יום שלישי, 6 בדצמבר 2011

מרקטפלייס - אפליקציה להשוואת מחירים לקניות יומיומיות. המלצה חמה לכל מי שיש לו סמארטפון

 מרקטפלייס - המלצה חמה לכל מי שיש לו סמארטפון

לבת שלי ספיר יש סמארטפון. קנינו אותו במסגרת שדרוג כל הטלפונים הניידים במחיר "מבצע" שעד היום סלקום קורעת לנו את התחת במחירים לא הגיוניים. אבל זה לא הנושא, זה רק למקרה שמישהו מסלקום יקרא וידע.

כבר מזמן טענתי שהיא מנצלת כל יישום וכל שרות חינמי שניתן להוריד. החל ממצב הבורסה (השד יודע למה היא צריכה את זה) ועד לאפליקציות מטופשות ולא שימושיות.
לפני יומיים היא באה אלי בהתלהבות שמצאה את האפליקציה של חיי: מרקטפלייס.
בהתחלה חשבתי שמדובר בעוד איזו אפליקציה שרק הילדים מבינים (אם כבר עוסקים בילדים, מישהו מצליח להבין אותם בשטף הדיבור???) 
אחר כך, כששמעתי את המילה פלייס, אמרתי לעצמי "שטויות", שוב בטר פלייס, אלה עם המכוניות החשמליות מנסים לשכנע אותי לבוא לנסיעת מבחן אבל לקח לי עוד 2 דקות להציץ ולראות שמדובר במשהו מעניין. 
מרקטפלייס

מדובר באפילקציה חינמית המיועדת לבעלי הסמארטפונים (לפי מה שראיתי, לבעלי אנדרואיד) אשר משווה מחירים בשלושת הרשתות הגדטלות רמי לוי, שופרסל ומגה.
לפי פרסומי בעלי האפליקציה, ניתן להגיע לחסכון של כ-30% מסך הקניות. זה לא הולך ברגל. 
האפליקציה מתקינה סורק ברקוד פנימי הקורא את הקוד שעל המוצר באמצעות המצלמה המובנית בטלפון. המערכת מאתרת מייד את המוצר ומציגה אותו ואת המחיר המומלץ בשלושת הרשתות כך שכל מה שניתן הוא לבחור היכן לקנות.

המערכת גם יודעת לזהות מוצר אם הוא בזמן מבצע וכן כל אחד יכול להוסיף רשת נוספת בה ניתן להשיג את המוצר במחיר שונה מהמומלץ.
הורדתי את האפליקציה ולקחתי 3 מוצרים לבחינה: חלב טרה, שקדי מרק וממרח הולמנס.

השחקנים הראשיים בניסוי (הגבינה לא סתם מתחבאת, היא מתביישת מהמחיר) 


סריקה של הברקוד בחלב מיד חשפה את המחירים בשלושת הרשתות, בדיוק כמו שהובטח.
בודקים...הידיים ידי ספיר


התוצאות

החלטתי להקשות ולסרוק מוצר פרייבט לייבל, מוצר מותג הקיים רק ברשת אחת. סרקתי שקדי מרק של השופרסל. אין סיכוי שנמצא אותו אצל רמי לוי או במגה ואכן, קיבלנו את המחיר המקורי ועדכון של שירלי שיש את המוצר בהנחה באחד הסניפים.

עוד ניסוי


בדקתי ממרח של הלמנס. הסריקה הראתה תוצאה מעניינת:
ברשת השופרסל המוצר נמכר במחיר היקר ביותר (17.29 ש"ח) אולם את המוצר השני ניתן לקבל במחיר מיוחד (5.99 ש"ח עם תאריך תפוגה למבצע). אם נשכלל, נגלה שהמחיר ליחידה הוא הנמוך ביותר מבין שאר הרשתות המוצעות.
רשת מגה הציעה מוצר חילופי ובחלק בו הצרכנים מעלים מחירים, ניתן היה לראות מחירים מרשת יוחחנוף (הזול ביותר) וכן את רשת כמעט חינם ועוד.
בודקים מיונז


באתר הבית של מרקטפלייס ניתן להרכיב רשימת קניות מלאה כשבראש העמוד הבית ניתן לראות את השוואת המחירים בין שלושת הרשתות. בעתיד מתכננים בעלי האתר לאפשר למלא הזמנות לרכישה ישירה ברשתות ואף ככל הנראה להחליף בין הרשתות אם המחיר נמצא גבוה יותר ברשת המועדפת.

האפליקציה מיועדת לאלו שאוהבים להשוות מחירים ולבצע קניות חכמות כשהם משווים בין הרשתות. 

תגובה 1:

  1. אפליקציה מעולה.
    יש גם אפליקציה שנקראת ברקודר או משהו כזה, בה אפשר להשוות מחירים של מגוון מוצרים כמו ספרים וכו' (לא מוצרי מזון). אחלה דבר.

    השבמחק