יום שני, 7 במאי 2012

נקנקיות?

לא, לא נעלמתי (ותודה למי שהתעניין)
כבר כמה ימים שאני שוכב במיטתי, עם שיעול של סוסים, נזלת מעצבנת ואוי, איך שכחתי, גם זוגתי לצידי. גם היא חולה, בדיוק כמוני. 


אז יום העצמאות עבר בשלום. אכן הקרבנו את קרבן החג כדת וכדין והטעם והמחמאות של האורחים עוד נתנפנף באויר. אלא שהשבועות הבאים כמעט ואין שבוע שאין בו אירוע כזה או אחר. עוד מעט ל"ג בעומר, אחריו יום ירושלים והופ אנחנו בשבועות. 
בטרם יעלו לאויר מתכוני חג שבועות והרשת תתמלא במתכונים חלביים, כבר הודיתי בכל הזדמנות קיימת ואפשרית שבמתכונים חלביים אני חלש וכמו שזה נראה עכשיו, כמו ביום העצמאות ובל"ג בעומר, גם השנה בשבועות הגרילר שלי יככב ויש כבר כמה קופצים על הרעיון. 


לקראת ל"ג בעומר נתבקשתי לבדוק מספר מוצרים שהילדים וגם המבוגרים נוהגים שיהיו בסביבת המדורה. 
יש לי חיבה יתרה למי שעושה את הנקנקיות שלו לבד. עוד לא נכנסתי לנושא הזה. אני עדיין מפנטז על מכונה של מילוי נקנקיות ידנית ויפה מנירוסטה. כבר חיפשתי באיביי ובעוד מקומות אבל זה עוד יחכה. 
שמעתי שאמנון יפרח מהבלוג צרמלה יודע לתקתק נקנקיות ככתבן וגם טעמתי כמובן את אלו של אסלי עמוס (המצויינות ובמיוחד אהבנו את המרגז החריפות אששש) כך שיש לי לאן לכוון.


בעולם הנקנקיות המתועשות השוק עצום. פעם היתה רק מיס לוסי וזה מה שידענו כי זה מה שהיה. 
לפני כמה ימים קיבלתי דוגמאות של נקנקיות יחיעם שאני די מפרגן להם כי מדובר בקיבוץ ובעסק שהוא לא קונצרן. הם יושבים בצפון ומייצרים נקנקיות ומוצרי בשר באהבה ובהצלחה רבה. 
קיבלתי שני מוצרים שיש שהן שתי יתרונות

1. הן אינן מכילות גלוטן (ומדובר בבשורה לרגישים וגם זה אומר שלא דחפו לנו לחם או "תופסי נפח" בתוך הבשר)
2. היתרון השני הוא אפשרות לסגירת החבילה (למרות שבמקרה שלנו בבית, אף פעם אני לא זוכר שהכנסנו חבילה פתוחה בחזרה למקפיא כי חיסלנו הכל)

הנקנקיות היו טעימות ועסיסיות. החריפות היו פיקנטיות וטעימות ואם אני משווה אותן למתועשות האחרות, מדובר במוצר טוב ואיכותי. מומלץ!!


חג בעומר שמח 


אין תגובות:

פרסום תגובה