יום שלישי, 3 במאי 2011

סלט ראשון בסדרת הפיקניק: קוסקוס מהיר עם עגבניות מיובשות, חציל מטוגן, סלרי קצוץ וקבנוסים קטנים


הנה מתחילים הימים האלה שאנחנו אוהבים במיוחד.
החגים מאחורינו ומעכשיו עד לשנה החדשה יהיו כל מיני ימים כאלה של חצאי ימים וחופשות קצרות, יום אחד פה ויום אחד שם ויהיו גם כאלה שיגשרו על הימים כדי להאריך חופשות. גם כמה ימי ההולדת של אנשים קרובים ואהובים יבואו עלינו לטובה בקרוב, ההכנות בעיצומן!!!
עד תחילת הקיץ באופן רשמי, בו נתחיל לנזול למשך חודשיים חמים ומייגעים, ננצל את ימי "האביב" בהם המזג אויר עוד לא החליט מה הוא רוצה להיות יותר: חורף, קיץ או באמצע.


ירית הפתיחה לימים האלה תחל ביום העצמאות. מעניין מי היה האיש שקבע על סיום המנדט הבריטי והקמת המדינה בדיוק בתאריך בו עדיין לא חם וגם לא קר. מעניין יהיה לדעת האם הבריטים הסתלקו להם במהירות לפני שיחלו חודשי קיץ החמים ויותר מעניין היה לדעת מה היה קורה אילו היו מכריזים על המדינה בדצמבר ינואר.
אגב חום ובריטים, הנה עובדה היסטורית קטנה:
כשאתם נוסעים בכבישי ישראל ורואים להנאתכם את עצי האקליפטוסים בצידי הדרכים, כדאי לדעת שהבריטים הם הם אלו שנטעו אותם בדרך, כדי לסוכך מפני השמש הקופחת שיש לנו בארצנו המובטחת שהפריעה להם בשעת נסיעה ברכב ללא מזגן.
רק המחשבה על יום העצמאות בו השיר הנאיבי מהגן "כל הארץ דגלים דגלים" מתחלף בשיר "על האש" של יאיר ניצני וכל חלקה ירוקה או אי תנועה תהפוך ליום אחד למזללת שיפודים של כרסתנים המנפנפים עם כל דבר אפשרי.
בהמשך, מי שלא הספיק יוכל למנגל/לפקנק בל"ג בעומר, הימים בהם אין קרש אחד פנוי לרפואה, יום ירושלים (כולם רוצים להעלות קורבנות?), שבועות (אני מאלו שמחפשים תירוץ לא לאכול מאכלי גבינה בשבועות) ובכל מיני הזדמנויות שיהיו עבורינו תירוץ לצאת לחיק הטבע לפני החום המעיק.

כחובבי בשר ובשרים על האש, היה יכול להיות הכי קל לתת לכם טיפים של מנגלים. אלא שכדי להיות מעט מקוריים, החלטנו לא לזנוח את הסלטים ומה שבא ליד הסטייק והשיפוד.
אנו מגישים לכם סדרה של סלטים ותוספות שאפשר וקל להכינם ולהגישם לפני היציאה לפיקניק ומי שממש ממש חייב, אפשר להכינם בבית.


קוסקוס מהיר עם עגבניות מיובשות, חציל מטוגן, סלרי קצוץ וקבנוסים קטנים
מצרכים:
חבילת קוסקוס מהיר
חופן עגבניות מיובשות
2 ענפים של סלרי קצוץ  
3-4 פרוסות של חציל מטוגן
חבילת קבנוסים קוקטייל קטנים

הכנה:
מכינים את הקוסקוס המהיר לפי הוראות ההכנה, קוצצים את העגבניות המיובשות ואת החציל המטוגן לחתיכות בינוניות.
מוספים את הקבנוסים ומערבבים הכל בקערה גדולה.
מעבירים לכלי פלסטיק גדול ואטום ולוקחים לפיקניק
כמובן, אפשר להכין בבית כמנת תוספת צבעונית וטעימה


4 תגובות:

  1. קוסקוס מהיר דק או עבה או בינוני?

    השבמחק
  2. אם אפשר להוסיף משלי..
    הייתי מוסיפה נענע ומעט לימון..את החציל ניתן לאפות לאחר שמשכנו אותו במעט שמן (חסכוני בקלוריות) וחמוציות לניגודיות.

    השבמחק