יום ראשון, 1 ביולי 2012

אז לכל הרוחות, מי ניצח ביורו?

יום אחד אומרת לי אנט בת דודתי הלונדונית שמחר ג'ון ובנה פול הולכים למשחק של ארסנל, הקבוצה אותה הם אוהדים ואם יש לי כמה שעות פנויות, נוכל לנסוע לעיר למצוא עוד כמה פינות חמד נסתרות.  
ברור ששמחתי, מה מעניין אותי כדורגל? 
בדרכו חזרה, עצרנו בשוק והצטיידנו בירקות וגם מלא קלחי תירס צהובים ועסיסיים. 


בערב, אחרי שכולם חזרו, היה עוד משחק אלא שהפעם זה היה בטלוויזיה. נפתלי, החבר הישראלי של ג'ון הגיע גם הוא לצפות במשחק. הבירה נשפכה כמים וכולם צרחו מהתרגשות כשעוד שחקן רכש מבקיע גול. הצרחות שלהם לא הפריעו לי להכין להם הפתעה. תירס קלוי על האש. 
תוך שאני מדליק את הגריל, שמעתי סיפור. לאנט וג'ון יש שכנה. קצת חטטנית כזאת. יום אחד היא ניגשה לאנט בסופר המקומי ואמרה לה שאם יש לה בעיה והיא רוצה לדבר עליה, היא יכולה לפנות אליה לשכנה.
"בעיה?" שאלה אנט. "איזו בעיה?"
"אני יודעת שיש לך משפחה כל כך נחמדה וילדים מקסימים אבל אני גם שומעת את הצרחות של בעלך כמעט כל שבת..."


הקיץ פה והנחמה היחידה שיש לי היא שעוד 3 חודשים זה יסתיים. מבעד לחלון בחצר מחייך אלי המנגל ואני מחייך אליו בחזרה ובכל זאת כל כך קשה לי לחשוב על מנות כבדות אלא אם כן יורדת הטמפרטורה ב10 מעלות לפחות אז הנה הם התירסים הקלויים:
קלחי תירס קלויים עם חמאה וכוסברה: 
מצרכים
קלחי תירס
100 גרם חמאה 
צרור קטן כוסברה קצוצה. 
מנגל חם ולוהט 


הכנה: 
שוטפים היטב את הקלחים ומייבשים. ממיסים חמאה בסיר ומוסיפים את הכוסברה הקצוצה. ממליחים מעט וממשיכים לערבב על להמסה מלאה. רק זהירות שלא לשרוף את החמאה. 
מברישים את הקלחים ומניחים על המנגל החם. כדאי להניח בפינות, במקומות בהם המנגל חם פחות. הופכים מידי פעם ותוך 3-4 דקות יש לכם קלח תירס טעים ומתפצפץ. 
אה, רגע, מי ניצח? 

2 comments:

  1. אמאלה כמה שזה נראה טוב!
    אני חולה על תירס טרי,אז לא צריך הרבה כדי לקנות אותי :)

    השבמחק
  2. הי טל. אכן מדובר בבעיה קשה...
    חולה על תירס ולא חשוב באיזה מצב :-)

    השבמחק