יום שבת, 14 במאי 2011

דולצ'ה מלודי


שיו, הפוסט הזה הולך להיות קשה.
מדובר בגלידה איטלקית, אמיתית כזאת שמטפטפת על היד וכל מה שרוצים זה לטעום עוד ועוד מהטעמים המשובחים.
גם אם תכחישו, אני לא אאמין לכם לעולם, כשאתם עומדים בגלידריה, אתם בדילמה של החיים איזה טעמים לבחור.
זכיתי ועלה בחלקי לטעום ולתהות מקרוב באחת הגלידריות המשובחות שיש היום בתל אביב – DOLCE MELODY.


אלדו דקונסליו, איש הגלידה, הוא הרוח החיה העומדת מאחורי רשת הגלידריות. הוא מגיע בבוקר מוקדם עוד לפני שהציפורים מתחילים לצייץ. הוא מכין את הפירות, מקלף אותם ומכניס אותם למכונות הגלידה הגדולות שלו.
הוא איטלקי שרמנטי בן 70 (בחיי שלא רואים עליו) עם חיוך כובש שבא ממילאנו. 25 שנה הוא מחזיק בתואר מסטר לקונדיטוריה, גלידות ומסעדנות אותו למד במשך 4 שנים באקדמיה לג'לטו וקונדיטוריה שבמילאנו.
בשנת 1995 הגיע לארץ לביקור קצר כשבא להשתלם בקראטה (יש לו דן 6, לא ניסיתי ולא רציתי לבדוק את יכולותיו אלו, העדפתי את הגלידה) נכבש מיד במזג הישראלי והחליט לנסות את מזלו במדינה שיש בה קיץ 10 חודשים בשנה ואנשים "עצבניים כמו באיטליה" (ציטוט מילה במילה של אלדו).


עולם הגלידות מתנייד לפי עונות השנה. בקיץ אנשים מעדיפים יותר גלידות סורבה ומבוססי קרח, בעיקר כדי להתקרר יותר ובחורף, חלה עליה של 20% יותר בצריכת הגלידות החלביות.
אלדו טוען שיש לו לקוחות קבועים שהוא מכיר כבר 15 שנה מהיום הראשון שפתח את הגלידריה הראשונה שלו. הם עולים לרגל לראות איזה טעם חדש הוא רקח ומה שוב המציא מוחו הקודח.


אף פעם לא עמדתי מאחורי הדלפק של מוכר הגלידה. נראה לי שמדובר במשימה קשה מאין כמותה. אתה מוקף בטעמים מדהימים ובדילמה איזה טעם לבחור. אין אחד שנכנס לחנות ואין חיוך רחב על פניו ומצח מקומט כשהראש קודח מה לקחת. אכן דילמה קשה.
עם כניסתנו לDOLCE MELODY, אחרי מספר מילות נימוס, הזזתי את כולם הצידה והתחלתי לשלוח ידיים לעבר הגלידות המשובחות של אלדו כשמאיה, מנהלת החנות מקפידה שרק אחליף כפית בין טעמה לטעימה.
בין אלו שטעמנו אהבנו במיוחד במחלקת הסורבה את גלידת גזר עם ג'ינג'ר (המצאת המאה), אישית מאוד אהבתי את המנטה-מסטיק (טעמים שמזכירים ילדות) ובאגף החלבי את גלידת הקרמשניט (שהיתה מ-ע-ו-ל-ה), עוגיות והוניל. 
דולצ'ה מלודי
רח' בן יהודה 122, ת"א
טל: 03-5274008


סניף אשדוד - כשר
רח' הבנים 1 מרכז הקריה
טל: 08-8554489

סניף ירושלים - המושבה הגרמנית
סניף כשר
רח' הצפירה 1, ירושלים
076-5440122

די קונסיליו
רח' יפת 6, יפו (מול אבולעפיה)
טל: 03-6832369

הוזמנו למפגש טעימות, וטעמנו ה-כ-ל!

תגובה 1: