יום רביעי, 2 במרץ 2011

קפה אילי - אספרסו שנפגש עם האומנות


אני לא יודע איפה להתחיל בגילוי נאות. בזה שאני (ומתברר גם איה) לא שותה קפה או בזה שכשאני רואה את השלט של קפה לנדוור­­ אני מסוגל לתפוס ספרינט למרחקים ארוכים ולשבור את שיא העולמי בריצה?


נתחיל בזכרונות, אחרי החיוך הראשון נמשיך.
בשכונה שלנו היתה זקנה אחת שהיתה מוכרת בקיוסק שנקרא קפה תקה. אין לי שמץ של מושג למה אבל השלט שהתנוסס בכניסה לחנות היה של קפה לוונדר.
היא היתה אחת שכל הזמן היתה זועפת בנו הילדים. במקום עודף היתה דוחפת לנו מסטיק בזוקה וכל הזמן היתה בטוחה שבאנו לגנוב ממנה ממתקים.
כל פעם שילד היה נכנס אליה, היא היתה נוזפת בו שמפריעים לה לקרוא את העיתון ולמה היא קמה מהכסא השבור בשביל סוכריה מחליפה צבעים שנמכרה ב5 אגורות.
פעם אחת הספיקה כדי שהיא תעלה לי על העצבים. היה לה מן כדור מגומי שהיא היתה אוחזת בו ומועכת אותו. באחת הפעמים כשחזרתי מבית הספר, נכנסתי אליה לקנות את הסוכריה היומית. וכשהיא ניסתה לדחוף לי מסטיק "אטלס" בטעם הכי פלסטיק הכי דוחה שיש עם עטיפה של דגל ארגנטינה, תפסתי את הכדור גומי שלה והעפתי אותו לעבר החתול המפונק שלה.
מאותו מקרה, לא עברתי ליד החנות הזאת יותר, עקפתי את הרחוב שלה בעוד כמה רחובות רק כדי לא להתקל באותה מוכרת מעצבנת. מאז, כל פעם שאני רואה לנדוור, יש לי צמרמורת.
השרות הצבאי ועוד כל מיני הזדמנויות אחרות חשפו אותי בכל זאת למותגי קפה למינהם כולל את לוונדר וכיום אני דוקא אוהב לכרסם פולי קפה שלמים אם אני "נאלץ" בכל זאת לשבת בבית קפה (או שאני מתפנק בקפה-אייס שגם אותו מכינים מאספרסו)


בחשש משהו התברר לי שלנדוור הם היבואנים של ILLY, מותג על בעולם הקפה ומכונות האספרסו למינהם. מכיוון שאיני מחובבי הקפה (אולי בגלל אותה מוכרת) אני לא מוצא עצמי משחק בגאדג'טים של גברים מעולם הקפה אבל קשה לי להתעלם שמדובר במכונות מרשימות ועושות הוקוס פוקוס מקפסולה אחת קטנה.
פרמצ'סקו אילי היה הראשון שהחל לייצר בשנת 1933 את הקפה האיטלקי המשובח שלו והיום האימפריה הזו מנוהלת על ידי המשך השושלת בנו ארנסטו אילי ונכדו (השרמנטי, תיכף תדעו למה) אנדרה אילי.
תחת המותג ILLY אפשר למצוא היום קפה בסוגים שונים כגון פולי קפה, קפה טחון, קפסולות למכונות אספרסו ופודים. כולם ארוזים באריזה הרמטית מיובאת מאיטליה וכמובן את מכונות הקפה לשם כך התכנסנו לפני מספר ימים בעיקר כדי לגלות שהמכונה החדשה של ILLY הנקראת FRANCIS X7 הינה מכונה מתוחכמת.  הקפסולות של הקפה פותחו במעבדת חברת ILLY והם מחזיקים ב5 פטנטים שונים. הכל כדי שהמכונה לא תגע חס וחלילה בקפה. אתם מבינים? פעם היה הפינג'אן, מקסימום איזו מקינטה "משוכללת" שעשתה דיפוזיה של קפה.
הסלוגן העכשווי שלהם אומר Esspresso coffee meets the arts and opens the mind. נראה לי שלא צריך להרבות בפירושם. זה בהחלט מרשים.
מישהי, שלא נזכיר כאן את שמה (לא, לא איה) אמרה לי אגב ההתכנסות, שהיא בחפץ לב היתה מוכנה להיות בת זוגו של אנדרה אילי. גם יש לו מכונות קפה בלי סוף, כנראה שהוא גם פנוי ולכן מדובר ברווק נחשק וגם מדובר במותג על.


מחירה של מכונת הקפה החדשה הוא כ-1500 ש"ח ו20 קפסולות של קפה נמכרות במחיר של כ-50 שח ליחידה. אין ספק שמכונה כזו יכולה לפאר כל משרד עסקים או מטבח מאוזבר עד הפריט האחרון למרות שהמחיר לא זול לתענוג אבל בהחלט משתלם אם אתם מחפשים גאדג'אט נחשב להרשים חברים שאינם מסתפקים בפינג'אן וגזיה כמו במילואים.

illy

4 תגובות:

 1. אומנות זה התמונות של איה-כפרה.
  ואתה לא, אתה לא אומנות, רק היא (זה בגלל שהתוכי לא אמר :"אריאלה כוסית"...) .
  :-)
  }{

  השבמחק
 2. לא הייתי מתנגד לאחת כזו במטבח שלי ...במקום הגאגייה הניצחית - שעד שהוצאתי ממנה כוס קפה הספקתי ללכלך 4 כוסות ,חצי מהשייש ועכשיו הכיור מלא גרגירי קפה והקפה כבר קר, יש עוד צבעים?

  השבמחק
 3. a fucking waste of time of a blog.

  השבמחק
 4. אור, יש גם בלבן, ושחור.

  השבמחק