יום רביעי, 3 באוקטובר 2012

יש לי בלוג חדש, עוד אחד. ונחשו על מה?

כבר תקופה ארוכה שאני מתלבט עם עצמי בנוגע לקברי צדיקים. במו עיני יצא לי לחזות בכמה מקרים שהפכו את הקערה על פיה אבל עדיין נשארתי סקפטי. הרי בכל זאת, מה יש בה במיסטיקה היהודית? האם יש שם כוחות מאגיים בלתי מוסברים? ולמה רק שם?
שני מקרים חוויתי באופן אישי בעת האחרונה ואיני יכול לשייך אותם מלבד לכוחות על בלתי מוסברים הקשורים לאותם מקומות, קברי צדיקים.
לפני כשנה (קיץ 2011) הציע לי חבר להצטרף אליו לעליה לציונו של יוסף בן יעקב. מדובר בנסיעה לעיר הפלסטינית שכם, תחת מעטה אבטחה צבאי כבד ובמידת מה של סיכון. באותו זמן עמדתי בפני קבלת החלטה מסויימת וחשובה, הסכמתי וקפצתי על המציאה מבלי לצפות לכלום. אם זה לא מועיל, זה בטח לא מזיק. יומיים לאחר הביקור בקבר יוסף, לפתע החלו העניינים להסתדר ואכן ההחלטה היתה הנכונה לאותו רגע. 
לפני כשלושה חודשים יצאתי עם ביתי הקטנה לטיול  בצפוןכשאני מתעתד לתעד במצלמתי את המקומות בהם אנו נבקר. גם באותה נקודת זמן עמדתי בפני צומת החלטות מסויימת כשהיה עלי להחליט לימין או לשמאל. בלי הסבר, מצאנו עצמנו עוצרים בציונים הנקרים בדרכנו כשבכל פעם אנו מזהים את האתר על פי השלט הכתום של מע"צ. עברנו אצל מספר ציונים כשפנינו לאחד הגדולים והידועים ששמו יצא כאחד שתפילה אצלו עושה ניסים. רק יצאנו מאותו ציון ולא עברו 3 דקות וקיבלתי את שיחת הטלפון המיוחלת ששוב גרמה לי להתפלא על מסתוריות המקום.

עודני סקפטי במידת מה אבל יש שם משהו שאי אפשר לתת עליו את ההסבר ולכן גמלתי בליבי לקחת על עצמי בלוג אחד נוסף שישמש לי ככלי לחשוף ולגלות מה מסתתר מאחורי אותם אבנים ואתרים מקודשים. 


נכון שמישהו עשה את זה קודם. אלא שהפעם זה יהיה בשפתי שלי ומזוית הראיה שלי, כיצד אני רואה את הדברים.
מה יהיה שם בבלוג?
סיפורו של המקום, מי קבור שם על פי המסורת והמקורות לכך. קמיעות, אמונות טפלות ומנהגים המזוהים עם אותו מקום ועוד. במידה ויהיה בי ספק או תהיה סיבה להרמת גבה, בוודאי שלא אסתיר זאת

אין זה נדר אולם אני מקווה שיהיה בי הכוח לעמוד המשימה ולהביא מקום אחד בשבוע.
בואו לבקר http://kadmonim.blogspot.co.il/


תגובה 1: