יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

פוסט צרחנות (לא שגיאת כתיב)

מה עדיף?
למצוא תולעת בתפוח או חצי תולעת בתפוח (אחרי שנגסתם ממנו) ?


לפני המון שנים, עוד בטרם אני זוכר את עצמי, קישון כתב מערכון "חבילה עוברת" על בונבוניירה שעברה מיד ליד כמשלוח מנות לחגים עד שהגיע ליעדה, לאותה משפחה שהתחילה את הסבב.
כשפתחה המשפחה את החבילה המוכרת, הם גילו שהבונבונירה מלאה בתולעים.


ביום שני האחרון עצרתי בתחנת הדלק של חברת "פז" בדיוק איפה שיש התחנה של בטר פלייס בירקונים פאתי פתח תקווה על מנת להתרענן ולמשוך מזומן בחנות YELLOW. כדי לפנק את עצמי, קניתי בהמלצת המוכרת האדיבה 3 חטיפי שוקולד ב-12 ש"ח. 
לקחתי 2 יחידות MARS וסניקרס אחד. 
שניים מהם חוסלו להם בטרם הגעתי הביתה ואחד שמרתי לי לבוקר של אתמול כדי להתפנק בפקקים של תל אביב במיוזעת. (הבהרה: הגעתי הביתה ב7 וחצי בערב בקירוב, החטיף היה באוטו כל שעות הערב ולא היה חם ובבוקר יצאתי מביתי בשעה 7 בטרם הרכב היה חם. כל טעיון כי החטיף נמס באוטו משולל כל יסוד) 
תוך כשאני עומד בפקק, שלפתי את המארס מהמחבוא שלי באוטו ופתחתי לי אותו בהנאה. 
איך שאני פותח, קפצו לעברי פירורים של שוקולד שמיד זיהיתי אותם כתופעת לוואי של תולעים חובבי שוקולד. 
מיותר לספר את תחושת האכזבה בה כמעט והחטיף היה לו בדרכו לפח אלא שידי השמאלית הזריזה שלפה את הטלפון הנייד ומייד צילמתי 2 תמונות כדי לתעד את האירוע המביש.
כשהגעתי למשרד שלחתי ליילו YELLOW באמצעות הפייסבוק (קצת מוזר לעשות להם לייק בשעה שאני נזכר בתולעים אבל ניחא) הודעה בזו הלשון: 
שלום יילו
אתמול רכשתי 3 יחידות של מארס בתחנת ירקון בפתח תקווה
באחד מהן יש תולעים
ואני מאוד מתפלא, או שמדובר במוצר ישן או שמדובר בפגם בייצור המוני
נא התייחסותכם במיידי לפני שזה עולה לשלל הקירות שלי ברשת
מצב תמונות 
חן חן 

אכן אציין לטובה כי נציגי הפייסבוק של יילו YELLOW הגיבו יחסית מהר וביקשו את הטלפון שלי על מנת שנוכל לדבר. מייד שלחתי להם את מספר הנייד והמתנתי למוצא פיהם. 
אחרי שתזכרתי אותם, רק בשעה 4 בערך, 6 שעות לאתר פנייתי הם ניאותו לחזור אלי. 
הנציגה היתה אדיבה אבל אין קשר בין אדיבותה ליעילות הטיפול בתלונה. 
היא ביקשה חשבונית קניה. הסברתי לה שאין, זרקתי. 
היא ביקשה שאסור לתחנת הדלק בה רכשתי את החטיף. הסברתי לה שאיני עובד פז ולכן אין כל סיבה שיתחילו לטרטר אותי 
היא ביקשה את מספר כרטיס האשראי שלי כדי שתוכל להוכיח כי אכן קניתי את החטיף ביילו. הסברתי לה שהדרישה הזויה כיוון שהעטיפה נושאת את תג המחיר עם הלוגו של יילו YELLOW ואיני צריך להוכיח שרכשתי כיוון שהמוצר בידי. 
היא ביקשה שאשמור את החטיף. הם רוצים לבדוק אותו. שוב הסברתי לעלמה כי לא נראה לי שאני צריך לפתוח מעבדת מחקר ושימור תולעים אצלי באוטו או בבית. לא עזרו השכנועים. 
אחר כך, כשראיתי שאין כל כך עם מי לדבר, (יש עם מי אבל אין על מה) עברתי לפסים מאיימים מעט. "שמעי, אני מוכן לחכות עד מחר בשעה 9 בבוקר. (24 שעות מהרגע בו פניתי אליהם) אם לא תתקבל תשובה משביעת רצון, ישנה עוד אפשרות.
מכיוון שביילו YELLOW החליטו שלא להגיב על פי מה שסיכמנו, הרי היא לפניכם האפשרות השניה וחבל כי היה לי פוסט כל כך טעים להעלות היום. 


אה, ועוד משהו, באותו יום ברגע בו רכשתי את החטיפים, היה ביקור באותה תחנה של צמרת יילו YELLOW של כמה אנשים חשובים מאוד. הסתבבו שם אנשים עם חולצות תכלת של פקידים חמורי סבר. הם חילקו הערות למוכרנים בחנות "את זה תשימו פה ואת זה תשימו שם". היה הרושם כי כל מה שמטריד אותם זה עוד כסף בקופה.
לצערי הרב, את איכות המוצרים אף אחד לא בדק. וחבל. 
אז אם פעם חשבתם שחנויות הנוחות בתחנת הדלק נועדה לפנק אתכם, (חשוב לציין, מדובר בנתח שוק שרק הולך וצומח עם מחזורי עתק מידי שנה) כדאי שתקחו עוד משנה זהירות, שמא תתקלו גם אתם באחיהם של התולעים שהיו בחטיף שלי 

בבואי הביתה, צילמתי להנאת הקוראים את החטיף האמור. שימו לב לחורים של התולעים ולהאבקה שיצרו התולעים....
אז מה עדיף? 


6 תגובות:

 1. לא נראה לי שאלו תולעים (למרות שלא ראיתי את החטיף).
  אתה בעצמך כתבת שהשארת את החטיף יום שלם בחום התל אביבי ואכלת אותו רק למחרת בבוקר. השוקולד נמס והתמצק שוב והטמפרור שלו נדפק. לכן הוא התפורר.
  ראית תולעים בשוקולד?
  למה שבחטיף אחת מתוך שלושה חטיפים שמן הסתם מאותה סדרת ייצור יהיו תולעים?

  אם אתה בלוגר רציני - תחזור על הניסוי של קניית שני חטיפים. אחד תפתח מייד ותחפש בו תולעים ואת השני תשאיר יום שלם ברכב ותפתח למחרת.

  השבמחק
 2. הקניה היתה בערב, לא היה שינוי טמפרטורה שמצדיק תופעה של שינוי מצב הצבירה של הפירורים אחרת לא הייתי רואה פירורים.
  חוצמזה, יש גם חורים של התולעים בגוף החטיף ורואים זאת בבירור בתמונות המצורפות.
  ניסוי נוסף לא יהיה בYELLOW כי לשם לא אכנס יותר. אני לא מעבדת נסיונות.

  תודה

  השבמחק
 3. שניה, עדכון לשעה 10:20

  התקשרו מסידס היבואנים של MARS
  הם מטפלים בתלונה שלי מול הספק בחול ומול המפעל כדי לבדוק את תולדת הבעיה.
  אם תהיה תשובה מספקת ורצינית, אני מבטיח לעדכן אתכם בפוסט נוסף

  מאיר

  השבמחק
 4. אתה לא יכול להכריז על תולעים אם לא מצאת אותם. לא מבין בזה אבל אולי אלו בועות אוויר או כל דבר דומה.
  אני לא מנסה להגן כאן על אף אחד, יכול להיות שהשוקולד באמת היה מקולקל וזה לגמרי מבאס. אבל לחרוץ שאלו תולעים בכזו קלות נפש? מוגזם לדעתי

  השבמחק
 5. מקבל את כול מה שאמרת למעט שמדובר בתולעים ...מנסיון של מכירת אלפי מארסברס...מעולם לא ניתקלתי בתופעה ..אלא מה ...יכול להיות שאותו חטיף מסויים היה בזווית מול המזגן בחנות ובגין כך השוקלד בו עבר שינוי תקפיא כול שוקולד( חטיף ותראה את התופעה ) בועות אוויר שבדרך כלל מתכסות במעטה דק דק של שוקולד נוטות בשינוי טמפרטורה קר בלילה חמים בבוקר לפוצץ את המטעה הדק ולהראות כחורי תולעים , (אגב ...אם יש תולעים רואים אותן ) החטיף נראה כמי שעבר שינוי טמפרטורה ולא בהכרח אצלך ...עד פה העובדות לפי דעתי

  ולעובדה נוספת ...השירות חרא !!! פה אני מסכים איתך וכועס יחד איתך ...נתת להם את כול האפשרויות לצאת גדולים ולומר אנחנו שולחים ל SMS של זיכוי ל1-2-3 חטיםים מתנצלים על אי הנעימות תציג את הברקוד או הSMS בכל אחד מXYZ סניפי הרשת ושוב אנחנו מתנצלים ....הם בחרו בדרך של לא הלקוח תמיד צודק אלא הלקוח תמיד רמאי ...מבין את התיסכול והעלבון שלך ומקבל אותו ....

  השבמחק
 6. אסור לצלם בנהיגה

  השבמחק