יום ראשון, 29 במאי 2011

חנות הגבינות הסודית שלי – "על טעם וריח" של זוהר חגואל


מקומות נסתרים וסודיים הם אחד מהדברים החביבים עלי ביותר.
אבל יותר מכל אני אוהב לשתף את הסוד עם חברים קרובים וכמובן הקוראים.
ערב אחד מתקשר אלינו חברינו אור מרקוס. לאור (לא ממש לאור, לאביו יש יקב שעוד לא ביקרנו בו אבל היין אכן איכותי וטוב. אור, אנחנו עדיין מצפים להזמנה)
אור בישר לנו שיש חנות שמחייבת ביקור. לדבריו, בחנות יש מעדנים שקשה להשיגם תחת קורת גג אחד. מבחינתנו אין בכך חידוש, אנחנו בליינים קבועים בשוק לוינסקי והשיטוט בין החנויות רק גורם להנאה מאשר להיכנס לחנות אחת אלא שלא לכולם יש את הסבלנות והפנאי לתור בין החנויות, להתמקח עם הסוחרים וחלקם מעדיפים הכל ומהר, כאן ועכשיו.
לא כל מה שאור אומר אנחנו מקבלים כמובן מאליו ועל כן חלה עליו חובת ההוכחה שאכן מדובר במקום איכותי וטוב.


באחד הימים, עם שקיעת החמה, כשאויר נעים מתחיל לזרום בעיר, שמנו פעמינו לכיוון המקום הסודי של אור כדי לראות מקרוב שאכן מדובר בצ'ק עם כיסוי.
למרבה הפלא, המקום אינו סודי בכלל. הוא נמצא בלב העיר תל אביב, ברחוב קינג ג'ורג', בין ככר מסריק ודיזינגוף סנטר והצצה קטנה פנימה מחייבת כניסה לעולם של טעמים ומעדנים.
מבחוץ ומהפסיעה הראשונה שלנו בחנות, הרגשנו פריז באויר. "הופה", אמרנו לעצמנו. יש פה משהו מעניין.
מאחורי הדלפק עומד זוהר חגואל. דור שלישי ליצרני גבינות (מחלבת השומרון) ועושה רושם שהוא מבין בהם לא מעט. 


על הדלפק, דלי מלא בחמאה צרפתית "מכבי", צלוחיות עם ממרחי פסטו, טפנד ומבחר גבינות מיוחדות לטעימות. מייד מבחינים שלמוכר בחנות יש אהבה לאוכל ולא סתם הוא שם.

זוהר, איש נדל"ן לשעבר, הבין שמקומו לא בין הבניינים והמגרשים. לקח הפסקה קלה בחייו וטייל בעולם. בצרפת, כשביקר בעיירות הקטנות הבין ששורשיו לוקחים אותו לאהבה אחרת שלו" גבינות ומעדנים. חזר ארצה, ופתח את "על טעם וריח" הממוקמת לה בלב העיר.
את המדפים והמקררים מפארים מעל ל-70 גבינות המיובאות מכל העולם. תבואו אליו עם דרישה מיוחדת והוא ידאג להביא לכם אותה. הוא מחזיק חמוצים שהוא מתבל אותם בעצמו, דגים מעושנים וכבושים, סוגים שונים של נקניקים ומעושנים, יינות ומיקבי בוטיק קטנים ומיוחדים, ממרחים ומטבלים וכל מה שצריך כדי לעשות ארוחה לטובה. מעין "מיני שוק לוינסקי".
תוך כדי שאנו טועמים מגבינת המאירי הטעימה (יאמממי, מת עליה) נכנסה עלמה צעירה והזמינה מגש של גבינות ומטבלים למסיבת רווקות ומיד ראינו שזוהר ערוך להזמנות לאירועים, למשרדים ולארוחות גדולות. הוא יודע להמליץ לכם על גבינות ומעדנים לפי תקציבכם ולפי הטעמים שאתם אוהבים.
בין לבין, נכנסים לקוחות עוברי אורח ומקבלים סנדביצ'ים איכותיים שזוהר מכין על המקום והוא לא חוסך וממלא אותם באהבה רבה (24-30 ₪)  


גם אם כבר יצא לכם לבקר ב"על טעם וריח" של זוהר, יש סיכוי לא מבוטל שבפעם הבאה שתגיעו למעדניה, תראו עיצוב שונה. זוהר דואג לשנות את פני המעדניה בעיצוב המוצרים שבמדפים, מחליף תפאורה ומשנה את המראה פה ושם. אין יום שאין במעדניה שלו משהו חדש, מה שעושה כיף להיכנס למקום שוב ושוב כדי לראות מה חדש על המדף.
את ההשראה הוא מקבל מהמעדניות הקטנות של פריז. מידי פעם הוא יוצא לגיחות קצרות כדי לקבל רעיונות חדשים.

בפעם הבאה שאתם מתלבטים במשהו טעים ומיוחד, קפצו למיני לוינסקי, למעדניית "על טעם וריח" של זוהר. הוא כבר יסדר לכם את הטעמים.
על טעם וריח, קינג ג'ורג' 97 תל אביב. טל' 03-5358353. פתוח: א-ה 9-21. יום ו' 8-16

2 comments:

  1. האצבעות שלי להמחשה בלבד .....

    השבמחק
  2. אכן מקום מקסים, טעים ומומלץ בחום

    השבמחק