יום רביעי, 16 במאי 2012

גלידת מחית פירות

איך שאני פותח את שער הכניסה לביתי, בסוף יום עבודה נוסף, יש לי נוהל די קבוע. עוד בטרם אני מחנה את האוטו, צ'ופה וג'ייד, הכלבות שלנו, ממתינות לי בנפנוף זנב וקפיצות שמחה.
אחר כך איך שאני פותח את הדלת, אוקספורד (התוכי, כן!) מקבל אותי בקריאות שמחה כמו "מי בא" או חיקוי מוצלח למדי של שאול מופז עם "גבר גבר" ואז הוא שר את השיר התורן שלו "לכובע שלי שלוש פינות" או את "אני חי בלה-לה-לנד" והכל בהתאם למצב הרוח שלו. תוך כדי כל זה, אני אומר שלום לזוגתי ולשאר בני הבית.
אבל, מה שמאפשר לי להרגיש בבית, זה להוריד את הנעליים ולהחזיק משהו קריר, צונן ומרענן. 


איך שהתחילו מחירי העגבניות לעלות (בלי כל סיבה ויש מישהו נוכל שעושה על זה קופון יפה), עברנו בבית לאכול פירות. זה היה הרבה יותר זול מקילו עגבניות. 
הבאתי הביתה מלא פירות, מתוך התחייבות עצמית שיש מקום להרבות בפירות העונה. יחד במשלוחה היו גם מילונים משני צבעים. ירוק וכתום. 
במילון כתום נתקלנו לראשונה לפני שנים רבות שפריז כשהגישו לנו קינוח קערת קרח ענקית עמוסה בפירות טרופיים קרירים ושווים. מאז, בבית נחנו קוראים למילון הכתום בשם "המילון הצרפתי". 


אחרי כמה ימים שהמילונים שכבו להם במקרר, הוחלט שהגיע הזמן לעשות עם זה משהו. 
חתכתי לקוביות והקפאתי במקפיא. מי יודע, אולי יגיעו ימים קודרים ולא יהיה מילונים בשוק. לא? 


אחרי שלא היו לי רעיונות לקינוח, (החלק בו אני הכי חלש שיש) נזכרתי במילונים. 
הוצאתי אותם וטחנתי להם את הצורה עם הבלנדר מוט. רק להכניס לכוס הגדולה, כמה פולסים בני חצי דקה ותוך 2-3 דקות יש מחית קפואה של מילונים ללא כל מאמץ. 
חשוב לשים לב שדרוש בלנדר (מוט או רגיל) חזקים דיים בעלי מנוע חזק (כמו 700 וואט לפחות) כדי לרסק קרח. לא כל אחד יוכל לעמוד במשימה זו. (וההוא שלי, הוא אלוף) 
בכתום והירוק זה לצד זה
אחר כך, כל מה שנשאר זה לשחק בצבעים ולסדר את המחית הקפואה בכוסות פלסטיק או כאלו מזכוכית עם רגל יפה. בחזרה למקפיא ויש לכם יופי של קינוח מוכן להגשה. 
לפני ואחרי...
כמובן שאפשר להכין עם מישמשים, אפרסקים, נקטרינות, תותים וכל הבא ליד. בחורף השתמשו בתפוזים ואשכוליות.
הערה קטנה: לאלו שהמתיקות של הסוכר לא מספיקה להם, אפשר להוסיף אבקת סוכר, או לטחון סוכר יחד עם הפירות. 
הדוגמניות בפעולה 


 טיפ מס' 1: 
ערבבו את המחית הקפואה עם קצפת (אלו שומרי הכשרות, אפשר לערבב עם קצפת צמחית) ואז להמלא גביעים ולהגיש מהמקפיא


טיפ מס' 2:
טיפ שקיבלתי מהיבואנים של DAVO, המוט בלנדר שלי: הקפידו להפעיל את המוט בלנדר בפולסים של לא יותר מ-30 שניות. המנוע מתאמץ ועלול להישרף. 


אין תגובות:

פרסום תגובה