יום חמישי, 10 בינואר 2013

חולים אז הנה מקבץ ידיעות קולינריות #3

מפאת צננת קשה בין כל בני הבית, לא יהיו מתכונים השבוע ובמקומם הנה מקבץ ידיעות קולינריות שהגיעו לשולחני ומצאתים ראויים לפרסום.

1. קפה בעלמא
את קפה בעלמא אני מכיר כשניסיתי לסייע למקום בחיבור הכבלים לבית הקפה. לצערי, הוט לא השכילו ודרשו מחיר מלא כיאה לכל עסק ומסעדה וזאת למרות יחודו של המקום.
למי שלא מכיר, מדובר בבית קפה מסעדה הפועל מזה 7 שנים במרכז פתח תקווה ומועסקים בו פגועי נפש המשתלבים בכל העבודות בבית הקפה. לפגועי נפש, הדבר חשוב מאין כמותו כיוון שכך נוצרת השתלבות טבעית בחברה, גורם לחיזוק הבטחון העצמי ויוצרת שגרת חיים נורמטיבית.

אז הנה החדשות:
"קפה בעלמא" נפתח מחדש והועתק למרכז יכין סנטר בפ"ת כשהמקום שודרג, הורחב ועוצב מחדש.
אורי רוזנר, מסעדן במקצועו הוא שלקח על עצמו לנהל ולהוביל את היוזמה המבורכת הזו, אליו מתלווים אנשי צוות שמלווים את העובדים אותם הם מגדירים "מתמודדים". הבחירה לפתוח את הסניף המחודש במרכז יכין סנטר היא במטרה לשלב את ה"מתמודדים" בבית קפה הממוקם במיקום מרכזי שנגיש לאנשים רבים, המקום החדש גם הורחב במטרה לגייס מתמודדים נוספים שישולבו בעבודה בבית הקפה.

בתפריט החדש ניתן למצוא מנות מגוונות וייחודיות בהן: ארוחות בוקר לבחירה, כריכים, הקסדיות של עלמא (טוסט בטורטיה מוגש עם סלט ירקות מתובל), סלטים (סלט קינואה, סלט פטריות חם,סלט הום פרייז ועוד..), הדגים של עלמא: נתח סלמון, פילה אמנון, קבבוני דגים, בנוסף ניתן למצוא מרקים, פסטות , לזניות וקישים.

אני מאוד מקווה כי יזדמן לי בימים הקרובים לבקר שם. הן על מנת לצלם ולדווח והן על מנת לחזק את המקום בעל חשיבות עליונה באזורינו 

2. גאדג'טים לתפוזים. 
כן כן, עם כניסת הימים הגשומים והקרים, יש לצרוך יותר ויטמין C המצוי בעיקר בתפוזים. 
כדי להקל על חיינו, הנה כמה גאדג'טים של חברת BRASS שטרם ניסיתי את טיבם אבל אין ספק שהם קורצים לי לקראת ביקורי הבא בחנות כלי המטבח הקרובה וזאת לאחר שנוכחתי לדעת שמוצרי BRASS התגלו כמוצרים איכותיים לאורך זמן.
האחד הוא פומפיה על אצבע שיכולה לסייע לגירוד קליפת התפוז כדי לקבל ארומה תפוזית נעימה כתוספת לתבשיל או משקה. כלי נחמד ומעניין. 40 ש"ח
השני הוא מסחטת לימונים עם מכפיל כוח. אז ככה. אני חושב שיש לי את כל סוחטי הלימונים שיש ויש לי לא מעט תובנות על כך. עושה רושם שמדובר במוצר איכותי שכדאי שיהיה לי במגירה. 179 ש"ח (קצת יקר) אבל בהתחשב בכך שהמסחטה אמורה להוציא מקסימום מיץ מהפרי, יתכן שיש תמורה הולמת למחיר.
הגאדג'ט השלישי הוא הכי מעניין שאני כבר חומד בו הוא שולף הפלחים. שולף פלחים זה משהו די חדש עבורי. אני כבר סקרן לנסות אותו כיוון שהוא אמור לחסוך עבודה רבה בקילוף ובשליפת הפלחים בשלמותם. המחיר שווה לכל נפש 49 ש"ח ונראה לי כעסקה משתלמת לקראת סלט פירות הבא שלנו. 

אני מוצא נכון לציין כי יצא לי לפגוש את כל מוצרי BRASS ברוב חנויות כלי המטבח אבל אם מזדמן לכם ואתם חפצים בהנחה משמעותית, גשו לחנות שבכניסה לקיבוץ חורשים, בחנות המפעל בראשון לציון האצל 53 או באתר הבית של BRASS בכתובת http://www.brassbrands.co.il/

3. שום וספירים
בתור תולעת ספרים, אני מעדיף ספרות ישראלית או ספרי בישול.
נפל בחלקי לקרוא את הספר "שום וספירים" של רות ריישול, מבקרת המסעדות של הניו יורק טיימס. 
בתחילה נגעתי בספר בחששות אבל בסוף השבוע האחרון ויתרתי על עיתוני השבת ושקעתי בקריאת הספר.
הספר מביא את סיפורה של מבקרת המסעדות, יהודיה כשרה עם גנים פולניים טהורים כשהיא דוגמת מסעדות בתחפושות ובתלבושות שונות וזאת על מנת שתוכל לחוות את חווית הסועד האמיתית ולא כידוענית המגיעה למסעדה ומקבלת שלל פינוקים און דה האוס.
בימי טקסס העליזים, היה נהוג לתלות את תמונתם של המבוקשים עם כותרת ענק WANTED אלא שמאז שרות ריישול נכנסה לתפקידה, תמונתה שלה מתנוססת בכל מסעדה החוששת מביקורה אלא שרות עושה הכל על מנת שלא תזוהה על ידי צוותי המסעדות. 
תוך כדי קריאת הספר התגלתה בפני דמות משעשעת של מבקרת קפדנית החושפת בפני את מיטב מסעדות ניו יורק שלא זכיתי להכיר כשדמותה הפולנית משתלבת היטב בכל עמוד.
בין פרקי הספר, זוכה הקורא במנת מתכונים נדיבה (הודות לייעוץ הקולינרי המדוייק של ענבל קליין והתאמתו לחיך הישראלי) שאילולי הייתי עכשיו תחת הפוך, בוודאי שהיו כאלה שהייתי מכינם מייד.
הספר מרתק, רווי בהומור וממכר. הן כקורא והן כבלוגר המבקר לעיתים במסעדות כמבקר או כסועד ופותח עולם חדש ומעניין בחיי המבקרת. 
הוצאת גרף. מחיר מומלץ 88 ש"ח.
מאחר וקיבלתי את הספר לחוות דעת, אני מזמין את מי שיפנה אלי ראשון, לקבל את הספר לקריאה ואולי אף יעבירו הלאה. מי ראשון?


תגובה 1:


  1. מתה לקבל את הספר... נראה מדליק וטעים. האמת אם לא אזכה בו ארוץ לקנות.
    דפנה מעוז מושב שורש (שלג.... פקקי תנועה...)
    רח' האלון 15.
    90860

    השבמחק