יום שבת, 18 בדצמבר 2010

עוגיות MOOI


אם יש מישהו שהייתי רוצה להחליף בתפקיד, זה רון ברק.
הוא מסתובב בעולם, ממדינה למדינה, ממחוז למחוז, טועם (בעיקר עוגיות איכותיות) תר אחרי מפעלים ויצרנים שיציעו לו את העוגייה הטובה ביותר.
בדמיוני אני רואה איך הוא עומד בעמדת הבידוק בשדה התעופה כששואלים אותו "ארזת לבד? מישהו נתן לך משהו להעביר למישהו? וכל תשובותיו הם "כן, עוגיות".


כבר כמעט שנה שלמה בכל שיטוט בסופר אני נתקל בעוגיות MOOI  שגורמות לי לרצות להתחבא עד שיסגרו את החנות והעובדים יצאו כדי שאוכל לחסל להם את כל עוגיות האלה ובבוקר הם ימצאו מדפים ריקים.
MOOI  אם לא שמתם לב, פרץ לחיינו לפני כשנה. מדובר במותג עוגיות הפרימיום של חברת ההפצה "דנשר" שמטרתם היתה לחדור לשוק העוגיות האיכותיות.

רון ברק, מבעלי חברת "דנשר", חברה משפחתית ישראלית לשיווק והפצה גדולה וידועה בתחום מוצרי הצריכה, טואלטיקה, נקיון ועוד.
לפני יותר משנה, לאחר בחינת השוק, קיבלו את ההחלטה שכדאי להיכנס לשוק חדש יחסית עבורם. לקח על עצמו רון את המותג MOOI  בתור הבייבי שלו ורואים עליו שהוא אכן מקדיש לכך את מירב תשומת הלב, אולי אף יותר משאר המותגים בחברה.


MOOI  הוא מותג "צומח" בתחום העוגיות המובחרות. העוגיות שמיוצרות מעבר לים במפעלים בארצות שונות שנבחרו בקפידה על ידי רון וצוותו. שם הם נארזים באריזות המותג MOOI  שפותחו על ידי חברת "דנשר" ומשונעות ארצה כשהן מוכנות לשיווק ומכירה ברשתות השיווק ובחנויות.
"מותג צומח" אומר מבחינת הלקוח, שהמפיץ יודע לשנות מוצרים וטעמים בהתאם לביקוש ולעונה תוך שהוא בוחן את השוק ואת העדפותיו של הלקוחות.
שוק העוגיות הוא שוק לא קל לחדירה. הצרכן נאמן לטעמים המקומיים ולזיכרונות הילדות (אגוזי, טורטית, שוקולית ועוד, כל אחד לפי טעמו וילדותו) תוך שהוא גם מחפש טעמים שונים בניחוח של חו"ל (טובלרון, פררו-רושה ושות'), כדי להרגיש קצת מעבר לים.
נתח גדול של צרכנים גם מעדיפים מוצרים טריים שאפשר לקנות בקונדיטוריה השכונתית על כן מדובר בסופו של דבר על סוג של הימור. אם תשאלו את דעתנו, עוגיות שיש בהם שוקולד, משנות מהר מאוד את ההתלבטות ולכן מדובר כנראה בהימור מוצלח.


מבלי להיכנס למבוא לכלכלה, מדובר בשיטה די חדשנית בתחום השיווק הפועלת כיום ברשתות השיווק הגדולות בעולם וגם בישראל. לשיטה קוראים PRIVATE LABEL וזה אומר שכל יצרן יכול לייצר את המוצר שלו אבל תחת מותג אחר.

מיום שהוחלט על MOOI, רון ואנשיו עובדים בשבילנו, הלקוחות.
הם מסתובבים בעולם ותרים אחר מפעלים יצרני עוגיות איכות ויש לא מעט כאלה. הם בוחנים טעמים שונים על ידי קבוצות מיקוד וסקרים כשהכל נעשה על מנת להגיע למוצר הטוב ביותר ולקלוע לטעמו של הצרכן. הם אפילו מצהירים שמוצר שאינו מקבל ציון 100, אין סיכוי שיגיע למדפים כך שמאוד יכול להיות שנטעם עוגיה איכותית מבלגיה, וופל בטעם שוקולד מאיטליה או אפילו ביסקוויט כמו פעם שמיוצר בפולין.


כאורחי "דנשר", קיבלנו לטעימה מספר מוצרים מהסדרות החדשות של MOOI. את כ-ו-ל-ם אהבנו, בלי יוצא מהכלל . כל אחד יכול להתאים לסוג אחר של אירוח.
כהמלצה להוספת כיתוב על האריזה: "זהירות, מכיל שוקולד ממכר"

סדרת שכבות ביסקויט - שוקולד
סדרת השכבות מורכבת מ-3 שכבות של ביסקויט קראנץ', מילוי קרמי עשיר ומעליו שכבת שוקולד חלב עשירה.
שכבות ביסקויט שוקולד במילוי קרם עשיר בטעם קראנץ' אגוזים במילוי קרם עשיר בטעם טירמיסו

סדרת גלילי ופל
גלילי ופל דקיקים ופריכים במיוחד, במעטפת נדיבה של שוקולד חלב.

סדרת המלבניות
מלבניות חמאה, דקיקות וקלילות במיוחד בטעמים מפתיעים ומרגשים. העוגיות האלגנטיות מתאימות לאירוח או לפינוק לצד התה או הקפה.
בסדרה 4 טעמים: בתוספת שבבי שקדים, שבבי תפוח, שבבי ג'ינג'ר או במעטפת שוקולד בלגי.


דנשר, מי שמביאה את MOOI היא חברת שיווק והפצה מהגדולות הידועות בישראל בבעלות משפחת ברק הפועלת כבר מזה 40 שנה. החברה משווקת ומפיצה מגוון רחב של מותגים בתחומים שונים : מוצרי תינוקות, טואלטיקה, מזון, קוסמטיקה וניקיון.
בין המותגים המובילים של החברה : "פראש וואנס", "מרמולייט", "פופסטאר", EDGE"", "אנרג'יזר", "טוילט דאק", "רייד", "סוכרלוז", "בייבי ביס", "סופט טאצ'", "מינרל קר", "מרידול", "פרימור", "אדידס" ועוד רבים אחרים


3 תגובות:

 1. ללא ספק אילו העוגיות הכי איכותיות בסופר הישראלי! אני קראתי להן "עוגיות מלכותיות"....אישית...אכלתי ללא הפסקה...

  תמונות מדהימות!!!

  השבמחק
 2. איה התעלפתי מהתמונות שלך. אבל ממש.

  השבמחק
 3. האמת שבפעם הראשונה קצת חששתי לקנות מוצרים שלהם, אולי בגלל שהברנד לא חדר מספיק לתודעה, אך לאחר שטעמתי - התמכרתי לחלוטין! אין ספק שמדובר באיכות ללא פשרות ועם זה הסכימו על מי שהתארח אצלי.
  פוסט מעולה והתמונות עושות לי חשק לרוץ לסופר לקנות ולהתפנק עם כוס קפה...

  השבמחק