יום שני, 5 בנובמבר 2012

ארוחת בוקר משודרגת

בלי שום התראה מראש, יש לי יותר זמן פנוי בבוקר. עד לפני לפני מספר ימים, הבקרים שלי היו מטורפים של קימה מוקדמת והמון טיפולים בענייני בוקר הקשורים לבני הבית, אלו הולכי על שתיים וגם לאלו הולכי על ארבע.
עד לפני כמה ימים, פיללתי לקצת שקט ורוגע בטרם אני מתחיל לעבוד ועכשיו אני גם לא מבין איך שרדתי את זה כשבדרך למשרד אני שומע חדשות מעצבנות ומכעיסות.
אז זהו שזה היה עד לפני כמה ימים. עכשיו הכל שונה. אני קם עם כולם אבל מרשה לעצמי להשאר עם עין אחת עצומה. אני קם לאיטי והכל בקצב שלי.
לאט לאט אחרי שכל בני הבית נעלמים ואני נשאר לבד רק אני עם אוקספורד התוכי ועם צ'ופה וג'ייד הכלבות, אני פונה לי לחדר העבודה לעבודתי אבל לפני הכל, הפריווילגיה של העובד מהבית: ארוחת בוקר. 

אז עכשיו יש לי גם ארוחת בוקר מסודרת ושווה שאני מכין לעצמי ולמי שבא להתארח והאמינו לי שכמעט ולא יצא לי להיות לבד.
לרוב אני אוהב את הארוחה בצלחת אחת ועמוקה. כך אני יכול לשבת לי בנחת בחצר, לאכול ולהתעסק בעוד דברים לא חשובים כמו גלישה בטאבלט או במחשב הנייד.
איני שותה קפה. זה מעיר אותי יותר מידי ואני מעדיף שההתעוררות שלי תהיה בקצב שלי ובלי עזרה חיצונית. אבל לאחר השדרוג שעברתי, מצאתי עצמי מכין לי כוס אספרסו ערמומי שדי לי שיהיה על השולחן והארומת הקפה של הבוקר תעשה את שלה גם אם לא לגמתי אפילו שלוק אחד.


סלט ירקות שורש ותפוזים עם אנשובי וביצים.
מצרכים
1 תפוז
6-7  דגי אנשובי משובחים
1 ראש שום
1 סלק שטוף
2 ביצים
שמן זית מלח פלפל
ולהכנה:
עוטפים את הסלק ואת השום בנייר כסף ומכניסים לתנור חם למשך 1/2 שעה
מרתיחים מים מבשלים את הביצים לדרגת ביצה רכה. מפלתים את התפוז לפלחים ללא המעטפת הדקה. 
מוציאים את הסלק ואת השום. חותכים לקוביות גדלות ומניחים את הכל בקערת סלט גדולה.
מתבלים במלח פלפל ושמן זית מעל ומתענגים על הארוחה.

בוקר אור

3 תגובות: