יום שלישי, 29 במרץ 2011

מתחילים להריח את הפסח - סיפור על שכנים


סיפור על שכניי היקרים, ד' ור' (השמות שמורים המערכת).
אומרים שבזוגיות טובה אחד משלים את השני אז הנה לפניכם נוסחה מנצחת: ד' הוא בחור זהב, חלומה של כל אם עבריה וילד טוב ירושלים (די עם המחמאות, לא יהיו כאלה יותר) אבל עם מגבלה אחת ובעייתית במיוחד: ד' לא כל כך מבין באוכל למרות שהוא קורא לעצמו "אנין טעם"...
ר' לעומתו, נשמה טובה (ושכנה טובה), בעלת איכויות של בשלנית מבית טוב שיודעת להכין מאכלים ותבשילים נהדרים, אולם כל מה שד' רוצה זה רק עוף מכובס.


בלי לחשוף את מוצאו, אני חייב לציין שאוצר המאכלים האהובים עליו מסתכם באותו עוף מכובס (זה מהמרק) או בצימעס. תבינו לבד.
את ד"ר שקשוקה לדוגמא, הוא גילה אחרי ששמע שני חברים מדברים ביניהם ולא הבין מה לרופא ולשקשוקה עד שהלך לחגוג שם את יום הנישואין שלו "כי ייקה לא אוכל במסעדה" (כך אימו אמרה)

מידי ערב שבת כשאנו חוזרים הביתה מבית הכנסת, ד' מתעניין "מה הכנת לשבת?" ולפני שאני עונה לו, הוא עונה במקומי "שוב הכנת אוכל פלצני?".
בפסח האחרון אירחנו וערכנו אנחנו את ליל הסדר בביתנו. תכננתי תפריט שיהיה מיוחד ומיד חשבתי על אוסובוקו טלה. כשהיינו בקדחת הבישולים והשאלנו אחד מהשני ביצה או בצל, הצצנו אחד לשני במטבח. ד' פתח סיר ושאל "מה זה?"
"אוסובוקו" עניתי לו."ס-ו-ד-ו-ק-ו. הוא מכין סודוקו" שאג ד'.
לחשתי לו בשקט "אל תראה שאינך יודע מה זה אוסובוקו, עשה עצמך כמבין" ומאז, בכל עת שאנו פוגשים שכן או חבר ושוב מדברים על אוכל, מיד ד' עורך משאל-עם, האם הם יודעים מה זה אוסובוקו. כרגיל, ד' יוצא במפח נפש אבל הוא לא מוותר.
וכרגיל, מידי שבוע בשבוע אנו נפגשים בליל שבת בדרכנו הביתה, ד' שכבר מכיר את הבלוג שלנו וקורא את העדכונים והמתכונים ושוב הוא מעיר את הערותיו "שוב אוכל פלצני?"

לפעמים, כדי להציק לו אני שולח לו דוגמיות, כדי שילמד קצת על אוכל וידע מה לבקש מר' רעייתו שנמצאת ממש מרחק עובי שניצל ממנו. כמובן שבסוף היא זו שנהנית מהדוגמיות, הוא נשאר עם העוף המכובס והצימעס.


אוסובוקו של פסח
מצרכים:
אוסובוקו טלה (פרוסות יפות ושמנמנות, 2 לכל סועד)
קמח מצה
בצל סגול קצוץ גס
יין לבן
דבש
שמן זית

הכנה:
מקמחים את הנתחים עם קמח מצה ומנערים להסרת עודפי הקמח.
מחממים שמן זית במחבת או קלחת (כדאי כלי חסין אש שייכנס אחר כך לתנור) שתהיה לוהטת וסוגרים את הנתחים בטיגון עם שמן זית. מוציאים ומעבירים לקערה.
מטגנים בצל סגול עד להזהבה קלה ומוסיפים דבש ויין לבן. מצמצמים מעט ומכניסים בחזרה את הנתחים.
מכניסים את המחבת לתנור לחום 180 מעלות למשך 40 דקות כשהמחבת מכוסה ועוד 10 דקות ללא כיסוי ומגישים עם תוספת. 


תגובה 1:

  1. וואי זה בדיוק מה שקורה אצלנו. אני בעוגות ובבישולים המיוחדים והוא רוצה רק שניצל ):

    חוצמזה אני בשוק שכבר עוד מעט פסח! השנה הזו טסה!
    אחלה מתכון!

    השבמחק