יום ראשון, 1 ביולי 2012

יש לי מה לומר - ביקורת מוצר: עוגות אישיות של השופרסל

לאור כמה תגובות שקיבלתי, זה המקום להבהיר בצורה הכי ברורה שיש: 
כן אני בעד קידום עסקים קטנים ככל שישנם כאלה אבל איני בעד קידום עסקים קטנים הנמצאים מעבר לים. 


ולנושא עצמו: 
כבר כתבתי כמה פעמים על המוצרים מהמותג הפרטי של השופרסל. שיבחתי והיללתי כל מוצר שיצא תחת המותג שהוא מיוצר על ידי עסק קטן ובמיוחד אם הוא מהפריפריה. 
לפני כמה שנים יצא לי להשתתף כמציג בתערוכה גדולה מאד בתחום העיסוק שלי. כשיצאתי החוצה להתאורר, ראיתי שבאותו מתחם ישנה תערוכה נוספת ששמה הוא PLMA. מתוך סקרנות ניגשתי להציץ. נכנסתי פנימה וראיתי עולם ומלואו שלא הכרתי. PLMA הוא עולם המיועד ליצרנים הקטנים ולמשווקים הגדולים. זהו מקום המפגש בו יצרן קטן יכול להציע את מרכולתו לשיווק בכל העולם בפני רשתות השיווק הגדולות. 
כשאתם רואים מותגים כמו הלייף של סופרפארם, המותג של מגה או המותג של השופרסל, קרוב לוודאי שכך נרקמה העסקה.
רשת שיווק שרוצה ליצור לעצמה מוצרים עם מיתוג משלה, כל מה שעליה לעשות בתור התחלה היא לרכוש כרטיס טיסה לאמסטרדם ולמצוא שם את היצרן החדש שלהם. שיטה זו מגדילה את נפח הפעילות של כל הצדדים בעוד 40%-25% . שני הצדדים יוצאים מורווחים כשרשת השיווק לא צריכה להחזיק מפעלים משלה והיצרן הקטן מקבל נתח עבודה נוסף. 
עשיתי סיבוב בין הדוכנים המדהימים, החלפתי כמה מילים ולאט לאט התגלה בפני העולם המופלא הזה. עוד פרטים איך זה עובד, בקישור הבא:  http://www.plmainternational.com/


אז למה כל ההקדמה הזאת: 
עד היום השופרסל שיחקו אותה בענק. רובם במוחלט של המוצרים מבית המותג הפרטי שלהם היו מוצלחים וגם משתלמים מבחינה כלכלית. מצד אחד, לא אהבתי להכנס לרשת ענקית כמו השופרסל אבל מצד שני, אם זה נותן עבודה לעוד מפעל בפריפריה, הרווח היה לכולם. 
אלא ש...
כבר כמה פעמים שאני דוגם מוצרים של המותג הפרטי של השופרסל ולהפתעתי, יותר ויותר מוצרים מיובאים מעבר לים ומיותר לציין שהתופעה לא עושה לי נעים. 
בכל זאת, כביקורת מוצר, הנה העוגות האישיות של השופרסל: 
מדובר ב-6 עוגות רולדה אישיות עטופות כל אחד ואחד בצלופן לשמירת הטריות וכולן ארוזות באריזה אחת במשקל כולל של 222 גרם. 
בימי הקיץ כדאי לשמור אותן במקרר אחרת כל הקרם והשוקולד יימס. טעמן דומה לחלוטין לעוגות דומות מתוצרת הארץ כך שאני מבין איך זה שהשופרסל לא מצאו יצרן עוגות ישראלי. 
אציין כי רק לאחר שפתחתי את האריזה, גיליתי שדגל איטליה מוטבע על האריזה, אבל לא די בכך. 
11.49 ש"ח לאריזה של 6 עוגות אישיות. 


אם אכן יש משמעות להגדרה "מועדון הלקוחות המשפיעים", אני מצפה שאנשי השופרסל יקחו את הדברים לתשומת ליבם. 

מוצר נוסף שהגיע מהשופרסל היה תחתיות לעוגת טורט. 
המוצר נבחן בשבת האחרונה. הוא לא היה מוצלח כלל וכלל. יבש ולא טרי. בסניף אותו אספנו אותו, היה רק פריט אחד מאותו מוצר והוא היה אף חדש לסדרניות. 

אין תגובות:

פרסום תגובה