יום חמישי, 23 באוגוסט 2012

לאסי שובי הביתה

אני מתחיל להריח את הסוף של הסוף. 
שני הזומבים שמסתובבים לנו בבית מראים סימנים שהם מבינים שההפקרות הזאת ששמה החופש הגודל מגיע לסיומו בשעה טובה. 
כבר יומיים שאני נוסע לעבודה ואני מביט מסביב לחפש חצבים שיתנו לי את אותותיו של סופו של אוגוסט. מאוד מקוה שזה יקרה בקרוב ואשמח לדווח בקרוב. 
הימים עדיין חמים ומתישים אבל בערב מתחיל להיות לי קצת קריר. חזרתי לחפש את השמיכה והערב חזרנו לשוב בחצר, בלי מזגנים ועם כוס משקה קריר ביד. 
את הלאסי הראשון בחיי טעמתי לראשונה לא בהודו מכיוון שבהודו לא הייתי אף פעם בחיי. היה זה במדינת האם הקולוניאלית בממלכה המאוחדת הבריטית בשעה שהייתי בקפה בונינגטון שאני כל כך אוהב לבקר בו. 
למי שלא יודע, בבונינגטון קפה יש כל יום שף מתחלף. כל יום תפריט הפתעה והודות לרעיון המופלא הזה, יצא לי לבשל בקפה מספר פעמים. (חפשו את בונינגטון קפה Bonnington Cafe שב Vauxhall, London)
באחד הפעמים הכינה ענת את הלאסי. המשקה ההודי הטעים והמרווה שמכינים אותו מיוגורט ושייק פירות. 
הלאסי הפעם גם הוא על יוגורט אבל ניסיתי אותו עם נקטרים שקניתי ומיץ רימונים טבעי שקיבלתי לטעום. 
מיץ הרימונים הוא מיץ טבעי שמופק מרימונים אורגניים ואין ספק שהוא מגיח לאויר העולם בדיוק בזמן לקראת ראש השנה (נו אתם יודעים, מצוות כרימון וכו') 
טעמו מתוק ואינו נופל מטעמם של מיצי הפירות שקונים בדוכני המיץ הטרי בשווקים (וזו מחמאה). 
כדי לקרר את המשקה, השתמשתי בקוביות קרח ממים מסוננים שעזרו לי לקבל קוביות קרח שקופות ויפות (ישנם כאלה שקונים וביות מפלסטיק, שלי אמיתיות לגמרי)
ראוי לציין את סינון המים בכדים ביתיים. ראשית, אני מתנגד באופן אישי לשימוש במים "מינרליים" כיוון שמדובר במשאב מדינה שנמכר תמורת נזיד עדשים ומדובר במשאב טבע שהולך ונכחד וחבל. שנית, מי שלא משוכנע מטיב המים שלו ואין לו ממון רב להתקין כל מיני מכשירים או סננים משוכללים, ראוי שיקח לו כד סינון לא יקר ויעביר את מי השתיה שלו דרך הכד. הכד שבתמונה הוא כד DAFI, מוצר חדש שמספק את "הסחורה".
מים מסוננים של DAFIלאסי בשלושה צבעים
מצרכים: 
ליטר יוגורט
מיץ פירות / נקטר / לפתן פירות מקופסא (אני השתמשתי בנקטר אשכולית, נקטר אשכולית אדומה ובמיץ רימונים טבעי) 
מי ורדים

הכנה: 
מכניסים את הכל לבלנדר ומעבדים עד לקבלת מרקם אחיד. 
יוצקים לכוסות גדולות עם המון קרח ומגישים 
מקפידים אוהבים להוסיף פיסטוקים טחונים, את האדום המזעזע של המלבי ועד מלא רעיונות. אני אוהב את זה נטורל. תגובה 1: