יום שני, 16 במאי 2011

הסלט של ליסה – סלט נוסף לפיקניק

לפני 4 שנים קיבלתי טלפון די מוזר "שלום מאיר, מדברת ליסה, האחיינית של ת' מאוסטרליה, ת' אמרה שאם יש לי בעיה אני יכולה לדבר איתך"
ליסה היתה נערה צעירה שהגיעה לארץ במסגרת אחת מתכניות הנוער להכרות הארץ ובאה לשהות בארץ למשך שנה כשהיא אמורה לחוות את הישראליות היומיומית שאנו מכירים.
אחרי שעברה את מחסום הבושה וה"לא נעים", כנערה זרה שנכנסה לבית לא מוכר לה, אומצה ליסה על ידינו כשהיא יודעת שיש לה בית נוסף בישראל. מקום שיש לה לעשות כביסה, לקבל ארוחה טובה, סתם להתפנק או מישהו לבכות אצלו באם תנאי המחיה שהתכנית הציעה לה לא עלו בקנה אחד עם הצפיות.


ישנן מספר תכניות לביקורי נוער חו"ל בארץ, תכלית, תפנית, תגלית וכו' משום מה כולן מתחילות ומסתיימות באות ת' ומיועדות לבני נוער המסיימים תיכון ומגיעים לביקור בארץ לתקופה של בין שבוע לשנה, אוטוטו לפני שהם יוצאים לדרך עצמאית בדרך כלל בניכר ושוכחים משורשיהם היהודיים.
במהלך תקופה זו, הם מטיילים בארץ, חווים את ההוויה והחוויה הישראלית, ישנים בכוכים נוראיים, מתערבבים בקהילה ומתנדבים במסגרות שונות כשלאט לאט הם הופכים לשגרירי ישראל בעולם אחרי שנשמו ישראל מכל כיוון אפשרי.

ליסה למדה מאוד מהר שאם לא תגיד, אנחנו לא נדע. היא היתה מזעיקה אותנו כמעט לכל בעיה שהתעוררה לה. מגיעה מתי שחפצה, עם או בלי חברות נוספות. היתה לפעמים ישנה מספר ימים בלי שנדע שהיא בבית והיתה נעזרת בנו כשרצתה כשהיא מעבירה את הבאסה בסבבה (כמו שאומרים אצלינו בכפר)


אתמול היתה לנו הפתעה.
ליסה חזרה, אלא שהפעם היא חזרה לביקור קצר והפעם כמדריכה.
אותה נערה צעירה ומבוהלת שהגיעה לפני 4 שנים כשכל ערס מצוי היה מתחיל איתה ברחוב או גונב לה את התיק כשהיתה בשפת הים, הפכה למדיכת נוער כשהיא מובילה נוער אוסטרלי יהודי שבא לארץ במסגרת טיול שורשים בביקור בישראל ובפולין.
אתמול ישבנו לארוחת ערב כשאנו מעלים ומשחזרים חוויות מלפני 4 שנים ובעיקר קבלת הפנים הישראלית לה זכתה בהגיעה ארצה.
ארוחת הערב שלנו היתה מלווה במנות שזכרנו שליסה אוהבת כמו פרגיות על האש, סלט ירקות ישראלי קצוץ דק, צ'יפס פריך, מטוגן פעמיים ולימונדה טבעית מלימון טרי גרוס כולל הקליפה והגריעינים.
מנה אחת לא הגשתי ושמרתי לסוף, את הסלט האהוב עליה במיוחד: סלט אשכולית-בייגלה.

הבייגלה והאשכולית היו עבורה סממן סימבולי של מדינת ישראל. האשכולית סימלה את הפרי הדר והעמל היומיומי והבייגלה שעליו אין צורך להרחיב את המילים כמה הוא ישראלי טיפוסי.


סלט אשכולית, ברוקולי, כרוב לבן, בוטנים מצופים ווסאבי ובייגל-כעכים עבים .
את הסלט ניתן לקחת בנפרד בכלים סגורים ולהרכיב אותו כשאנו בחוץ.
תיבול: סויה ושמן זית
מצרכים:
אשכולית
ברוקולי טרי (או קפוא)
כרוב לבן קצוץ דק לשערות
בצל סגול חתוך לעיגולים דקים
חבילת כעכי בייגל
בוטנים מצופים ווסאבי

הכנה:
מפרקים את האשכולית לפלחים, ללא הקליפה ומכניסים לקערה גדולה. מפרקים את הברוקולי לפרחים וחולטים למספר שניות. מוספים את הכרוב, הבצל ומערבבים.
מפזרים מעל את הבוטנים ומכינים את התיבול מרוטב סויה ושמן זית (1/4 כוס כל אחד).
יוצקים את הרוטב. מפזרים מעל את הבייגל ומגישים 


תגובה 1:

  1. סיפור מקסים ומרגש. אני מכירה טוב את התוכניות האלה וחושבת שהן חשובות מאוד. בשנה שעברה יצא לנו להיות בית לילד שהגיע לשנה בארץ במסגרת תוכנית דומה, הוא כל כך שמח על הבית החם שיש לו פה והגיע לכל ארוחת שישי וחג.

    השבמחק