יום שבת, 12 במאי 2012

ארוחת צהריים צמחונית

בכל פעם כשאני פוגש בנותני עצות (עייצס גיבר באידיש) בנוגע לכך שאני צריך דיאטה, אני שומע שחשוב לשמור על ארוחות סדירות. לך תסביר להם שאני מקפיד על ארוחה אחת ביום, כל היום. 


באופן אישי כל כך קשה לי עם ארוחות סדירות. עוד לא מצאתי את המלצר שיגיש לי את ארוחת הבוקר עם בעין ההפוכה והסלט הטרי הקצוץ דק דק ובצהרים לצערי לא תמיד אני יודע היכן אהיה. לפעמים בפגישה, בנסיעה או במשרד.
בעבודה יש כמה גברות נכבדות ("הגרציות מהעיריה", כך אני קורא להן) שכל בוקר איך שהן באות למשרד, עוד לפני הקפה, הן מניחות על הדלפק חציל שחור ומבריק. 
אחר כך, ככל המתאחר לו היום ובטרם ארוחת הצהריים, נכנס לו החציל לתנור ורק לאחר שהוא מעלה ניחוחות של חציל אפוי וטעים, הן טורחות למטבח לאכול את ארוחת הצהריים שלהן בתוספת סלטים ועוד עניינים.


בשבוע שעבר כשהייתי בבית חולה, היה קשה לי לאכול ולא היה לי חשק לכלום. נזכרתי באותו חציל ומיהרתי להכין משהו דומה בגרסה שלי. 
האמת, שלא זכיתי לאכול ממנו. (כבר אמרתי שלא היה לי חשק לאכול באותו שבוע??) אבל זוגתי נהנתה מהחציל הזה ואף רמזה שמעכשיו כל יום כדאי ולטובתי שיהיה חציל כזה בבית. 


חציל בתנור: 
מצרכים:
חציל


הכנה: 
קולפים את החציל, חוצים אותו לאורכו. בעזרת סכין קטנה, מסמנים חריצים אלכסוניים לאורך החציל. מברישים עם שמן זית ובוזקים מעל מלח גס. 
מכניסים לתנור לכ-20 דקות בחום גבוה ומוציאים 
אפשר לפזר מעל כל מה שאוהבים. החל מגבינות, גבינה בולגרית מגורדת לדוגמא ועד לבשר כמו בולונז מוכן. מתבלים לפי הטעם ואוכלים. אני הוספתי כף גדושה מהצ'ימיצ'ורי שהכנתי בשבוע שעבר שהוא עדיין שומר על טעמו ומשתבח עם הזמן 


2 comments: