יום שני, 6 ביוני 2011

מסימני חג שבועות ופסטה פרפאלה, אספרגוס בפסטו מנטה ריקוטה ופרמזן

חג שבועות הוא לא רק חג של מאכלי גבינה, מאפים ופשטידות לצד לימוד תורה אל תוך הלילה.
חג שבועות מסמן גם שני תחומים שאינם מובלטים דיים והם מופיעים בין המילים החייבים להיאמר בייחוד בימים אלו.
בחג שבועות נהוג לקרוא את מגילת רות. רבות נאמר על הנסתר במגילה, על סיפור המגילה עצמה ועל רות, גיבורת הסיפור אלא שהפעם אני מעוניין להדגיש את רות מהיבט אחר שלה. בתחילת הסיפור, רות היתה זרה ועניה.
בדיעבד אומנם דוד, המלך הכמעט הכי מפורסם שלנו היה נינה של רות אבל עוד בטרם התקרבה לעדת היהודים, היתה רות לזרה בקרב המקומיים.
מצוות אהבת הגר קיימת כחובה לעם ישראל. 36 פעמים מופיעה מצווה זו בתורה בגרסאות שונות וכולן אף מזכירות לנו את מה שקראנו בהגדה של פסח "כי גרים הייתם בארץ מצרים".
חובת אהבת הגר באה ממקום שבו עלינו לשמור ולהגן על הזר והשונה ממעמד של החברה החזקה אל מול החלש וחסר האמצעים.


נושא אחר הנרמז בצורה די גלויה במגילה הוא הסיבה אליה נקלעה רות כשהכירה את בועז: תרומה לעניים.
במגילה מסופר כי רות הגיעה לשדה ללקט "לקט פאה ושחכה".
כעם שאמור לדאוג לחלש ולנזקק, נצטווינו לא לעבור פעם שניה בשדה על מנת לאסוף את השאריות שלא נקצרו ואם נשארו חלק בפאות השדה, להשאיר גם אותם. הם נועדו לאלו שאין להם, כדי שיוכלו לבוא וללקט את המעט שנשאר.
עם נאור אנחנו, עם סגולה. יש לנו את אחוז הגבוה ביותר בעולם של פרסי נובל. ממציאים אצלנו המצאות מדהימות ושמינו יצא למרחקים. אולם, לצד כל תהילה זו, אנו לפעמים שוכחים את אותם חלשים ולא אחת אנו שומעים ומזדעזעים על מקרים בהם איבדנו צלם אנוש.
רחובות שלמים בתל אביב הפכו להיות מעוזים של מדינות זרות. יש הקוראים לאזורים אלו "צ'יינה טאון". אבל הם, אותם אנשים "שקופים", לא באו לפה מבחירה אלא הביאו אותם לכאן על מנת שיעבדו באותן עבודות שעמנו הנאור אינו מוכן לגעת.

הארץ מתמלאת זרים ועניים. חלקם מנסים להטמע בארץ וחלקם מחכים לרגע שיעזבו. עד למציאת הפתרון המתאים, מבלי לחפש אשמים או יועצים חכמים, עלינו לנהוג בהם בכבוד המירבי. לעמוד לצידם במצוקותיהם ולא לשכוח את השונה, את הזר והעני.
חג שמח


פסטה לשבועות – פסטה פרפאלה, אספרגוס בפסטו מנטה ריקוטה ופרמזן
מצרכים:
חבילת פסטה פרפאלה
צרור אספרגוס חתוך לשלישים
חופן נענע
100 גרם חמאה
200 גרם גבינת ריקוטה
פרמזן מגורד
שן שום

הכנה:
מבשלים את הפסטה עד לרמה שעדיין קשה. (יותר קשה מאל-דנטה). מסננים ושומרים בצד.
בנתיים, במוט בלנדר חשמלי, מרסקים את 100 גרם חמאה, גבינת ריקוטה עם הנענע ושן שום עד לקבלת מעין פסטו עם גבינה.
בסיר, ממיסים את החמאה הנותרת ומעבירים את הפסטה לסיר. מוספים את האספרגוס שיקבל ציפוי חמאתי עדין ומוספים את הפסטו גבינה שהכנו קודם. מערבבים בסיר ומסדרים בצלחת הגשה.

2 comments:

  1. נראה מעולה אהבתי את השילוב המיוחד

    השבמחק
  2. Bạn là chủ xe và đang tìm nguồn hàng vận chuyển? Bạn là người cần tìm xe vận chuyển hàng hóa? Vậy bạn hãy ghé vào sàn vận tải đây là nơi sẽ giúp bạn tìm thấy thứ bạn đang cần tìm. Hiện nay, chúng tôi tự hào là một trong những đơn vị cung cấp giải pháp vận chuyển hàng đầu hiện nay. Với các dịch vụ vận chuyển hàng hóa nội địa, vận chuyển Bắc Trung Nam,,... Đến với chúng tôi bạn sẽ không cần lo lắng tìm hàng hay tìm xe để vận chuyển hàng. Hiện nay thì các tuyến vận chuyển chúng tôi đang có thể kể đến như: vận chuyển hàng đi bình định, vận chuyển hàng đi vũng tàu, vận chuyển hàng đi bình dương, vận chuyển hàng hóa đi bình phước,... Để biết thêm thông tin hãy liên hệ với chúng tôi nhé.

    השבמחק