יום שישי, 18 בינואר 2013

אוכלים כשר

זמן תרועת הפסטיבלים החל. הוא לא החל אלא ממשיך ומכל פינה צצה לה יוזמה חדשה לפסטיבל.
בדיוק עכשיו מתקיים פסטיבל "שף תאכל" והנה לכם גרסה משופרת, מהדורת החורף של הגרסה הכשרה.
50 מסעדות כשרות שנכנסו גם הן למעגל המסעדות הכשרות יציעו בקרוב שבועיים של פסטיבל מחירים שווה לכל כיס וזאת כמענה ראוי לציבור אוכלי הכשר.
אין לי את הנתונים מול העיניים אבל היו אלו שטענו כי 76% מהישראלים אוכלים כשר. אם נבחן מקרוב את הפעילות הקולינרית במדינת תל אביב או במתחם חדרה-גדרה, לא נראה לי שכך הדבר אבל מי אני שאתווכח עם מי שגילה את הנתונים הללו.
הפסטיבל מתנהל בארגון מסור של חברי הוותיק אלי עציון ושותפו מבעלי חברת אשדיר המוציאים לאור של עיתוני השבת "שבתון" ו"מצב הרוח" המופצים בעיקר בבתי הכנסת  

בשרביט ההובלה בפסטיבל זה אוחז אישיות פוליטית לשעבר (בדיוק הזמן הכי מתאים לדבר על פוליטיקאים המחפשים את דרכם החדשה) השר לשעבר ומבקר מסעדות בהווה, שאול יהלום כשלצידו העיתונאי ומגיש תכנית האוכל, ידיד משכבר הימים ובעל תכנית בישול בערוץ האוכל קובי אריאלי.
באירוע הכנה לקראת הפסטיבל, נתכנסו מספר מסעדות דגל כשרות על מנת לספר ולחשוף את הפסטיבל ובצידן טעימה ממנות הדגל שיוצגו בפסטיבל.
המנות שנבחרו לייצג את הפסטיבל הובאו  מהמסעדות טאסוס בהוד השרון, לה בוקה הירושלמית, קפה אלריק בראש העין, אדיסון ספוט עוד.
כמעט כל מסעדן שפגשתי המספר שעבר להגיש כשר, מספר על היכולות ועל האתגר בלהכין מנות כשרות. לפעמים אני שוכח לספר לו שאני נוהג בדיוק כך כבר 46 שנה ושלא לדבר על כל השושלת של משפחתי ממנה אני בא.
אכן הפסטיבל ראוי ויש לו מקום בסצינה הקולינרית בישראל. יחד עם זאת, הייתי מפצה לראות מסעדות נחשבות בעלות שם נוספות וכן התגייסות של מסעדות בתי המלון הידועות שיש להן את היכולת להשתתף בפסטיבל זה. 

הפסטיבל יתקיים ב9-21 בפברואר 2013 (כ"ט שבט עד י"א אדר) ויוצעו
מנות במחירים של 49-79 של לסעודה של 3 מנות (ראשונה, עיקרית וקינוח)
לבירור המסעדות המשתתפות, ניתן להתקשר ל-054-55850592 comments:

  1. הרבה מאוד אנשים אוכלים כשר בבית ופחות מקפידים בענייני כשרות במסעדות. ואולי לכן זה נראה לך שאנשים אוכלים לא כשר.

    השבמחק
  2. חייבים לפתח עוד את הנושא של מסעדות כשרות בארץ. אין מספיק וחבל שכך!
    ואם לא בארץ ישראל, אז היכן?!

    השבמחק