיאתי היה מכוון.

פאד-תאי עוף
איטריות אורז עם עוף וירקות שורש ברוטב סויה ותמרנדי. מוגש עם לימון כוסברה בוטנים ובצל ירוק.
עוד מנה עסקית המתאימה לאלו שמחפשים זירו או לייט. מנה שבאה בקערה גדולה והסועד מחטט בה עם הצ'ופסטיקים. מתאים לבת הזוג השומרת על הגזרה.

בין המנות התכבדנו במרק תירס חריף ועוקצני ובכלי במבוק בו נחו להם מבחר דים סאם צבעוניים כמו תרד ובוטנים, פרגיות וירקות, בקר וירקות ועוד. הדים סאם חייכו אלי בהנאה והיו פריכיות וטעימות עד שכמעט די היה לנו לסיים את הארוחה אבל כשליחי העם, המשכנו במשימתנו.

נעבור לתפריט הסושי. הסושי בראסקה מוגש עם סויה של קיקומן שאני לא נמנה על אוהביו. לדעתי ישנם סוגים טובים יותר וללא קשר, אני אישית לא מת על היבואן המקומי אבל אזרתי אומץ, שמתי את חיי בידיו של השף וקפצתי למים העמוקים.
טעמתי מבחר מהתפריט הסושי של ראסקה. כולם טריים, טעימים ומקוריים. 
אלו המוכנים בדרך כלל עם שרימפסים, עברו גיור כהלכה ואת מקום השרץ, המנה ספייסי סלמון קיבלה תלבושת חדשה עם דג סלמון טרי וטעים. אשבח לטובה את הוספת הלימון הכבוש שנתנה רעננות נעימה לסושי (רוקי סלמון 34 שח ל8 יחידות)
מנת טיגואה (8 יחידות, 35 שח) התגלתה כמנה הנראית פשוטה אך שילוב הטעמים של  סלמון אפוי עם בטטה ביחד עם הסויה והחריפות של הוואסבי, גרמה למנה להיות טעימה ואכן מורגשת יד מקצוען במקום. 
לסיכום:
איני מכיר את ראסקה מגילגולה הקודם והזכיה בפרס שלחה בלון חם עם הבטחה שיש לעמוד בה וראסקה עושה זאת ללא היסוס הן ברמת המטבח של העסקיות והן בתפריט הסושי.

עסקיות בין השעות 12-17 מחירים:
נודלס/אורז 45-49 שח
מנות עסקיות: 45-56
סושי בקומבינציות 42-49 שח
וגם מנות אקספרס ב-37 שח מכל הסוגים
ראסקה.
רחוב הסיבים 18, מתחם ECI, קרית מטלון פתח תקווה. כשר.
אין תגובות:

פרסום תגובה