יום שני, 19 במרץ 2012

ארוחת בוקר פעם ב-25 שנה

בסיבובי ברחבי העולם אני חושב שנחשפתי כמעט לכל סוגי ארוחות הבוקר שיש. בכל פעם הייתי צריך להתאים את עצמי לארוחה המקומית.
בקוריאה ארוחת הבוקר היא על סף העצבנית. בירדן אכלו חומוס עם פול ובאירופה, הקלסיקה חוגגת עם זרת מונפת אלעל.
אנחנו אוהבים להשוויץ בארוחות הבוקר שלנו שיש בהם מבחר של סלטים, ביצים מכל הסוגים וכל הבא ליד. בעצם, אולי אנחנו אוהבים את הארוחות האלה כי בתי המלון בישראל התרגלו שאנחנו מעמיסים ללא הפסקה. 
אם נחלק את רוב בארוחות לקבוצות אז יש את הארוחה הקונטיננטלית של הקמצנים שיש בה חמאה, ריבה ואיזה טוסט עלוב. מהקצה השני זאת ארוחת הבוקר הישראלית עמוסה מכל טוב ובאמצע ארוחת הבוקר האנגלית "אגז אנד בייקון" שעדיין לא טעמתי בעיקר בגלל הבייקון. 
אצל הבריטים זה יותר מורכב ממה שזה נראה לנו. את הבייקון והביצה מגישים בצורות שונות בהתאם לאזור כשיש מקומות שמגישים נקנקיות דם black pudding (אין צורך להתרגש מהשם, מדובר בנקניק שהכיל דם צלוי מעורבב בחיטה או גריזים שהתייבש) ועוד כל מיני שגעונות.


הארצות ערב, ארוחת הבוקר לרוב תהיה מורכבת על חומוס עם פול כי הפועל שיוצא השכם בבוקר לעמלו, יזכה לראות את הארוחה הבאה רק בארוחת הצהריים שעאכל בבית מאוחר על כן עליו להשביע את בטנו במרכיבים ממלאים שיתנו מנוח לרעב עד הפעם הבאה בשעה שעמיתו האירופאי יעשה הפסקה ב10 בבוקר ועוד פעם לארוחת הצהריים ואם זה לא מספיק, אז יש גם את ה"TEA TIME"  בשעות הצהריים. 


בכל פעם כשאני מכין לי חביתה, אני נזכר בשרות מילואים שעשיתי בשירות בתי הסוהר. שם האסירים היו עובדים בתחומי הכלא במקצועם. 
מי שהיה טבח, עבד במטבח ומי שהיה מלצר, עזה זאת ללא טיפים בחדר האוכל. מידי בוקר היו מכינים לי 2 ביצי עין הפוכות (מדובר במשימה לא קלה בכלל) ולצדם סלט ירקות קטן וקצוץ. מעניין למה תמיד התנדבתי לשרת מילואים דוקא בבתי הכלא. 


בקרוב אחגוג יום נישואין. (לא, אין קשר לכלא כלל וכלל ואל תנסו להשליך על כך) אחד החלומות שכל אחד אוהב ל"סדר" לעצמו זה ארוחת בוקר למיטה. 
אז החלום שלי הוא ארוחת בוקר למיטה. כזו עם מגש נוח שיש לו כרית שמסתדרת בנוחות כזאת שלא מפריעה לברכיים, מוגש עם אגז אנד (סמי)בייקון, מיץ תפוזים וסלט טרי. 
ואם אפשר, שזה יהיה אחרי השעה 10. 
מותר לי לחלום?
הערת שוליים: לא, זה לא בייקון... זה נקניק הודו כשר לחלוטין. 


* המגש באדיבות הולנדיה (עוד עסק פרטי ולא של הטייקונים) שלרגל יום המעשים הטובים כשרכם של עסקים הרוצים לתרום לחברה, הם ימכרו את המגש במחיר של 79 ש"ח כש-10 ש"ח מתוכם יועברו לעמותת אנוש שבשדרות. כנראה שהם יודעים במה מדובר....


הולנדיה (קיימת משנת 1981 כמו שמוטבע על המגש)מייצרת את מוצריה במפעל הנמצא בשדרותומחזיקה שם את מרכז הפיתוח שלה (להזכירכם, תחת הטילים, הגראדים והקטיושות)
אם תקנו, תעזרו גם לאחרים. 

אם אתם ממש רוצים, הנה המתכון:
200 גרם נקניק מעושן (מצחיק שפעם היה בסופרים נקניק בשם שינקן כשר)
2 ביצים (אישית אוהב עין)
סלט ירקות קטן וקצוץ
מכינים ומגישים לבן/בת הזוג למיטה

תגובה 1:

  1. מי יביא לי עכשיו כזאת ארוחת בוקר למיטה?

    השבמחק